menu

Strona Główna > Newsy > eToro nawiązuje współpracę z Twitterem

eToro nawiązuje współpracę z Twitterem


eToro, czołowy broker branży tradingu społecznościowego, poinformował o nawiązaniu współpracy z Twitterem. Celem partnerstwa jest zintegrowanie cen aktywów w czasie rzeczywistym z funkcją $Cashtags dostępną na Twitterze.

Nowa funkcja oznacza, że użytkownicy Twittera otrzymają bezpośredni dostęp do tradingu z poziomu platformy społecznościowej należącej do Elona Muska, którego ostatnie działania zmierzają do umieszczenia aplikacji bliżej branży finansowej. Najnowszy ruch sprawi, że eToro skorzysta z rozwijającego się trendu, jakim jest rosnąca popularność zagadnień finansowych na Twitterze.

Dzięki współpracy użytkownicy Twittera mogą szybko uzyskać dostęp do aktualnych cen akcji, ETF-ów, towarów i kryptowalut poprzez proste wyszukiwanie za pomocą symbolu $Cashtag. Celem partnerstwa jest zapewnienie użytkownikom Twittera bezproblemowego korzystania z platformy eToro i umożliwienie uzyskania bardziej kompleksowych informacji na temat aktywów i opcji inwestowania.

Yoni Assia, dyrektor generalny i współzałożyciel eToro, podkreślił znaczenie mediów społecznościowych w demokratyzacji edukacji finansowej.

– Twitter stał się kluczową częścią społeczności inwestorów detalicznych – to tam miliony zwykłych inwestorów udają się każdego dnia, aby uzyskać dostęp do wiadomości finansowych, dzielić się wiedzą i rozmawiać – skomentował Assia.

Rosnąca popularność $Cashtags na Twitterze

Po wprowadzeniu danych cenowych dla $Cashtags w grudniu 2022 roku funkcja szybko zdobyła popularność. Od początku 2023 roku liczba wyszukiwani dla $Cashtags przekroczyła poziom 420 milionów, co oznacza 4,7 mln wyszukiwani dziennie. Aktywność użytkowników zwykle wzrasta w okresie istotnych komunikatów o zyskach. Przykładowo w dniu 2 lutego 2023, gdy firma Apple publikowała swój raport o dochodach za IV kwartał 2022 roku, liczba wyszukiwań przy użyciu funkcji $Cashtag osiągnęła 8 milionów.

Do najczęściej wyszukiwanych haseł w funkcji $Cashtag zaliczają się $TSLA (Tesla), $SPY (SPDR S&P 500 ETF) i $BTC (bitcoin). Zwiększone wykorzystanie funkcji $Cashtag wskazuje na zataczającą coraz szersze kręgi dyskusję na tematy finansowe na Twitterze – w pierwszych 90 dniach 2023 roku odnotowano 498 mln globalnych tweetów o biznesie i finansach. Co ważne, 65% tych tweetów napisali użytkownicy w wieku 18-34 lat.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę