menu

Strona Główna > Newsy > CySEC przywraca licencję Libertex

CySEC przywraca licencję Libertex


Libertex może powrócić do przyjmowania nowych klientów i depozytów. CySEC odwiesił licencję spółki Indication Investments Ltd, będącej operatorem brokera.

Decyzja cypryjskiego regulatora następuje po 20 dniach od momentu tymczasowego zawieszenia licencji Libertex. W zawiadomieniu z 3 sierpnia CySEC podawał, że spółka-matka brokera dopuściła się szeregu naruszeń. Indication Investments Ltd. miało mieć problemy w zakresie zgodności z ramami regulacyjnymi dotyczącymi marketingu, dystrybucji i sprzedaży kontraktów CFD dla klientów detalicznych.

CySEC zwrócił także uwagę, że nieprzestrzeganie pewnych wymogów organizacyjnych, mogło powodować, że broker nie działał w „zgodzie z najlepszym interesem klientów”. Firma mogła wprowadzać ich także w błąd poprzez swój marketing. Biorąc pod uwagę wszystkie potencjalne naruszenia, cypryjski regulator tymczasowo zawiesił licencję brokera, dając mu czas na podjęcie działań naprawczych. Termin upływał 17 września 2021 roku.

Licencja Libertex przywrócona

Wygląda na to, że broker wyeliminował naruszenia na długo przed datą graniczną wyznaczą przez CySEC. Decyzja o przywróceniu licencji Libertex została wydana 23 sierpnia. W swoim ogłoszeniu, regulator podał, że spółka zastosowała się do wszystkich nałożonych na nią ograniczeń, takich jak zakaz przyjmowania nowych klientów i depozytów oraz otwierania nowych transakcji. Spółka zobowiązała się zmienić swoje wewnętrzne procedury, w czym pomógł jej zewnętrzny audyt.

Ponadto broker zatrudnił eksperta, który będzie nadzorował zgodność jego marketingu z przepisami. Z jego platformy i mediów społecznościowych zniknęły też materiały, które je naruszały, w tym informacje o niedozwolonych promocjach.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

KNF wszczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie obrotu akcjami Ekipa Holding SA

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wszczęciu postępowania wyjaśniającego dotyczącego podejrzenia popełnienia przestępstw wykorzystania i ujawnienia ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

Kryzys bankowy i FED: czy rynek znowu nie ma racji? MakroPrzegląd #4/4 Marzec

W ubiegłym tygodniu FED podniósł stopy o 25pb, ale i zmienił narrację, sygnalizując możliwą pauzę ...
Czytaj dalej
Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Conotoxia wprowadza usługę doradztwa inwestycyjnego dla klientów detalicznych

Globalna spółka Cinkciarz.pl udostępnia klientom Conotoxia Ltd. (oddziału obsługującego trading detaliczny) usługę doradztwa inwestycyjnego. Klienci ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Amerykańskie banki mogą mieć nawet 1,7 bln USD niezrealizowanych strat

Po gwałtownym upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank na początku tego miesiąca, a także ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę