menu

Strona Główna > Newsy > eToro wprowadza nowy portfel ChinaTech

eToro wprowadza nowy portfel ChinaTech


Platforma tradingowa eToro udostępniła swoim klientom nowy portfel ChinaTech. Dzięki temu inwestorzy uzyskują dostęp do chińskich spółek, które przodują w rozwoju nowych technologii takich jak sztuczna inteligencja, autonomiczne pojazdy, elektronika oraz e-commerce.

Chiny z największą populacją na świecie mogą już w roku 2030 stać się wiodącą gospodarką naszej planety. Postęp technologiczny Chin pozwolił na wyprzedzenie krajów Europy Zachodniej w sektorze płatności mobilnych i e-commerce i stanowi już poważne wyzwanie dla pozycji Stanów Zjednoczonych.

Portfel ChinaTech składa się z 30 spółek. Zgodnie z informacjami udzielanymi przez eToro, wśród nich znajdują się chińscy liderzy branży technologicznej, a także, w niewielkim stopniu, międzynarodowe firmy, które dużą część swoich zysków osiągają na rynku chińskim.

W ostatnich dziesięciu latach Chiny stały się technologicznym mocarstwem i światowym liderem w branżach e-commerce, sztucznej inteligencji, robotyki i autonomicznych pojazdów. Ten nowy portfel inwestycyjny da naszym klientom detalicznym możliwość inwestowania w spółki, które stoją na czele rozwoju technologicznego. Rosnąca oferta naszych tematycznych portfeli pozwoli ludziom na inwestycję w koncepcje, które rozumieją i w które wierzą, takie jak energia odnawialna, gry komputerowe, czy teraz również i chiński sektor technologiczny – powiedział Yoni Assia, CEO i założyciel eToro.

Spółka podkreśla, że klienci mogą inwestować w portfel ChinaTech już od kwoty 2000 USD. Firmy znajdujące się w tym portfelu to Baidu, Alibaba, Intel Corp, Pinduoduo, Tal Education, Bilibili, Meituan Dianping i Tencent.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (18.05): 24Trading, Solutions Markets, Olymp Trade…

Na liście ostrzeżeń pojawili się: 24Trading - www.24trading.co MangroupFX - www.mangroupfx.com Investigram - fr.investigram.com SKYWAY/NEEW ...
Czytaj dalej
broker pepperstone ostrzega przed oszustami

Pepperstone zmienia wymagania dla klientów korzystających z MT4/MT5

Broker Pepperstone, działający na rynku Forex i CFD, wprowadza istotne zmiany w warunkach handlowych, szczególnie ...
Czytaj dalej
poziom konsumpcji w chinach słabł w kwietniu

Ożywienie gospodarcze w Chinach wciąż niezrównoważone

Kwietniowy wzrost gospodarczy Chin pozostawał niezrównoważony, a jego głównymi motorami były eksport i rynek nieruchomości ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (17.05): AgeFX, Goldstein, UnixBroker…

Na liście ostrzeżeń pojawili się: AgeFX - www.agefx.io Goldstein - www.goldstein-invest.com CapitalPartnerOnline - www.capital-partnersonline.com TopEpargne ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę