menu

Strona Główna > Newsy > ForexRev: przegląd tygodnia (9.11 – 15.11)

ForexRev: przegląd tygodnia (9.11 – 15.11)


Ukraińskie służby rozbijają szereg kotłowni. Cypryjscy brokerzy omijają przepisy rejestrując klientów w offshore’ach. Mennica Skarbowa osiąga najlepsze wyniki w historii, a australijski regulator wydaje 394 licencje AFS. ForexRev startuje ze zbiorczą listą ostrzeżeń od nadzorów finansowych z całego świata. Zapraszamy na przegląd tygodnia:

Lista ostrzeżeń ForexRev

Mamy przyjemność ogłosić uruchomienie zbiorczej listy ostrzeżeń z nazwami nieuczciwych brokerów i oszustw finansowych z całego świata. Stale aktualizowana o nowe zagrożenia, ma pomóc w bezpiecznym poruszaniu się po rynku.

Czytaj całość: Uruchamiamy zbiorczą listę ostrzeżeń finansowych

Uderzenie w fałszywych brokerów

Ukraińskie służby rozbiły w ostatnim tygodniu 4 centra operacyjne SCAM’ów. 3 z nich działały w Kijowie zatrudniając 1000 oszustów wyłudzających środki od mieszkańców północnej i środkowej Europy. Czwarta ze zlikwidowanych kotłowni działała w Odessie.

Czytaj całość: W Kijowie rozbito sieć kotłowni zatrudniającą 1000 oszustów

Nieuczciwe praktyki na Cyprze

Według FinanceFeeds niektórzy z cypryjskich brokerów omijają przepisy Unii Europejskiej, rejestrując klientów w offshore’owych oddziałach takich jak Brytyjskie Wyspy Dziewicze lub Saint Vincent i Grenadyny. To daje zaś duże pole do nadużyć.

Czytaj całość: FinanceFeeds: cypryjscy brokerzy omijają przepisy ESMA

394 licencje AFS

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) przyznała 394 nowe licencje AFS, w okresie od lipca 2019 do czerwca 2020 roku. O ich przyznanie ubiegało się ponad 1,5 tysiąca firm. W tym samym czasie nadzorca anulował 683 licencje.

Czytaj całość: ASIC wydał 394 licencje AFS

Sprawozdanie z mennicy

Mennica Skarbowa przedstawiła wyniki finansowe za 3 kwartał 2020 roku. Największy polski sprzedawca złota inwestycyjnego osiągnął w tym czasie rekordowe zyski. Przychody spółki wyniosły 135,5 mln PLN.

Czytaj całość: Mennica Skarbowa z najlepszymi wynikami w historii

Ostrzeżenia z ubiegłego tygodnia:

Uwaga na:

  • AdmiralFxMarkets – admiralfxmarkets.com
  • Marginelite – marginelite.com
  • MarketPluse – marketpluse.com
  • Octagon Trade – octagontrade.com
  • Finantiko (Tikmedia LLC) – finantiko.com
  • Tradesrun (Evergo Ltd) – tradesrun.com; client.trading-dashboard.co
  • FXGlobe (FS International LTD) – fxglobe.international
  • Berkshire System (Giuseppe Eros Lana) – berkshiresystem.com
  • Ascend Market (Pure M Global Limited) – ascend-market.com
  • 4FXLUXUS Pvt Ltd (Global Pegasus LTD) -4fxluxus.com
  • Markets Profit (Profit Market Trading) – marketsprofit.com
  • MarginElite / Margin Elite – marginelite.com
  • Evolution Trading – evolution-trading.ltd
  • Beforex Capital (The Capital Holding Funds) – beforexcapital.com
  • Atlasfx – atlasfx.co
  • BudsFX (MAX LLC) – budsfx.com
  • Swiss Prime (Swiss Prime Limited) – swissprime.cc
  • GCG International – gcginternational.net

Lista ostrzeżeń ForexRev

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Reklama:

Najnowsze wiadomości:

euro dolar eurusd

Związane ręce Europy. MakroPrzegląd #3/4 maj

Rozbieżność filozofii FED-u i Europejskiego Banku Centralnego nadal faworyzuje dolara - kiedy Stany Zjednoczone są ...
Czytaj dalej
easymarkets pozyskało licencję na seszelach

easyMarkets dodaje dostęp do platformy MetaTrader 5

Broker easyMarkets poinformował, że dodał do swojej oferty dostęp do popularnej platformy MetaTrader 5. Otwierając ...
Czytaj dalej
izraelska policja aresztuje 26 oszustów z rynku forex

Policja w Izraelu dokonała aresztowania w sprawie prania pieniędzy

Jak wynika z niepotwierdzonych doniesień przekazywanych przez serwis Finance Magnates, izraelska policja aresztowała jednego z ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com: traderki mają wyższy poziom wiedzy niż traderzy

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Capital.com, 50% kobiet traderów na platformie brokera na wszystkich rynkach ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę