menu

Strona Główna > Newsy > eToro wprowadzi system obliczający podatki

eToro wprowadzi system obliczający podatki


Broker internetowy eToro poinformował, że zamierza wdrożyć system obliczania podatków, który pozwoli użytkownikom zatrzymać większą część zgromadzonych dywidend.

Obecnie, gdy rezydenci spoza USA inwestują w akcje amerykańskie, firma eToro jest zobowiązana do zatrzymania 30% dywidendy i wpłacenia jej w imieniu użytkowników do amerykańskiego Urzędu Skarbowego (IRS).

Jeśli jednak kraj użytkownika ma umowę podatkową z USA, eToro może potrącić mniejszą część dywidendy na poczet podatków, co oznacza, że użytkownik otrzyma większą kwotę pieniędzy. Kwota potrącana różni się w zależności od kraju i może ulec zmianie w zależności od umowy podatkowej danego kraju z USA.

Broker wskazuje również, że jeśli użytkownik jest uprawniony, na podstawie kraju zamieszkania i kraju rezydencji podatkowej, przy kolejnym logowaniu otrzyma opcję aktualizacji formularza W-8BEN w części dotyczącej korzyści wynikających z umowy podatkowej.

Brak aktualizacji formularza oznacza, że spółka eToro będzie zobowiązana do dalszego potrącania 30% dywidend użytkownika i odprowadzania ich do IRS. Korzyści wynikające z umowy podatkowej będą miały zastosowanie do wypłat dywidend dopiero po podpisaniu odpowiedniego formularza.

IRS wymaga od obywateli spoza USA płacenia podatków od dywidend, które otrzymują od firm z siedzibą w USA. Ponieważ eToro umożliwia inwestowanie w akcje amerykańskie, IRS wymaga, aby to spółka eToro opłacała te podatki.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę