menu

Strona Główna > Newsy > Heath Tarbet ustąpi ze stanowiska przewodniczącego CFTC

Heath Tarbet ustąpi ze stanowiska przewodniczącego CFTC


Krzesło przewodniczącego Amerykańskiej Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi (CFTC) zwolni się w styczniu przyszłego roku. Następca Tarbeta zastanie wysoko postawioną poprzeczkę.

Wybór Joe Bidena na 46 prezydenta USA oznacza zmiany na wysokich stanowiskach w państwie. Heath Tarbet miał jednak wystarczające osiągnięcia i kompetencje, żeby pozostać przewodniczącym CFTC. Mimo to na początku stycznia zamierza złożyć rezygnację. Amerykański portal FinanceFeeds tłumaczy decyzję Tarbeta zaangażowaniem po stronie Republikanów oraz twierdzi, że trudno będzie znaleźć kogoś równie dobrego na to stanowisko.

Szkoda, że ​​dwupartyjny charakter amerykańskiej polityki nie pozwala Tarbetowi pozostać in situ za prezydentury Bidena, ponieważ nie da się go łatwo zastąpić. – pisze FinanceFeeds.

17 miesięcy na stanowisku

Heath Tarbet objął stanowisko przewodniczącego CFTC w lipcu 2019 roku. Podczas działalności w komisji opracował i dodał 40 nowych zasad oraz 21 propozycji zmian. Na kadencję Tarbeta przypadły również rynkowe zawirowania związane z pandemią koronawirusa, przez które CFTC przeszło bez większych problemów.

Pod kierownictwem Tarbeta, CFTC stało się niezwykle skutecznym egzekutorem. W 2020 roku kary nałożone przez komisję przyniosły 1,3 mld USD wpływów do skarbu państwa. Do ich przyznania doprowadziło 113 zamkniętych postępowań (poprzedni rekord to 102, a średnia z 30 lat to 58 spraw rocznie). 

44-letni Tarbet z zawodu jest prawnikiem, który przeszedł do administracji państwowej z sektora prywatnego. Przed objęciem stanowiska przewodniczącego CFTC, przez 2 lata kierował polityką amerykańskiej komisji ds. inwestycji zagranicznych w USA. Pracował także w Banku Światowym.

To był wielki zaszczyt służyć Amerykanom jako czternasty przewodniczący i dyrektor naczelny CFTC, a także jeden z pięciu komisarzy agencji. Prowadzenie mężczyzn i kobiet w CFTC przez ostatnie 17 miesięcy było niezwykłym przywilejem, ale jak wszystkie dobre rzeczy musi się skończyć. – powiedział Tarbet podczas wygłaszania oświadczenia o odejściu.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

tradingview osiąga kapitalizację rzędu 3 mld

Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD

Spółka TradingView, jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia wykresów dla inwestorów i traderów, ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro (UK) ze wzrostem przychodów o 717% w 2020 roku

Spółka eToro (UK) Limited, brytyjski oddział globalnej grupy, ujawniła swoje dane finansowe za rok fiskalny ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

ASIC bierze na cel 300-osobową grupę pump and dump

Na kanale ASX Pump Organization w serwisie Telegram pojawiło się ostrzeżenie od Australijskiej Komisji Papierów ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Zaskakująca aktywność traderów detalicznych w Korei Południowej

Ostatni miesiąc letnich wakacji przyniósł kontynuację kluczowych trendów w branży FX. Jak pokazują najnowsze dane ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę