menu

Strona Główna > Newsy > Hoch Capital i Rodeler zrzekają się licencji CIF

Hoch Capital i Rodeler zrzekają się licencji CIF


Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) poinformowała, że spółki Hoch Capital Ltd i Rodeler Ltd zrezygnowały ze swych licencji cypryjskich spółek inwestycyjnych (CIF).

CySEC w swym komunikacie poddał, że obie spółki przesłały stosowne oświadczenia, w których rezygnują z licencji. Na tej podstawie cypryjski regulator w dniu 6 lipca wydał decyzje o usunięciu tych dwóch podmiotów z listy spółek posiadających licencję CIF.

Zawieszenie na wniosek FCA

Wcześniej obie wspomniane spółki znalazły się wśród siedmiu podmiotów, którym CySEC zawiesił licencje w czerwcu, na wniosek brytyjskiego Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA). Brytyjski regulator zarzucał wówczas spółkom, że w nielegalny sposób promują swoje usługi. Zdaniem FCA, brokerzy bezprawnie wykorzystywali wizerunki celebrytów do reklamowania swych produktów w mediach społecznościowych. Hoch Capital działał na terenie Wielkiej Brytanii pod markami iTrader i tradeATF, natomiast Rodeler prowadził działalność pod marką 24option.

Wśród ukaranych wówczas spółek były też Magnum FX and F1 Markets. W tym przypadku jednak brokerzy dostosowali się do rekomendacji CySEC i FCA, a cypryjski regulator po trzech tygodniach odwiesił ich licencje.

Nie tylko Cypr

Dla Hoch Capital to kolejne tego typu problemy. W kwietniu włoski regulator wpisał na listę ostrzeżeń platformę inwestycyjną prowadzoną przez Hoch. Co ciekawe, zarówno Hoch Capital, jak i Rodeler, były w grupie kluczowych klientów niemieckiej firmy Wirecard, która w ostatnim czasie jest bohaterem potężnego skandalu finansowego.

Strona Hoch Capital została także zablokowana we Włoszech. Tamtejszy regulator (CONSOB) podjął te kroki z uwagi na ciągłe naruszenia oraz brak stosowania się do poleceń ze strony brokera.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (26.01): Ballion, GMBanc, Tessline…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Ballion (Ballion Investments Ltd.) - ballion.net GMBanc (Goldmans Banc) - ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

Atak hakerski na serwery ASIC

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) potwierdziła w poniedziałek, że bezpieczeństwo jednego z jej ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro kończy 2020 rok z przychodami w wysokości 600 mln USD

Izraelska platforma transakcyjna eToro pochwaliła się wynikami finansowymi za 2020 rok. Wynika z nich, że ...
Czytaj dalej
holenderskie amf rozważa ograniczenie sprzedaży certyfikatów turbo

AFM nakłada 375 tys. EUR kary na 24option

Holenderski Urząd Nadzoru Finansowego (AFM) opublikował komunikat, w którym informuje o nałożeniu kary na cypryjską ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę