menu

Strona Główna > Newsy > eToro wprowadzi system obliczający podatki

eToro wprowadzi system obliczający podatki


Broker internetowy eToro poinformował, że zamierza wdrożyć system obliczania podatków, który pozwoli użytkownikom zatrzymać większą część zgromadzonych dywidend.

Obecnie, gdy rezydenci spoza USA inwestują w akcje amerykańskie, firma eToro jest zobowiązana do zatrzymania 30% dywidendy i wpłacenia jej w imieniu użytkowników do amerykańskiego Urzędu Skarbowego (IRS).

Jeśli jednak kraj użytkownika ma umowę podatkową z USA, eToro może potrącić mniejszą część dywidendy na poczet podatków, co oznacza, że użytkownik otrzyma większą kwotę pieniędzy. Kwota potrącana różni się w zależności od kraju i może ulec zmianie w zależności od umowy podatkowej danego kraju z USA.

Broker wskazuje również, że jeśli użytkownik jest uprawniony, na podstawie kraju zamieszkania i kraju rezydencji podatkowej, przy kolejnym logowaniu otrzyma opcję aktualizacji formularza W-8BEN w części dotyczącej korzyści wynikających z umowy podatkowej.

Brak aktualizacji formularza oznacza, że spółka eToro będzie zobowiązana do dalszego potrącania 30% dywidend użytkownika i odprowadzania ich do IRS. Korzyści wynikające z umowy podatkowej będą miały zastosowanie do wypłat dywidend dopiero po podpisaniu odpowiedniego formularza.

IRS wymaga od obywateli spoza USA płacenia podatków od dywidend, które otrzymują od firm z siedzibą w USA. Ponieważ eToro umożliwia inwestowanie w akcje amerykańskie, IRS wymaga, aby to spółka eToro opłacała te podatki.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

makroprzeglad forexrev

„Matka wszystkich kryzysów”. MakroPrzegląd #1/4 Grudzień

Nouriel Roubini był jednym z tych, którzy ostrzegali świat przed kryzysem 2008 roku. 64-letni profesor ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymało kolejne osoby w sprawie piramidy finansowej

Zespół prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego poinformował, że ostatnich dniach zatrzymano kolejne osoby związane z firmą ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

10 najbardziej „szortowanych” spółek w listopadzie

Trudna sytuacja makroekonomiczna w 2022 roku negatywnie wpłynęła na wyniki osiągane przez wielu inwestorów funkcjonujących ...
Czytaj dalej
Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja rozbiła gang oszustów inwestycyjnych

Hiszpańska policja zlikwidowała gang cyberprzestępców, który wykorzystywał fałszywe strony inwestycyjne do oszukiwania ofiar w całej ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę