menu

Strona Główna > Newsy > FXCM odpowiada na zarzuty byłego pracownika

FXCM odpowiada na zarzuty byłego pracownika


Dom maklerski odpiera zarzuty byłego pracownika, Alona Nachmaniego, który oskarża byłych kolegów z pracy o molestowanie i mobbing.

Około miesiąc po złożeniu skargi, przedstawiciele domu maklerskiego FXCM odpowiadają na stawiane zarzuty. Broker twierdzi, że roszczenia byłego pracownika są bezpodstawne. Odpiera je, twierdząc, że Nachmani nie był traktowany inaczej od pozostałych zatrudnionych. Spółka zaznacza, że jedyne odszkodowanie o jakie ewentualnie mógłby się ubiegać, może dotyczyć delikatnej odmiany stresu związanego z pracą.

Alon Nachmani oskarża FXCM oraz dwóch kolegów z pracy o molestowanie seksualne i mobbing. Seth Lyons, starszy inżynier systemów, wraz z Ryanem Leonardem, dyrektorem ds. inżynierii produkcji, mieli uprzykrzać mu życie. Nachmani twierdzi, że traktowali go jako „niemęskiego” z tego powodu, że nie chciał z nimi pić i brać narkotyków (zarówno w pracy, jak i poza nią). Mieli też zmieniać tło jego pulpitu oraz tworzyć memy na jego temat.

Były pracownik złożył w nowojorskim sądzie skargę, w której podniósł zarzuty dyskryminacji ze względu na religię i pochodzenie narodowe, molestowania seksualnego oraz prześladowania. Nachmani twierdzi też, że kobiety były traktowane w firmie dużo lepiej od mężczyzn i nikt ich nie nękał – co miało być przejawem nierównego traktowania z uwagi na płeć.

Obrońcy FXCM wskazują na fakt, że w zarzutach Nachmaniego brakuje konkretnych roszczeń. Także oskarżeni pracownicy bronią się, twierdząc, że ich zachowanie względem Alona „nie było dotkliwe ani wszechobecne”. Podkreślają też, że nie traktowali go wcale gorzej od innych. Ich pracodawca dodaje, że większość zarzutów – nawet jeśli miałyby być prawdziwe – uległa już przedawnieniu. O dalszych losach sprawy zadecyduje sąd w Nowym Jorku.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

logo niezależnej organizacji the financial commision finacom

FinaCom: wzrost liczby skarg traderów w pierwszym kwartale 2020

Financial Commission ujawniła, że liczba skarg składanych przez traderów w pierwszym kwartale 2020 roku wzrosła ...
Czytaj dalej

Brokerzy obniżają dźwignię z powodu koronawirusa

Wysoki poziom zmienności rynku wywołany epidemią koronawirusa skłonił kilku znaczących brokerów do obniżenia poziomu oferowanej ...
Czytaj dalej
mBank pozwany przez 500 osób

Zwycięstwo CFTC w sądowej batalii z brokerem eFloorTrade

Komisja Obrotu Towarami i Kontraktami Terminowymi (CFTC), federalny organ nadzoru nad rynkami derywatów, uzyskała w ...
Czytaj dalej
4 bossów stojących za oszustwem opcji binanrych wartym 80 mln EUR zatrzymanych w sofii

SCAMy Forex: 4 bossów aresztowanych w Bułgarii

W stolicy Bułgarii zatrzymano trzech mieszkańców kraju oraz jednego obywatela Niemiec. Osoby te są podejrzewane ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę