menu

Strona Główna > Newsy > FXCM odpowiada na zarzuty byłego pracownika

FXCM odpowiada na zarzuty byłego pracownika


Dom maklerski odpiera zarzuty byłego pracownika, Alona Nachmaniego, który oskarża byłych kolegów z pracy o molestowanie i mobbing.

Około miesiąc po złożeniu skargi, przedstawiciele domu maklerskiego FXCM odpowiadają na stawiane zarzuty. Broker twierdzi, że roszczenia byłego pracownika są bezpodstawne. Odpiera je, twierdząc, że Nachmani nie był traktowany inaczej od pozostałych zatrudnionych. Spółka zaznacza, że jedyne odszkodowanie o jakie ewentualnie mógłby się ubiegać, może dotyczyć delikatnej odmiany stresu związanego z pracą.

Alon Nachmani oskarża FXCM oraz dwóch kolegów z pracy o molestowanie seksualne i mobbing. Seth Lyons, starszy inżynier systemów, wraz z Ryanem Leonardem, dyrektorem ds. inżynierii produkcji, mieli uprzykrzać mu życie. Nachmani twierdzi, że traktowali go jako „niemęskiego” z tego powodu, że nie chciał z nimi pić i brać narkotyków (zarówno w pracy, jak i poza nią). Mieli też zmieniać tło jego pulpitu oraz tworzyć memy na jego temat.

Były pracownik złożył w nowojorskim sądzie skargę, w której podniósł zarzuty dyskryminacji ze względu na religię i pochodzenie narodowe, molestowania seksualnego oraz prześladowania. Nachmani twierdzi też, że kobiety były traktowane w firmie dużo lepiej od mężczyzn i nikt ich nie nękał – co miało być przejawem nierównego traktowania z uwagi na płeć.

Obrońcy FXCM wskazują na fakt, że w zarzutach Nachmaniego brakuje konkretnych roszczeń. Także oskarżeni pracownicy bronią się, twierdząc, że ich zachowanie względem Alona „nie było dotkliwe ani wszechobecne”. Podkreślają też, że nie traktowali go wcale gorzej od innych. Ich pracodawca dodaje, że większość zarzutów – nawet jeśli miałyby być prawdziwe – uległa już przedawnieniu. O dalszych losach sprawy zadecyduje sąd w Nowym Jorku.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

jp morgan zapłaci 1 mld dolarów za spoofing

JPMorgan zapłaci 1 mld USD kary za manipulacje

Według doniesień Agencji Reutera bank JPMorgan Chase & Co zapłaci blisko 1 mld USD kary ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (24.09): ValueFX, EU FX Index…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: Tiomarkets (Tio Markets Ltd) - tiomarkets.com EU FX Index (Terratech ...
Czytaj dalej

Ticmill ostrzega przed fałszywą stroną Tickmill Crypto

W mailingu rozesłanym do klientów, Ticmill ostrzegł przed firmą, która podszywa się pod jego markę.  ...
Czytaj dalej
uokik nakłady kary na banki

UOKiK nakłada ponad 60 mln zł kary na BNP Paribas, Millennium i Santander

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny zakwestionował postanowienia zawarte w aneksach do umów kredytowych, które nieprecyzyjnie określają ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę