menu

Strona Główna > Newsy > eToro zamknie 4 kwartał z ok. 290 mln USD przychodu z prowizji

eToro zamknie 4 kwartał z ok. 290 mln USD przychodu z prowizji


Spółka eToro, która jest na dobrej drodze do giełdowego debiutu w Stanach Zjednoczonych poprzez fuzję ze spółką typu SPAC, spodziewa się, że zamknie czwarty kwartał bieżącego roku z przychodami z prowizji na poziomie pomiędzy 285 mln a 295 mln USD.

eToro przekazało te informacje amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przez spółkę FinTech Acquisition Corp. V, która pełni funkcję spółki SPAC. Przewidywane przychody z prowizji są od 28 do 33% wyższe niż prowizje generowane przez platformę tradingu społecznościowego w trzecim kwartale bieżącego roku i są także znacznie wyższe niż 164 mln USD osiągnięte w czwartym kwartale 2020 roku.

Rośnie liczba użytkowników platformy eToro

Wciąż jest to jednak przychód niższy niż osiągnięty w pierwszych dwóch kwartałach bieżącego roku. Uwzględniając dane za czwarty kwartał, spółka eToro spodziewa się, że w całym 2021 roku wygeneruje łączną prowizję w wysokości około 1,2 mld USD, co stanowi wzrost o ponad 100% w stosunku do ubiegłorocznej prowizji, która wyniosła 602 mln USD.

Opublikowane dane ujawniają również, że całkowita liczba zarejestrowanych użytkowników na platformie handlowej do końca grudnia 2021 roku zbliży się do 27 milionów. W samym tylko czwartym kwartale 2021 roku na platformie zarejestrowało się 2,1 mln nowych użytkowników. Liczba ta pokazuje rosnący popyt na usługi eToro, ponieważ w porównaniu z trzecim kwartałem bieżącego roku jest ona wyższa o 500 tys.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę