menu

Strona Główna > Newsy > eToro kończy 2020 rok z przychodami w wysokości 600 mln USD

eToro kończy 2020 rok z przychodami w wysokości 600 mln USD


Izraelska platforma transakcyjna eToro pochwaliła się wynikami finansowymi za 2020 rok. Wynika z nich, że spółka zakończyła ubiegły rok z przychodami brutto na poziomie 600 mln USD. Ponadto wielkość obrotu wzrosła o 400% w porównaniu z 2019 rokiem i przekroczyła 1,5 bln USD.

Liczba klientów korzystających z platformy eToro również znacząco wzrosła. Spółka informuje, że na koniec 2020 roku miała 17 mln klientów, a w pierwszym kwartale ubiegłego roku liczba ta wynosiła 13 mln. Założyciel i prezes spółki Yoni Assia wyraził nadzieję, że wzrost liczby klientów to trend, który utrzyma się w najbliższym czasie. Przyznał też, że eToro ma potężne możliwości marketingu internetowego oraz bazę techniczną pozwalającą na obsługę znacznej liczby transakcji.

Zmienność rynku papierów wartościowych w 2020 roku wpłynęła na ogromną popularność akcji. Akcje spółki Tesla często pojawiają się w doniesieniach medialnych opisujących ubiegłoroczne rekordy, jednak na platformie eToro najpopularniejsze były akcje chińskiego konkurenta Tesli. Z danych udostępnionych portalowi Finance Magnates wynika, że do najpopularniejszych akcji na eToro należały Nio, Tesla, Apple, Amazon, Palantir Technologies, Microsoft, Alibaba, Facebook, Alphabet (Google) i NVIDIA Corporation. Drugą najpopularniejszą klasa aktywów były kryptowaluty i Assia przewiduje, że tak może pozostać w 2021 roku.

Broker zapowiada kolejne nowości w ofercie

Branża tradingowa ewoluowała w ostatnich kilku latach. eToro było pierwszą spółką, która zaoferowała swym klientom w Europie dostęp do bezprowizyjnych transakcji. Zgodnie z zapowiedzią podobna oferta w przyszłości trafi również do klientów w USA. Yoni Assia podkreśla, że eToro jako pierwsza platforma zaoferowała dostęp do kryptowalut w Unii Europejskiej i nadal jest wiodącą siłą w zakresie innowacji.

Mimo szybkiego i szerokiego rozwoju spółka nadal ma ambitne plany na przyszłość. Jednym z nich jest rozwinięcie oferty akcji i funduszy ETF. eToro zamierza również wprowadzić na rynek własną kartę debetową.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

Panika na rynku Bitcoina, korekta nasdaq i słaby funt - MakroPrzegląd

Panika na rynku Bitcoina, korekty indeksów i słaby funt. MakroPrzegląd. #3/4 Styczeń 22

Trzeci tydzień stycznia minął pod znakiem słabnącego funta, spadków Bitcoina i pogłębiania się korekty na ...
Czytaj dalej
Zonda otrzymuje licencję w Kanadzie

Zonda otrzymuje licencję w Kanadzie

Zonda, jedna z największych europejskich giełd kryptowalutowych, poinformowała o uzyskaniu licencji na działanie w Kanadzie ...
Czytaj dalej
Sprzedaż detaliczna w UK - nowe dane makroekonomiczne

Sprzedaż detaliczna w UK – nowe dane makroekonomiczne

W piątek 21 stycznia o 8:00 opublikowano dane na temat sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii ...
Czytaj dalej
USA - Existing Home Sales ponizej oczekiwań

USA – Existing Home Sales poniżej oczekiwań

Wskaźnik Existing Home Sales sygnałem do dalszych spadków indeksu DXY na wykresie minutowym. To kolejna już ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę