menu

Strona Główna > Newsy > Doradca inwestycyjny oskarżony o stworzenie piramidy finansowej

Doradca inwestycyjny oskarżony o stworzenie piramidy finansowej


David Hu, współzałożyciel i jeden z prezesów firmy International Investment Group, został oskarżony o organizację piramidy finansowej i oszustwo na kwotę przekraczającą 100 mln USD.

Zarzuty postawiła prokurator Audrey Strauss, która w oświadczeniu prasowym stwierdziła, że David Hu prowadził swój proceder przez ponad 10 lat i kierował się przede wszystkim własnym zyskiem, a nie obowiązkami wobec inwestorów.

Aresztowanie i kaucja

Aresztowany w Nowym Jorku Hu stawił się przed sądem i na razie po wpłacie 500 tys. USD kaucji wyszedł na wolność. Jego prawnik, Barry Bohrer, przyznał, że Hu liczy na uczciwe potraktowanie sprawy. Według prokuratury spółka International Investment Group powstała w roku 1994 i specjalizowała się w zapewnianiu finansowania małym i średnim eksporterom i importerom działających w Ameryce Południowej i Środkowej. Według regulatorów rządowych większość jej długów była zabezpieczona importowanymi towarami lub dochodami z eksportu. W marcu spółka zgodziła się zapłacić 35 mln USD w ramach kary nałożonej przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd. Dotychczas jednak zapłaciła tylko 400 tys. USD.

Schemat piramidy

Mieszkający w New Jersey Hu oszukiwał inwestorów zawyżając kwoty ich pożyczek i fałszując dokumenty. Następnie sprzedawał te kredyty nowym podmiotom stworzonym przez jego spółkę, a później ze środków pozyskanych od nowych inwestorów spłacał wcześniejsze zobowiązania. Ofiary jego działalności nie zostały wymienione z nazwy, jednak inwestycje firmy często były sprzedawane funduszom hedgingowym, ubezpieczycielom i funduszom emerytalnym.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

broker usgfx opuszcza australię

Australia obniża dźwignię do 1:30

ASIC wprowadził ograniczenia w sprzedaży kontraktów CFD. Zmiany wchodzą w życie 29 marca 2021 roku ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (22.10): Solid Invest, Bitrend, Pibexa…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Solid Invest (Capital Letter GmbH) - solidinvest.co Bitrend - bitrend.io ...
Czytaj dalej
sądowe kłopoty brokera global brokerage

Kolejni inwestorzy mogą dołączyć do pozwu przeciwko Global Brokerage

Przedstawiciele stron składających pozew zbiorowy przeciwko spółce Global Brokerage, wcześniej funkcjonującej jako FXCM, złożyli w ...
Czytaj dalej
sc malayasia

Malezyjski regulator ostrzega przed 3 brokerami, w tym HotForex

Malezyjska Komisja ds. Papierów Wartościowych (SC) dodała trzy kolejne spółki do swej czarnej listy. Uwagę ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę