menu

Strona Główna > Newsy > eToro kończy 2020 rok z przychodami w wysokości 600 mln USD

eToro kończy 2020 rok z przychodami w wysokości 600 mln USD


Izraelska platforma transakcyjna eToro pochwaliła się wynikami finansowymi za 2020 rok. Wynika z nich, że spółka zakończyła ubiegły rok z przychodami brutto na poziomie 600 mln USD. Ponadto wielkość obrotu wzrosła o 400% w porównaniu z 2019 rokiem i przekroczyła 1,5 bln USD.

Liczba klientów korzystających z platformy eToro również znacząco wzrosła. Spółka informuje, że na koniec 2020 roku miała 17 mln klientów, a w pierwszym kwartale ubiegłego roku liczba ta wynosiła 13 mln. Założyciel i prezes spółki Yoni Assia wyraził nadzieję, że wzrost liczby klientów to trend, który utrzyma się w najbliższym czasie. Przyznał też, że eToro ma potężne możliwości marketingu internetowego oraz bazę techniczną pozwalającą na obsługę znacznej liczby transakcji.

Zmienność rynku papierów wartościowych w 2020 roku wpłynęła na ogromną popularność akcji. Akcje spółki Tesla często pojawiają się w doniesieniach medialnych opisujących ubiegłoroczne rekordy, jednak na platformie eToro najpopularniejsze były akcje chińskiego konkurenta Tesli. Z danych udostępnionych portalowi Finance Magnates wynika, że do najpopularniejszych akcji na eToro należały Nio, Tesla, Apple, Amazon, Palantir Technologies, Microsoft, Alibaba, Facebook, Alphabet (Google) i NVIDIA Corporation. Drugą najpopularniejszą klasa aktywów były kryptowaluty i Assia przewiduje, że tak może pozostać w 2021 roku.

Broker zapowiada kolejne nowości w ofercie

Branża tradingowa ewoluowała w ostatnich kilku latach. eToro było pierwszą spółką, która zaoferowała swym klientom w Europie dostęp do bezprowizyjnych transakcji. Zgodnie z zapowiedzią podobna oferta w przyszłości trafi również do klientów w USA. Yoni Assia podkreśla, że eToro jako pierwsza platforma zaoferowała dostęp do kryptowalut w Unii Europejskiej i nadal jest wiodącą siłą w zakresie innowacji.

Mimo szybkiego i szerokiego rozwoju spółka nadal ma ambitne plany na przyszłość. Jednym z nich jest rozwinięcie oferty akcji i funduszy ETF. eToro zamierza również wprowadzić na rynek własną kartę debetową.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

etoro wchodzi na rynek defi

eToro sponsorem australijskiej reprezentacji rugby

Izraelski broker eToro ogłosił podpisanie trzyletniej umowy sponsorskiej z Rugby Australia, powiększając tym samym swoje ...
Czytaj dalej
fca prowadzi konsultacje ws. inwestycji konsumenckich

FCA nakłada 178 tys. GBP kary na Sapien Capital

Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) poinformował o nałożeniu 178 tys. GBP kary na firmę Sapien ...
Czytaj dalej
amerykańskie sec ukarało tradera za spoofing

Szef SEC zapowiada walkę z „grywalizacją” tradingu

Nowy przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Gary Gensler, wyraził obawy związane z ...
Czytaj dalej
asic uderza w dwa scamy

ASIC pozywa Westpac pod zarzutem insider tradingu

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) podjęła kroki prawne przeciwko bankowi Westpac, oskarżając ją ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę