menu

Strona Główna > Newsy > eToro zamknie 4 kwartał z ok. 290 mln USD przychodu z prowizji

eToro zamknie 4 kwartał z ok. 290 mln USD przychodu z prowizji


Spółka eToro, która jest na dobrej drodze do giełdowego debiutu w Stanach Zjednoczonych poprzez fuzję ze spółką typu SPAC, spodziewa się, że zamknie czwarty kwartał bieżącego roku z przychodami z prowizji na poziomie pomiędzy 285 mln a 295 mln USD.

eToro przekazało te informacje amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przez spółkę FinTech Acquisition Corp. V, która pełni funkcję spółki SPAC. Przewidywane przychody z prowizji są od 28 do 33% wyższe niż prowizje generowane przez platformę tradingu społecznościowego w trzecim kwartale bieżącego roku i są także znacznie wyższe niż 164 mln USD osiągnięte w czwartym kwartale 2020 roku.

Rośnie liczba użytkowników platformy eToro

Wciąż jest to jednak przychód niższy niż osiągnięty w pierwszych dwóch kwartałach bieżącego roku. Uwzględniając dane za czwarty kwartał, spółka eToro spodziewa się, że w całym 2021 roku wygeneruje łączną prowizję w wysokości około 1,2 mld USD, co stanowi wzrost o ponad 100% w stosunku do ubiegłorocznej prowizji, która wyniosła 602 mln USD.

Opublikowane dane ujawniają również, że całkowita liczba zarejestrowanych użytkowników na platformie handlowej do końca grudnia 2021 roku zbliży się do 27 milionów. W samym tylko czwartym kwartale 2021 roku na platformie zarejestrowało się 2,1 mln nowych użytkowników. Liczba ta pokazuje rosnący popyt na usługi eToro, ponieważ w porównaniu z trzecim kwartałem bieżącego roku jest ona wyższa o 500 tys.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro podsumowuje wyniki spółek za IV kwartał

Spółka eToro przedstawiła podsumowanie wyników spółek za IV kwartał. Autorem analizy jest Paweł Majtkowski, analityk ...
Czytaj dalej
Nieruchomosci usa

USA – pozytywne dane z rynku nieruchomości!

Mamy świeże dane na temat pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych na terenie Stanów Zjednoczonych. To ...
Czytaj dalej
Wielka Brytania UK CPI

Wielka Brytania – CPI 5.4% vs konsensus: 5.2%

Główny urząd statystyczny Wielkiej Brytanii opublikował świeże dane na temat wartości Consumer Price Index, powszechnie ...
Czytaj dalej
chińska prowincja przetestuje politykę wspólnego dobrobytu czyli redystrybucję dochodów

Chiny z 8,1% wzrostem gospodarczym w 2021 roku

Gospodarka Chin odbiła się w 2021 roku, odnotowując najlepszy wzrost od dekady, w czym pomógł ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę