menu

Strona Główna > Newsy > eToro wprowadza nowy portfel ChinaTech

eToro wprowadza nowy portfel ChinaTech


Platforma tradingowa eToro udostępniła swoim klientom nowy portfel ChinaTech. Dzięki temu inwestorzy uzyskują dostęp do chińskich spółek, które przodują w rozwoju nowych technologii takich jak sztuczna inteligencja, autonomiczne pojazdy, elektronika oraz e-commerce.

Chiny z największą populacją na świecie mogą już w roku 2030 stać się wiodącą gospodarką naszej planety. Postęp technologiczny Chin pozwolił na wyprzedzenie krajów Europy Zachodniej w sektorze płatności mobilnych i e-commerce i stanowi już poważne wyzwanie dla pozycji Stanów Zjednoczonych.

Portfel ChinaTech składa się z 30 spółek. Zgodnie z informacjami udzielanymi przez eToro, wśród nich znajdują się chińscy liderzy branży technologicznej, a także, w niewielkim stopniu, międzynarodowe firmy, które dużą część swoich zysków osiągają na rynku chińskim.

W ostatnich dziesięciu latach Chiny stały się technologicznym mocarstwem i światowym liderem w branżach e-commerce, sztucznej inteligencji, robotyki i autonomicznych pojazdów. Ten nowy portfel inwestycyjny da naszym klientom detalicznym możliwość inwestowania w spółki, które stoją na czele rozwoju technologicznego. Rosnąca oferta naszych tematycznych portfeli pozwoli ludziom na inwestycję w koncepcje, które rozumieją i w które wierzą, takie jak energia odnawialna, gry komputerowe, czy teraz również i chiński sektor technologiczny – powiedział Yoni Assia, CEO i założyciel eToro.

Spółka podkreśla, że klienci mogą inwestować w portfel ChinaTech już od kwoty 2000 USD. Firmy znajdujące się w tym portfelu to Baidu, Alibaba, Intel Corp, Pinduoduo, Tal Education, Bilibili, Meituan Dianping i Tencent.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (27.11): Any1Pro, Zurich Markets…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Access Fx Trade (B.O. Tradefinancials Ltd) - accessfxtrade.com Bright Finance ...
Czytaj dalej
asic uderza w dwa scamy

ASIC anuluje licencje AFS dwóm spółkom

Australijski regulator rynku finansowego (ASIC) poinformował o anulowaniu licencji australijskich usług finansowych (AFS) dwóm podmiotom ...
Czytaj dalej
xtb

Black Friday W XTB

Szaleństwo promocyjne związane z Black Friday nie ominęło również branży Forex. Broker XTB przygotował dla ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (26.11): 24 News Trade, WikiFX…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: 24 News Trade - 24news.trade MrGuru - mrguru.io/en Market Pulse ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę