menu

Strona Główna > Newsy > FCA: na zawirowaniach rynkowych straciło 75% traderów

FCA: na zawirowaniach rynkowych straciło 75% traderów


Z raportu brytyjskiego Financial Conduct Authority, wynika że wysoka zmienność na rynkach, przyniosła zysk dla zaledwie 25% traderów. Najnowsze sprawozdania domów maklerskich regulowanych przez FCA obejmują okres od 1 lutego do 30 kwietnia 2020 roku.

Regulacje MIFiD II zobowiązują brokerów m.in. do publikowania informacji o tym, ilu inwestorów zyskuje, a ilu ponosi straty. Obowiązek ten dotyczy każdego domu maklerskiego objętego decyzjami sprawozdawczymi MiFID II w 30 krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Ostatnie zawirowania na rynkach finansowych wywołane epidemią COVID-19 sprawiły, że branża z zainteresowaniem oczekiwała na publikacje najnowszych danych.

Dane te obejmują m.in. odsetek traderów zyskujących i notujących straty na handlu różnymi instrumentami. W poniższej tabeli przedstawiamy zyskowność traderów za okres od 1 lutego 2020 roku do 30 kwietnia 2020 roku. Był to okres charakteryzujący się największą zmiennością na rynkach i niespodziewanych wydarzeń związanych z COVID-19. Jednym z nich bez wątpienia był ogromny spadek cen kontraktów terminowych na ropę WTI, do którego doszło w połowie kwietnia.

Tabela obejmuje wyniki klientów 33 brokerów regulowanych przez FCA:

BrokerzyZyskiStraty
ATFX32,98%67,02%
GBE brokers32,67%67,33%
FX Primus31,98%68,02%
AxiTrader30,40%69,60%
HYCM29,00%71,00%
GAIN Capital28,00%72,00%
Saxo Bank28,00%72,00%
Tickmill27,00%73,00%
FXCM26,95%73,05%
HotForex26,67%73,33%
Oanda26,50%73,50%
Teletrade26,45%73,55%
XM Markets26,43%73,57%
AETOS26,36%73,64%
City Index26,00%74,00%
UFX.com25,69%74,31%
EasyMarkets25,00%75,00%
eToro25,00%75,00%
FXDD25,00%75,00%
ActivTrades24,30%75,70%
IG Group24,00%76,00%
Pepperstone23,50%76,50%
City Credit Capital23,30%76,70%
Dukascopy22,27%77,73%
CMC Markets22,00%78,00%
ThinkMarkets21,06%78,94%
Admiral Markets21,00%79,00%
Markets.com21,00%79,00%
Swissquote21,00%79,00%
FxPro20,22%79,78%
XTB20,00%80,00%
Plus50019,50%80,50%
GKFX19,00%81,00%
JFDBrokers17,00%83,00%

Wyniki nie są zbyt optymistyczne z punktu widzenia traderów. Średnio tylko 25% z nich zarabiało w tym okresie. Najlepsze wyniki notowali klienci ATFX, wśród których co trzeci (33%) mógł pochwalić się zarobkiem. Najgorzej wypadli klienci JFDBrokers, gdzie odsetek zarabiających klientów wyniósł jedynie 17%.

Polski rynek finansowy dysponuje obecnie danymi za pierwszy kwartał 2020 roku i obejmuje siedem domów maklerskich podlegających nadzorowi KNF. Wynika z nich, że średni poziom zyskowności w przypadku kontraktów CFD wyniósł blisko 33%. To najgorszy wynik od czasów wprowadzenia regulacji ESMA, które ograniczają dźwignię do poziomu 30:1.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Najnowsze wiadomości:

consob (włoski nadzorca rynku usług finansowych)) ostrzeżenie przeciwko nieautoryzowanym podmiotom

CONSOB zaciemnia 7 stron potencjalnych SCAM’ów

Włoski nadzór finansowy nakazał zablokować dostęp do 7 witryn, które należą do 5 podmiotów świadczących ...
Czytaj dalej
BCSC ostrzeżenie

BCSC ostrzega przed Profit Earn i Ziptradex

Kanadyjski regulator ze stanu Kolumbia Brytyjska ostrzega przed dwiema platformami tradingowymi. Profit Earn i Ziptradex ...
Czytaj dalej
tygodniowy przegląd newsów FX/Krypto

ForexRev: przegląd tygodnia (16.05 – 22.05)

38% traderów kończy 1Q 2020 z zyskiem. 75% klientów brytyjskich brokerów traci na zmienności rynkowej ...
Czytaj dalej
FCA ostrzeżenie

FCA ostrzega przed klonami brokera Darwinex

Brytyjskie Financial Conduct Authority wydało ostrzeżenie przed dwiema stronami internetowymi, które podszywają się pod licencjonowanego ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę