menu

Strona Główna > Newsy > Hongońskie SFC publikuje raport za rok obrotowy 2020-21

Hongońskie SFC publikuje raport za rok obrotowy 2020-21


Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych Hongkongu (SFC) przedstawiła raport za rok obrotowy 2020-2021, w którym zawarła kluczowe statystyki i opis zrealizowanych celów.

W rozliczanym okresie SFC nałożyło kary na 18 firm i 13 osób fizycznych. Łączna kwota wymierzonych grzywien wyniosła 2,81 mld dolarów hongkońskich (360 mln USD). Podczas działań nadzorczych i badaniach przejrzystości, SFC złożyło 8748 wniosków o rejestrację transakcji i rachunków od pośredników. Regulator przeprowadził również 304 kontrole oparte na analizie ryzyka i odnotował 1350 przypadków naruszenia zasad. W swoich działaniach na rzecz zwalczania nadużyć i oszustw na rynku, Komisja współpracowała ściśle z Departamentem Policji Hongkongu.

Naszą podstawową misją jest wzmacnianie konkurencyjności Hongkongu oraz utrzymywanie uczciwych i uporządkowanych rynków, na których inwestorzy mogą czuć się całkowicie pewnie. Sukces Stock Connect i innych programów wzajemnego dostępu do rynku pokazuje wyjątkową rolę, jaką Hongkong odgrywa w pośredniczeniu w przepływie globalnego kapitału pomiędzy szybko rozwijającymi się Chinami a resztą świata, a to będzie tylko rosło na znaczeniu w nadchodzących latach. – skomentował Tim Lui, przewodniczący SFC.

Wzrost liczby nadzorowanych spółek

W minionym roku obrotowym w Hongkongu przybyło 188 programów zbiorowego inwestowania, zatwierdzonych przez regulatora. SFC wydało także zgody na dopuszczenie do obrotu 146 nienotowanych produktów inwestycyjnych. Liczba licencjobiorców i zarejestrowanych podmiotów wzrosła do 47 178. Wśród nich znajduje się 3159 korporacji, podlegających pod regulacje SFC.

W minionym roku, Komisja podjęła także działania w celu zwiększenia konkurencyjności, likwidując bariery dla towarzystw funduszy otwartych (OFC). Co więcej uruchomiła program dotacji, wspierający tworzenie podmiotów z tej kategorii oraz listowanie nowych funduszy z rynku nieruchomości (REIT-ów). SFC zadecydowało także o zwolnieniu nadzorowanych spółek z opłat licencyjnych za rok obrotowy 2021-22.

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

cypryjski regulator cysec

CySEC zawiera ugodę z operatorem marek eXcentral i NicoFX

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) zawarła ugodę z firmą Mount Nico Corp Ltd, ...
Czytaj dalej
reach4biz meetup

Reach4.biz Meetup – Inwestowanie w startupy i nowe technologie

Już 2 czerwca Warszawa otwiera się na inwestorów i startupy. Konferencja Reach4.biz Meetup - inwestycje ...
Czytaj dalej
euro dolar eurusd

Związane ręce Europy. MakroPrzegląd #3/4 maj

Rozbieżność filozofii FED-u i Europejskiego Banku Centralnego nadal faworyzuje dolara - kiedy Stany Zjednoczone są ...
Czytaj dalej
easymarkets pozyskało licencję na seszelach

easyMarkets dodaje dostęp do platformy MetaTrader 5

Broker easyMarkets poinformował, że dodał do swojej oferty dostęp do popularnej platformy MetaTrader 5. Otwierając ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę