menu

Strona Główna > Newsy > eToro kończy 2020 rok z przychodami w wysokości 600 mln USD

eToro kończy 2020 rok z przychodami w wysokości 600 mln USD


Izraelska platforma transakcyjna eToro pochwaliła się wynikami finansowymi za 2020 rok. Wynika z nich, że spółka zakończyła ubiegły rok z przychodami brutto na poziomie 600 mln USD. Ponadto wielkość obrotu wzrosła o 400% w porównaniu z 2019 rokiem i przekroczyła 1,5 bln USD.

Liczba klientów korzystających z platformy eToro również znacząco wzrosła. Spółka informuje, że na koniec 2020 roku miała 17 mln klientów, a w pierwszym kwartale ubiegłego roku liczba ta wynosiła 13 mln. Założyciel i prezes spółki Yoni Assia wyraził nadzieję, że wzrost liczby klientów to trend, który utrzyma się w najbliższym czasie. Przyznał też, że eToro ma potężne możliwości marketingu internetowego oraz bazę techniczną pozwalającą na obsługę znacznej liczby transakcji.

Zmienność rynku papierów wartościowych w 2020 roku wpłynęła na ogromną popularność akcji. Akcje spółki Tesla często pojawiają się w doniesieniach medialnych opisujących ubiegłoroczne rekordy, jednak na platformie eToro najpopularniejsze były akcje chińskiego konkurenta Tesli. Z danych udostępnionych portalowi Finance Magnates wynika, że do najpopularniejszych akcji na eToro należały Nio, Tesla, Apple, Amazon, Palantir Technologies, Microsoft, Alibaba, Facebook, Alphabet (Google) i NVIDIA Corporation. Drugą najpopularniejszą klasa aktywów były kryptowaluty i Assia przewiduje, że tak może pozostać w 2021 roku.

Broker zapowiada kolejne nowości w ofercie

Branża tradingowa ewoluowała w ostatnich kilku latach. eToro było pierwszą spółką, która zaoferowała swym klientom w Europie dostęp do bezprowizyjnych transakcji. Zgodnie z zapowiedzią podobna oferta w przyszłości trafi również do klientów w USA. Yoni Assia podkreśla, że eToro jako pierwsza platforma zaoferowała dostęp do kryptowalut w Unii Europejskiej i nadal jest wiodącą siłą w zakresie innowacji.

Mimo szybkiego i szerokiego rozwoju spółka nadal ma ambitne plany na przyszłość. Jednym z nich jest rozwinięcie oferty akcji i funduszy ETF. eToro zamierza również wprowadzić na rynek własną kartę debetową.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

Brytyjski rzecznik ds. usług finansowych wskazuje na rosnącą liczbę oszustw

Brytyjski rzecznik ds. usług finansowych wskazuje na rosnącą liczbę oszustw

Brytyjski rzecznik ds. usług finansowych opublikował coroczne dane dotyczące skarg za rok finansowy 2021/22 (od ...
Czytaj dalej
cena ropy spada gdy zapasy w usa rosną

Złe dane ze światowych rynków zapowiadają nadchodzącą recesję

W środę światowe rynki akcji drugi dzień z rzędu notowały spadki, a rentowność obligacji obniżyła ...
Czytaj dalej

70-80% traderów traciło środki w ciągu ostatnich 5 lat, średnio 6 657 zł [KNF]

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała raport na temat wyników klientów detalicznych na rynku Forex. Dotyczy on ...
Czytaj dalej
admirals

Admirals redukuje minimalny rozmiar zlecenia dla indeksów

Broker CFD Admirals ogłosił, że kontrakty CFD na jego najpopularniejsze indeksy giełdowe staną się jeszcze ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę