menu

Strona Główna > Newsy > Izrael chce wydać USA 6 obywateli oskarżonych o oszustwo na opcje binarne

Izrael chce wydać USA 6 obywateli oskarżonych o oszustwo na opcje binarne


Izraelska prokuratura zwróciła się do Sądu Okręgowego w Jerozolimie o wydanie zgody na ekstradycję sześciu obywateli Izraela do USA, gdzie mieliby stanąć przed sądem w sprawie oszustwa związanego z opcjami binarnymi. Proceder był skierowany do obywateli USA i innych krajów i w latach 2016-2017 spowodował straty inwestorów w kwocie 145 mln USD.

Lokalny izraelski dziennik ekonomiczny The Marker twierdzi, że sześciu obywateli, którzy zostali aresztowani we wtorek w związku z ich udziałem w oszustwie to Uri Maimon, Nissim Alfasi, Oron Montgomery, Dave Barzilai, Afik Tori i Gilad Magozi.

Według wcześniejszych doniesień medialnych, Lee Elbaz, była dyrektor generalna Yukom Communications, która prowadziła nieuczciwy proceder przez fałszywe strony internetowe BigOption i BinaryBook, została w 2019 roku skazana na 22 lata więzienia przez sąd w stanie Maryland. Od tego czasu próbuje podważyć wyrok.

Pracownicy firmy oszukiwali inwestorów

Według dokumentów sądowych, pracownicy firmy Yukom pod kierunkiem Elbaz wprowadzili w błąd inwestorów, którzy inwestowali w nieuczciwą działalność opartą na opcjach binarnych. Firma, poprzez kilka centrów telefonicznych działających w Cezarei i Tel Awiwie, składała propozycje potencjalnym inwestorom twierdząc, że działa w ich imieniu i na ich korzyść, tymczasem czerpała zyski ze strat ponoszonych przez inwestorów. Ponadto pracownicy podawali inwestorom fałszywe nazwiska i kwalifikacje, jednocześnie twierdząc, że pracują z Londynu.

Lee Elbaz została aresztowana w 2017 roku podczas podróży do Nowego Jorku, a następnie skazana wraz z 15 innymi oskarżonymi w tej sprawie. W gronie ukaranych znalazła się m.in. Lissa Mel, była uczestniczka izraelskiego reality show. W sierpniu 2018 została skazana na 12 miesięcy pozbawienia wolności za udział w procederze.

W dochodzeniu prowadzonym przez FBI ustalono, że w latach 2016-2017 oszuści wyłudzili od inwestorów 145 mln USD, a zwrócili im jedynie 20 mln USD. Agenci FBI doszli do takich wniosków po wizycie w siedzibie firmy Yukom w Izraelu, do której doszło w 2018 roku.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę