menu

Strona Główna > Newsy > CySEC przywraca licencję Libertex

CySEC przywraca licencję Libertex


Libertex może powrócić do przyjmowania nowych klientów i depozytów. CySEC odwiesił licencję spółki Indication Investments Ltd, będącej operatorem brokera.

Decyzja cypryjskiego regulatora następuje po 20 dniach od momentu tymczasowego zawieszenia licencji Libertex. W zawiadomieniu z 3 sierpnia CySEC podawał, że spółka-matka brokera dopuściła się szeregu naruszeń. Indication Investments Ltd. miało mieć problemy w zakresie zgodności z ramami regulacyjnymi dotyczącymi marketingu, dystrybucji i sprzedaży kontraktów CFD dla klientów detalicznych.

CySEC zwrócił także uwagę, że nieprzestrzeganie pewnych wymogów organizacyjnych, mogło powodować, że broker nie działał w „zgodzie z najlepszym interesem klientów”. Firma mogła wprowadzać ich także w błąd poprzez swój marketing. Biorąc pod uwagę wszystkie potencjalne naruszenia, cypryjski regulator tymczasowo zawiesił licencję brokera, dając mu czas na podjęcie działań naprawczych. Termin upływał 17 września 2021 roku.

Licencja Libertex przywrócona

Wygląda na to, że broker wyeliminował naruszenia na długo przed datą graniczną wyznaczą przez CySEC. Decyzja o przywróceniu licencji Libertex została wydana 23 sierpnia. W swoim ogłoszeniu, regulator podał, że spółka zastosowała się do wszystkich nałożonych na nią ograniczeń, takich jak zakaz przyjmowania nowych klientów i depozytów oraz otwierania nowych transakcji. Spółka zobowiązała się zmienić swoje wewnętrzne procedury, w czym pomógł jej zewnętrzny audyt.

Ponadto broker zatrudnił eksperta, który będzie nadzorował zgodność jego marketingu z przepisami. Z jego platformy i mediów społecznościowych zniknęły też materiały, które je naruszały, w tym informacje o niedozwolonych promocjach.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

trader of the month tickmill

Tickmill: trader sierpnia ze skutecznością 80%

Nowym traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Ahmed, który wykazał się w sierpniu imponującą skutecznością na poziomie ...
Czytaj dalej
etoro nawiązuje współpracę z arsenalem - źródło: arsenal

eToro nawiązuje współpracę z Arsenalem

Izraelski broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z angielskim klubem piłkarskim Arsenal Londyn. To jeden ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com wprowadza wpłaty i wypłaty poprzez PayPal

Capital.com, jedna z najszybciej rozwijających się platform handlowych i inwestycyjnych w Europie, ogłosiła, że wprowadziła ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed: rynki przygotowane na zmianę polityki monetarnej

Kilka miesięcy temu prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że zdaniem banku centralnego w gospodarce ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę