menu

Strona Główna > Newsy > eToro: inwestorzy detaliczni kupują akcje spółek naftowych i wydobywczych

eToro: inwestorzy detaliczni kupują akcje spółek naftowych i wydobywczych


W trzecim kwartale 2022 inwestorzy detaliczni stawiali na „tradycyjną gospodarkę” i kupowali akcje firm wydobywczych i naftowych. Wciąż zachowywali również wiarę w potęgi technologiczne, takie jak Amazon i Microsoft. Takie wnioski wynikają z najnowszego raportu kwartalnego opublikowanego przez eToro.

Analitycy eToro sprawdzili, które spółki odnotowały największe wzrosty i spadki zainteresowania wśród inwestorów w trzecim kwartale. Przyjrzeli się również najczęściej posiadanym akcjom na platformie i pomimo wyprzedaży lista ta jest nadal zdominowana przez duże firmy technologiczne.

Spółką, która odnotowała największy wzrost liczby posiadaczy (proporcjonalnie) była spółka memiczna Bed Bath & Beyond, osiągająca wzrost o 182%. Spółka ta była również jedną z najczęściej sprzedawanych na platformie eToro, co wskazuje na skrajne odczucia inwestorów wobec tej spółki.

Inwestorzy szukają okazji do zysku

Na liście największych wzrostów znalazło się kilka spółek naftowych i górniczych, przy czym spółki naftowe Occidental Petroleum Corp i TotalEnergies SE odnotowały odpowiednio 30% i 23% wzrost liczby inwestorów posiadających ich akcje. Więcej inwestorów przyciągnęły również amerykański gigant naftowy Chevron (+11%) oraz spółki górnicze Rio Tinto (+19%) i Barrick Gold (+13%).

Inwestorzy detaliczni również szukali okazji do kupna akcji, które traciły na wartości. Na liście popularności znalazły się m.in. FedEx (+25%), chińska firma XPeng (+23%) i Cineworld (+14%), które notowały w tym roku znaczne spadki.

Twitter traci popularność

Największym przegranym w III kwartale był Twitter, z 14% spadkiem zainteresowania. To efekt nieudanego przejęcia spółki przez Elona Muska. Spadała również popularność spółek Netflix (-10%), Draftkings (-6%) i Roblox (-7%), a także firm zajmujących się energią słoneczną: Canadian Solar (-10%), Enphase Energy (-6%) i SunPower (-5%).

Lista najpopularniejszych akcji wśród inwestorów eToro pozostaje zdominowana przez big tech i nie zmienia się w porównaniu do poprzedniego kwartału. Pierwszą trójkę stanowią niezmiennie Tesla, Amazon i Apple.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

10 najbardziej „szortowanych” spółek w listopadzie

Trudna sytuacja makroekonomiczna w 2022 roku negatywnie wpłynęła na wyniki osiągane przez wielu inwestorów funkcjonujących ...
Czytaj dalej
Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja zlikwidowała gang cyberprzestępców, który wykorzystywał fałszywe strony inwestycyjne do oszukiwania ofiar w całej ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę