menu

Strona Główna > Newsy > eToro z 13 mln klientów na całym świecie

eToro z 13 mln klientów na całym świecie


Broker eToro pochwalił się informacją, że liczba klientów zarejestrowanych na jego platformie inwestycyjnej osiągnęła 13 milionów. Nagły wzrost aktywnych traderów w pierwszych czterech miesiącach 2020 roku wiązany jest z epidemią COVID-19 i wynikającą z tego faktu wysoką zmiennością rynków finansowych.

W porównaniu z podobnym okresem ubiegłego roku, w pierwszych czterech miesiącach 2020 roku liczba nowych klientów eToro wzrosła o 427%. Zgodnie z komunikatem brokera, nowi klienci w ciągu tych czterech miesięcy dokonali wpłaty swych pierwszych depozytów. eToro podkreśla również, że od początku roku poziom obrotów na akcjach wzrósł trzykrotnie.

Niedawno broker wprowadził do swej oferty bezprowizyjny obrót akcjami dla klientów z Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Spółka wyraziła również nadzieję, że wkrótce bezprowizyjna oferta będzie dostępna dla klientów z regionu Azji i Pacyfiku, a w późniejszym terminie także w USA.

Współzałożyciel i CEO eToro Yoni Assia przyznał, że zmienność rynku wywołana pandemią zwróciła uwagę mediów i zachęciła ludzi do podjęcia ryzyka inwestycyjnego. Dodał również, że otwarcie rynków finansowych dla szerokiego grona inwestorów było od początku misją kierowanej przez niego firmy. 13 milionów klientów uznał za duże osiągnięcie, jednak zaznaczył, że przed spółką jeszcze dużo pracy, która będzie polegać m.in. na zapewnieniu dostępu do wiedzy, która pozwoli klientom na pewne inwestowanie i pomnażanie majątku. Assia zapewnił również, że eToro niezmiennie koncentruje swe siły na rozwoju oferty produktowej, aby sprostać zmieniającym się oczekiwaniom klientów.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (27.10): Tradingon, PaisTrade, DBFX…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: Tradingon (Netbit Services and Solutions Limited) - tradingon.io Marketsi (klony ...
Czytaj dalej
amerykańskie sec ukarało tradera za spoofing

114 mln USD nagrody dla informatora SEC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełdy (SEC) poinformowała o przyznaniu rekordowej nagrody dla informatora, który ...
Czytaj dalej
broker pepperstone ostrzega przed oszustami

Pepperstone wprowadza usługi tradingowe w Kenii

Broker Pepperstone oferujący dostęp do rynku Forex i kontraktów CFD rozszerza swój zasięg i wchodzi ...
Czytaj dalej
asic uderza w dwa scamy

Australijskie władze uderzają w 2 piramidy finansowe

Australijski Sąd Federalny zablokował strony internetowe oraz konta bankowe spółek Maxwell Financial Services i Asset ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę