menu

Strona Główna > Newsy > Klienci AFX Markets (UK) zgłosili roszczenia na 13,77 mln GBP

Klienci AFX Markets (UK) zgłosili roszczenia na 13,77 mln GBP


Administratorzy upadłej grupy AFX Markets Ltd. (właściciela brokera STO) przedstawili raport na temat postępów prac w okresie od 27 lutego do 26 sierpnia 2020 roku. Klienci, należący do brytyjskiego oddziału spółki, zgłosili się po prawie 14 mln funtów.

Ostateczną datą zgłaszania roszczeń był 1 czerwca 2020 roku. Następnym etapem ma być ich przekazanie do brytyjskiego programu rekompensat usług finansowych (FSCS), który ma rozpatrzyć je pod kątem przyznania odszkodowań. Jak podano w raporcie, swoje wnioski złożyło łącznie 418 klientów, którzy wystąpili o zwrócenie im 13,77 mln GBP.

75 roszczeń na kwotę 2,6 mln GBP zostało odrzuconych w całości lub w części. Kolejne 180 wniosków, opiewających na sumę 6,78 mln funtów szterlingów, zostało zaś wstrzymanych w oczekiwaniu na dodatkowe informacje od klientów. Administratorzy grupy AFX Markets, oczekują na potwierdzenie FSCS, po skierowaniu do niego zatwierdzonych wniosków o odszkodowanie.

Brak informacji z Cypru

AFX Markets Ltd. i STO, poza brytyjskim oddziałem, prowadziły także działalność na Cyprze. Dochodzenie swoich roszczeń, ws. pieniędzy zdeponowanych na kontach spółki, różni się więc w zależności od tego, do której jurysdykcji przypisany był klient. O procedurach, które trzeba wypełnić w przypadku Cypru, pisaliśmy w tym miejscu. 

Pomimo prób pozyskania informacji, wciąż brak dokładnych danych na temat stanu cypryjskich rachunków bankowych AFX Capital Markets. Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) nie przekazała w tej sprawie żadnych informacji do administratorów, ani klientów próbujących odzyskać swoje środki.

Jest mało prawdopodobne, aby z tego źródła doszło do jakichkolwiek wniosków z korzyścią dla klientów naszej administracji – napisali brytyjscy likwidatorzy firmy.

Odszkodowanie od ICF

Mimo wszystko, AFX Capital Markets i podległe mu STO, należało do cypryjskiego funduszu kompensacyjnego ICF. W związku z tym ich klientom należy się prawo do domagania się wypłaty odszkodowania. Wnioski w tej sprawie można składać do 30 września 2020 roku – według opisanych wytycznych (link)

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

London Metal Exchange (LME) przełożyła w piątek wznowienie handlu niklem w godzinach pracy w Azji ...
Czytaj dalej
Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
nbp podejmuje powolne działania w walce z inflacją w polsce

Inflacja w Polsce w lutym na poziomie 18,4%

Główny Urząd Statystyczny podał dziś odczyt inflacji za luty bieżącego roku. Według danych GUS inflacja ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę