menu

Strona Główna > Newsy > CySEC wycofuje licencję MPS Marketplace (wcześniej SpotOption)

CySEC wycofuje licencję MPS Marketplace (wcześniej SpotOption)


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) wycofała licencję cypryjskiej spółki inwestycyjnej (CIF) firmy MPS Marketplace Securities Ltd, która wcześniej była znana jako SpotOption Exchange Ltd i S.O. Spotoption Ltd.

Ogłoszona we wtorek decyzja regulatora została podjęta po tym, jak firma dobrowolnie zdecydowała się zrezygnować z cypryjskiej licencji.

Jak wynika z informacji zawartych na stronie internetowej, firma MPS świadczyła wiele usług, takich jak przyjmowanie i przekazywanie zleceń dotyczących jednego lub więcej instrumentów finansowych, realizacja zleceń w imieniu klientów, zawieranie transakcji na własny rachunek, usługi dodatkowe, przechowywanie aktywów, usługi w zakresie wymiany walut i wiele innych. Swą działalność koncentrowała głównie na rynku forex i kontraktów CFD.

Ani regulator, ani MPS nie ujawnili powodów decyzji o rezygnacji z licencji. Wcześniej jednak firma miewała problemy z przestrzeganiem przepisów. We wrześniu 2019 roku CySEC na rok zawiesiła licencję CIF firmy MPS Marketplace z powodu obaw dotyczących bezpieczeństwa i ochrony funduszy klientów.

CySEC zwiększa nadzór nad spółkami finansowymi

CySEC w ostatnim czasie intensyfikuje swoje działania związane z nadzorem nad regulowanymi dostawcami usług finansowych działającymi w jej jurysdykcji. Nastąpiło to po tym, jak kilku europejskich regulatorów, w tym ESMA, wskazało na naruszenia przepisów popełniane przez cypryjskie firmy.

Niedawno CySEC wydała ostrzeżenie dla brokerów CFD i nakazała im zmianę praktyk. W przypadku jakichkolwiek niedociągnięć regulator podejmie działania egzekucyjne, które mogą obejmować kary pieniężne, a nawet zawieszenie lub odebranie licencji CIF.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę