menu

Strona Główna > Newsy > eToro wprowadza wskaźnik ESG. 71% inwestorów bierze go pod uwagę

eToro wprowadza wskaźnik ESG. 71% inwestorów bierze go pod uwagę


Spółka eToro ogłosiła wprowadzenie wskaźnika ESG dla ponad 2700 akcji na swojej platformie. W ten sposób broker umożliwia swoim użytkownikom uwzględnienie czynników środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego podczas budowania portfela.

Dzięki współpracy z ESG Book – globalnym liderem w dziedzinie danych i technologii ESG, eToro zapewni wgląd w największe światowe korporacje poprzez przyjazny dla użytkownika system. Według tego systemu, aktywa oznaczone są w oparciu o ich ogólną ocenę ESG: na zielono, żółto lub czerwono.

Dodatkowo, „flagi zaangażowania biznesowego” pokażą, czy więcej niż 5% przychodów spółki jest związane z jednym z 13 różnych obszarów, które dla części inwestorów mogą okazać się etycznie problematyczne. Do takich obszarów zaliczamy m.in. inwestycje w rozrywkę dla dorosłych, paliwa kopalne, broń lub tytoń.

– Wierzymy, że wiedza to potęga jeśli chodzi o podejmowanie decyzji inwestycyjnych. Dostarczanie wyników ESG daje naszym użytkownikom dostęp do dodatkowych informacji o firmie, które zwykle nie są uwzględniane w tradycyjnej analizie finansowej – powiedział Gil Shapira, dyrektor ds. inwestycji w eToro.

Inwestorzy uwzględniają ESG

Niedawne badanie przeprowadzone wśród 10 000 inwestorów indywidualnych wykazało, że 71% czasami lub zawsze bierze pod uwagę czynniki ESG przed dokonaniem inwestycji. Mniej niż połowa inwestorów (42%) uważa wskaźniki środowiskowe za najważniejsze, natomiast 33% osób stawia na pierwszym miejscu ład korporacyjny, a 25% kwestie społeczne.

Inwestorzy indywidualni zostali również zapytani o największą przeszkodę w przyjęciu strategii inwestycyjnej skoncentrowanej na ESG. Najczęstszą odpowiedzią był brak standaryzacji w ocenach ESG (21%). Co piąty uczestnik badania twierdził, że ESG jest zbyt kosztowne. Blisko 18% respondentów wskazało, że w trudnych czasach preferuje przedkładanie zysków ponad zasady.

eToro bliżej uzyskania licencji w ZEA

Spółka eToro otrzymała również wstępne zatwierdzenie licencji regulatora rynku finansowego Abu Dhabi Global Market (ADGM). Oczekiwane przyznanie pełnej licencji umożliwi międzynarodowemu brokerowi prowadzenie działalności jako broker papierów wartościowych, instrumentów pochodnych i kryptowalut w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę