menu

Strona Główna > Newsy > eToro z 66% wzrostem zysków z prowizji w trzecim kwartale 2021

eToro z 66% wzrostem zysków z prowizji w trzecim kwartale 2021


eToro, jedna z wiodących globalnych platform inwestycyjnych opublikowała wyniki finansowe za trzeci kwartał 2021 roku. Według danych, spółka odnotowała dochód netto w wysokości 176 mln USD, co stanowi wzrost o 56% w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku.

Ponadto, w trzecim kwartale 2021 roku spółka eToro otrzymała prowizje w wysokości 222 mln USD, co stanowi wzrost o 66% w porównaniu z trzecim kwartałem ubiegłego roku. Co więcej, platforma pozyskała 1,6 miliona nowych zarejestrowanych użytkowników, co stanowi wzrost o 8% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Wartość aktywów pod zarządem osiągnęła 10,6 mld USD na dzień 30 września 2021 roku, zwiększając się o 1,2 mld USD od 30 czerwca 2021 r. Duży wpływ na to miały nowe depozyty oraz wzrost cen aktywów.

Dobre wyniki także w Wielkiej Brytanii

Niedawno dane finansowe za rok 2020 ujawnił eToro (UK) Limited, brytyjski oddział grupy eToro. Firma posiadająca licencję FCA odnotowała przychód netto w wysokości 41,86 mln USD, co jest wynikiem o 717% wyższym niż rok wcześniej, gdy wynosił on 5,1 mln USD. Znacząco skoczyły koszty operacyjne brytyjskiego oddziału eToro. Firma wydała w ciągu roku 39,9 mln USD na prowadzenie działalności w Wielkiej Brytanii, co stanowi znaczny wzrost w stosunku do poprzedniego roku, kiedy wyniosły 5,7 mln USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
tms

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę