menu

Strona Główna > Newsy > FXBFI Broker zawiera ugodę z CySEC o wartości 150 tys. EUR

FXBFI Broker zawiera ugodę z CySEC o wartości 150 tys. EUR


FXBFI Broker Financial Investment Limited, firma inwestycyjna zarejestrowana na Cyprze, zapłaciła 150 tys. EUR Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) w ramach ugody dotyczącej możliwych naruszeń przepisów finansowych.

CySEC ogłosiła ugodę we wtorek, wskazując, że decyzja o jej zawarciu została podjęta 14 marca 2022 roku. Regulator zauważył, że ugoda była związana z ustaleniami dotyczącymi dokumentacji zgodności z przepisami spółki FXBFI Broker w okresie od lutego do sierpnia 2020 roku.

Ponadto dochodzenie cypryjskiego regulatora obejmowało art. 24 ustawy dotyczący konfliktu interesów i art. 25, który dotyczy ogólnych zasad i informacji skierowanych do klientów. CySEC przyjrzała się również spółce FXBFI Broker pod kątem przestrzegania zasad dotyczących zgłoszeń klientów i wynagrodzeń.

– Zawarto ugodę ze spółką FXBFI Broker Financial Invest Ltd w związku z możliwymi naruszeniami ustawy o usługach i działalności inwestycyjnej oraz rynkach regulowanych z 2017 roku oraz dyrektywy Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w sprawie nadzoru nad firmami świadczącymi usługi inwestycyjne – poinformowała CySEC.

CySEC intensywnie kontroluje brokerów

W ubiegłym tygodniu CySEC ogłosiła, że dwaj regulowani brokerzy detaliczni F1 Markets i Magnum FX zawarli ugodę z regulatorem z powodu możliwych naruszeń przepisów i zgodnie ponieśli karę w wysokości 150 tys. EUR każdy.

Pod koniec lipca regulator rynku osiągnął ugodę o wartości 50 tys. EUR z brokerem Triangleview Investment Limited. W tym przypadku również przyczyną były potencjalne naruszenia przepisów.

Wcześniej we wrześniu 2019 roku CySEC zawiesił licencję spółki MPS Marketplace, która była wcześniej znana jako SpotOption Exchange Limited, w związku z obawami dotyczącymi traktowania przez brokera środków wpłacanych przez klientów.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

Inwestorzy detaliczni opuszczają rynek akcji

Michael Burry przyznaje się do błędu

Znany amerykański inwestor Michael Burry, który przewidział kryzys finansowy w 2008 roku, wycofał swoje oświadczenie, ...
Czytaj dalej
esma zawiesza obowiązek raportowania o wykonaniu

ESMA rozważa większą ochronę inwestorów korzystających z copy tradingu

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), regulator rynków finansowych w Unii Europejskiej, opublikował ...
Czytaj dalej
Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Nalot francuskich władz na banki – kolejna afera podatkowa

Francuskie władze dokonały we wtorek nalotu na pięć banków w ramach śledztwa w sprawie podejrzeń ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

Prosper Capital kwestionuje karę nałożoną przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o nałożeniu 1,2 mln zł kary na firmę Prosper Capital DM ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę