menu

Strona Główna > Newsy > eToro ogłasza przejęcie Marq Millions

eToro ogłasza przejęcie Marq Millions


Globalna platforma inwestycyjna eToro poinformowała o przejęciu spółki Marq Millions. Przejęcie ma pomóc eToro w uruchomieniu własnej karty debetowej. Marq Million to brytyjska spółka działająca w sektorze e-pieniędzy. Po przejęciu będzie funkcjonować jako eToro Money i będzie wydawcą firmowej karty debetowej eToro.

Spółka eToro Money ogłosiła też, że posiada już członkostwo VISA oraz licencję podmiotu zajmującego się płatnościami elektronicznymi uzyskaną w brytyjskim Urzędzie Nadzoru Finansowego (FCA). Początkowo karta debetowa brokera będzie dostępna tylko dla członków eToro Club z Wielkiej Brytanii. W drugim etapie karta trafi do użytkowników platformy w Europie, a w dalszej kolejności także do osób, które nie są użytkownikami eToro.

Współzałożyciel i CEO eToro Yoni Assia powiedział, że z wielką dumą ogłasza przejęcie spółki Marq Millions i z radością przyjmuje ją do rodziny eToro. Jego zdaniem wprowadzenie na rynek karty debetowej jest naturalnym krokiem w rozwoju eToro nastawionym na rozszerzanie dostępnych usług dla klientów. Assia podkreśla, że spółka oferuje użytkownikom nie tylko szeroki wybór aktywów i możliwości inwestycyjnych, ale również wybór metody inwestowania. W eToro inwestorzy mogą wdrażać własną strategię, kopiować strategię innych użytkowników lub inwestować w ustalony portfel.

eToro liczy na dużą popularność karty

Platforma eToro ma obecnie ponad 14 milionów zarejestrowanych użytkowników. Dzięki temu spodziewa się, że zainteresowanie nową kartą będzie bardzo duże. Były COO Marq Millions i obecny dyrektor zarządzający eToro Money Mahmood Kamran przyznał, że cieszy się z wejścia do grupy eToro. Jego zdaniem wsparcie wiodącej globalnej marki fintech pozwoli na wydanie karty, która również stanie się czołowym produktem w swej kategorii. Kamran zapowiada również, że karta debetowa to tylko początek i w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych nowości ze strony eToro Money.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

Atak hakerski na ASIC

Atak hakerski na serwery ASIC

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) potwierdziła w poniedziałek, że bezpieczeństwo jednego z jej ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro kończy 2020 rok z przychodami w wysokości 600 mln USD

Izraelska platforma transakcyjna eToro pochwaliła się wynikami finansowymi za 2020 rok. Wynika z nich, że ...
Czytaj dalej
holenderskie amf rozważa ograniczenie sprzedaży certyfikatów turbo

AFM nakłada 375 tys. EUR kary na 24option

Holenderski Urząd Nadzoru Finansowego (AFM) opublikował komunikat, w którym informuje o nałożeniu kary na cypryjską ...
Czytaj dalej
commerzbank ostrzegał bafin o nieprawidłowościach w wirecard a nadzór finansowy zignorował informacje

2 Austriaków aresztowanych za pomoc w ucieczce COO Wirecard

Wiedeńska policja aresztowała byłego oficera wywiadu oraz prawicowego polityka, którzy mieli zorganizować ucieczkę Jana Marsalka ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę