menu

Strona Główna > Newsy > eToro z 13 mln klientów na całym świecie

eToro z 13 mln klientów na całym świecie


Broker eToro pochwalił się informacją, że liczba klientów zarejestrowanych na jego platformie inwestycyjnej osiągnęła 13 milionów. Nagły wzrost aktywnych traderów w pierwszych czterech miesiącach 2020 roku wiązany jest z epidemią COVID-19 i wynikającą z tego faktu wysoką zmiennością rynków finansowych.

W porównaniu z podobnym okresem ubiegłego roku, w pierwszych czterech miesiącach 2020 roku liczba nowych klientów eToro wzrosła o 427%. Zgodnie z komunikatem brokera, nowi klienci w ciągu tych czterech miesięcy dokonali wpłaty swych pierwszych depozytów. eToro podkreśla również, że od początku roku poziom obrotów na akcjach wzrósł trzykrotnie.

Niedawno broker wprowadził do swej oferty bezprowizyjny obrót akcjami dla klientów z Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Spółka wyraziła również nadzieję, że wkrótce bezprowizyjna oferta będzie dostępna dla klientów z regionu Azji i Pacyfiku, a w późniejszym terminie także w USA.

Współzałożyciel i CEO eToro Yoni Assia przyznał, że zmienność rynku wywołana pandemią zwróciła uwagę mediów i zachęciła ludzi do podjęcia ryzyka inwestycyjnego. Dodał również, że otwarcie rynków finansowych dla szerokiego grona inwestorów było od początku misją kierowanej przez niego firmy. 13 milionów klientów uznał za duże osiągnięcie, jednak zaznaczył, że przed spółką jeszcze dużo pracy, która będzie polegać m.in. na zapewnieniu dostępu do wiedzy, która pozwoli klientom na pewne inwestowanie i pomnażanie majątku. Assia zapewnił również, że eToro niezmiennie koncentruje swe siły na rozwoju oferty produktowej, aby sprostać zmieniającym się oczekiwaniom klientów.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

consob (włoski nadzorca rynku usług finansowych)) ostrzeżenie przeciwko nieautoryzowanym podmiotom

CONSOB zaciemnia 7 stron potencjalnych SCAM’ów

Włoski nadzór finansowy nakazał zablokować dostęp do 7 witryn, które należą do 5 podmiotów świadczących ...
Czytaj dalej
BCSC ostrzeżenie

BCSC ostrzega przed Profit Earn i Ziptradex

Kanadyjski regulator ze stanu Kolumbia Brytyjska ostrzega przed dwiema platformami tradingowymi. Profit Earn i Ziptradex ...
Czytaj dalej
tygodniowy przegląd newsów FX/Krypto

ForexRev: przegląd tygodnia (16.05 – 22.05)

38% traderów kończy 1Q 2020 z zyskiem. 75% klientów brytyjskich brokerów traci na zmienności rynkowej ...
Czytaj dalej
FCA ostrzeżenie

FCA ostrzega przed klonami brokera Darwinex

Brytyjskie Financial Conduct Authority wydało ostrzeżenie przed dwiema stronami internetowymi, które podszywają się pod licencjonowanego ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę