menu

Strona Główna > Newsy > eToro UK z dużym wzrostem przychodów w 2019 roku

eToro UK z dużym wzrostem przychodów w 2019 roku


eToro Limited, brytyjska spółka zależna izraelskiej platformy transakcyjnej, opublikowała wyniki finansowe za rok finansowy kończący się 31 grudnia 2019 roku. Platforma zanotowała znaczący wzrost przychodów oraz wzrost aktywności klientów, ale inwestycje sprawiły, że zamknęła rok na minusie.

Brytyjska spółka zależna wykazała przychody netto z działalności handlowej w wysokości 3,1 mln USD za cały rok 2019. Kwota ta wzrosła o 47,6% w ujęciu rocznym, ponieważ w poprzednim roku przychody netto wyniosły 2,1 mln USD. Wewnątrzgrupowe przychody netto brokera, które zostały wygenerowane z przychodów uzyskanych od jednostki dominującej, spadły do 2,1 mln USD w porównaniu z 5,4 mln USD w roku poprzednim.

Pomimo znacznego wzrostu przychodów, spółka jednak zakończyła bilans na minusie. Broker zanotował stratę netto w wysokości 519 858 dolarów za rok 2019. Dla porównania, w roku 2018 spółka uzyskała zysk netto w wysokości prawie 2,6 mln USD. Liczby te dotyczą tylko zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii spółki zależnej eToro, a nie całego biznesu lub jakiejkolwiek innej jednostki. W Europie eToro ma również spółkę funkcjonującą na cypryjskiej licencji CySEC.

Rok 2020 najlepszy w historii

Najnowsze sprawozdanie złożone w Companies House szczegółowo uzasadnia straty. Spółka m.in. zwiększyła swoje działania marketingowe, znacznie podnosząc wydatki na promocję. W ostatnim czasie eToro często jest bohaterem doniesień medialnych w związku z kolejnymi umowami partnerskimi zawieranymi z klubami sportowymi.

W odniesieniu do wzrostu przychodów broker podkreślił, że od października 2018 roku brytyjski oddział rozpoczął bezpośrednią obsługę klientów, co przyczyniło się do znaczącego wzrostu aktywności klientów w 2019 roku. Ta inwestycja opłaciła się i rok 2020 był najbardziej udanym rokiem w historii zarówno dla eToro UK, jak i całej grupy eToro. Na koniec trzeciego kwartału 2020 roku spółka eToro miała ponad 4 miliony nowych zarejestrowanych użytkowników na całym świecie, a globalne przychody przekroczyły 400 milionów USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

trader of the month tickmill

Tickmill: trader sierpnia ze skutecznością 80%

Nowym traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Ahmed, który wykazał się w sierpniu imponującą skutecznością na poziomie ...
Czytaj dalej
etoro nawiązuje współpracę z arsenalem - źródło: arsenal

eToro nawiązuje współpracę z Arsenalem

Izraelski broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z angielskim klubem piłkarskim Arsenal Londyn. To jeden ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com wprowadza wpłaty i wypłaty poprzez PayPal

Capital.com, jedna z najszybciej rozwijających się platform handlowych i inwestycyjnych w Europie, ogłosiła, że wprowadziła ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed: rynki przygotowane na zmianę polityki monetarnej

Kilka miesięcy temu prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że zdaniem banku centralnego w gospodarce ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę