menu

Strona Główna > Newsy > eToro wprowadza nowy portfel ChinaTech

eToro wprowadza nowy portfel ChinaTech


Platforma tradingowa eToro udostępniła swoim klientom nowy portfel ChinaTech. Dzięki temu inwestorzy uzyskują dostęp do chińskich spółek, które przodują w rozwoju nowych technologii takich jak sztuczna inteligencja, autonomiczne pojazdy, elektronika oraz e-commerce.

Chiny z największą populacją na świecie mogą już w roku 2030 stać się wiodącą gospodarką naszej planety. Postęp technologiczny Chin pozwolił na wyprzedzenie krajów Europy Zachodniej w sektorze płatności mobilnych i e-commerce i stanowi już poważne wyzwanie dla pozycji Stanów Zjednoczonych.

Portfel ChinaTech składa się z 30 spółek. Zgodnie z informacjami udzielanymi przez eToro, wśród nich znajdują się chińscy liderzy branży technologicznej, a także, w niewielkim stopniu, międzynarodowe firmy, które dużą część swoich zysków osiągają na rynku chińskim.

W ostatnich dziesięciu latach Chiny stały się technologicznym mocarstwem i światowym liderem w branżach e-commerce, sztucznej inteligencji, robotyki i autonomicznych pojazdów. Ten nowy portfel inwestycyjny da naszym klientom detalicznym możliwość inwestowania w spółki, które stoją na czele rozwoju technologicznego. Rosnąca oferta naszych tematycznych portfeli pozwoli ludziom na inwestycję w koncepcje, które rozumieją i w które wierzą, takie jak energia odnawialna, gry komputerowe, czy teraz również i chiński sektor technologiczny – powiedział Yoni Assia, CEO i założyciel eToro.

Spółka podkreśla, że klienci mogą inwestować w portfel ChinaTech już od kwoty 2000 USD. Firmy znajdujące się w tym portfelu to Baidu, Alibaba, Intel Corp, Pinduoduo, Tal Education, Bilibili, Meituan Dianping i Tencent.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymuje kolejnych pracowników Great Private Equity

Jak podano dziś na stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego, funkcjonariusze CBA zatrzymali trzech dyrektorów oddziałów regionalnych ...
Czytaj dalej
xtb

Spadek przychodów i zysków XTB

Grupa XTB opublikowała wstępne wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2021 roku. W tym okresie broker ...
Czytaj dalej
bank nigerii

Bank Centralny Nigerii kończy współpracę z Bureau de Change

Bank Centralny Nigerii (CBN) niespodziewanie poinformował o zakończeniu sprzedaży i outsourcingu wymiany walutowej operatorom Bureau ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (28.07): Global Maxis, Status Markets, Gloffix…

Global Maxis na liście ostrzeżeń KNF Na liście ostrzeżeń publicznych Krajowej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę