menu

Strona Główna > Newsy > FXCM odpowiada na zarzuty byłego pracownika

FXCM odpowiada na zarzuty byłego pracownika


Dom maklerski odpiera zarzuty byłego pracownika, Alona Nachmaniego, który oskarża byłych kolegów z pracy o molestowanie i mobbing.

Około miesiąc po złożeniu skargi, przedstawiciele domu maklerskiego FXCM odpowiadają na stawiane zarzuty. Broker twierdzi, że roszczenia byłego pracownika są bezpodstawne. Odpiera je, twierdząc, że Nachmani nie był traktowany inaczej od pozostałych zatrudnionych. Spółka zaznacza, że jedyne odszkodowanie o jakie ewentualnie mógłby się ubiegać, może dotyczyć delikatnej odmiany stresu związanego z pracą.

Alon Nachmani oskarża FXCM oraz dwóch kolegów z pracy o molestowanie seksualne i mobbing. Seth Lyons, starszy inżynier systemów, wraz z Ryanem Leonardem, dyrektorem ds. inżynierii produkcji, mieli uprzykrzać mu życie. Nachmani twierdzi, że traktowali go jako „niemęskiego” z tego powodu, że nie chciał z nimi pić i brać narkotyków (zarówno w pracy, jak i poza nią). Mieli też zmieniać tło jego pulpitu oraz tworzyć memy na jego temat.

Były pracownik złożył w nowojorskim sądzie skargę, w której podniósł zarzuty dyskryminacji ze względu na religię i pochodzenie narodowe, molestowania seksualnego oraz prześladowania. Nachmani twierdzi też, że kobiety były traktowane w firmie dużo lepiej od mężczyzn i nikt ich nie nękał – co miało być przejawem nierównego traktowania z uwagi na płeć.

Obrońcy FXCM wskazują na fakt, że w zarzutach Nachmaniego brakuje konkretnych roszczeń. Także oskarżeni pracownicy bronią się, twierdząc, że ich zachowanie względem Alona „nie było dotkliwe ani wszechobecne”. Podkreślają też, że nie traktowali go wcale gorzej od innych. Ich pracodawca dodaje, że większość zarzutów – nawet jeśli miałyby być prawdziwe – uległa już przedawnieniu. O dalszych losach sprawy zadecyduje sąd w Nowym Jorku.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

tradingview osiąga kapitalizację rzędu 3 mld

Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD

Spółka TradingView, jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia wykresów dla inwestorów i traderów, ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro (UK) ze wzrostem przychodów o 717% w 2020 roku

Spółka eToro (UK) Limited, brytyjski oddział globalnej grupy, ujawniła swoje dane finansowe za rok fiskalny ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

ASIC bierze na cel 300-osobową grupę pump and dump

Na kanale ASX Pump Organization w serwisie Telegram pojawiło się ostrzeżenie od Australijskiej Komisji Papierów ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Zaskakująca aktywność traderów detalicznych w Korei Południowej

Ostatni miesiąc letnich wakacji przyniósł kontynuację kluczowych trendów w branży FX. Jak pokazują najnowsze dane ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę