menu

Strona Główna > Newsy > Klienci IC Markets zapłacą za dostęp do danych

Klienci IC Markets zapłacą za dostęp do danych


Broker IC Markets poinformował swych klientów o wprowadzeniu nowej opłaty. Dotyczy ona dostępu do danych australijskich akcji, które są notowane na giełdzie ASX. Zgodnie z informacjami brokera opłata będzie naliczana miesięcznie już od września bieżącego roku.

Opłata obejmie wszystkich klientów, którzy mają dostęp do danych rynkowych z platformy MetaTrader 5. Klientów z pewnością zaskoczy fakt, że IC Markets pobierze opłatę za dostęp do danych, nawet jeśli nie przeprowadzą oni żadnej transakcji. Krótko mówiąc, każdy inwestor, który korzysta z danych rynkowych na platformie MetaTrader 5, będzie obciążony opłatą w wysokości 22 AUD. Plusem w tej niezbyt korzystnej sytuacji jest na pewno fakt, że klient posiadający więcej niż jeden rachunek, opłatę poniesie tylko raz.

Broker poinformował również, że od 1 września 2020 roku wprowadzi minimalną prowizję od kontraktów CFD na akcje notowane na australijskiej giełdzie papierów wartościowych. Prowizja będzie stała i wyniesie 7 AUD bez względu na wartość transakcji. Decyzje brokera można uznać za zaskakujące, biorąc pod uwagę ostatnie wyniki finansowe publikowane przez tę branżę. Pandemia koronawirusa wywołała prawdziwe szaleństwo na rynkach finansowych, a liczba chętnych do wykorzystania dużej zmienności przekroczyła wszelkie oczekiwania. Nie inaczej było w przypadku IC Markets.

Umowa z Interem Mediolan

W ostatnim czasie broker aktywnie działa również w sferze marketingu. Miesiąc temu IC Markets pochwalił się informacją o podpisaniu umowy sponsorskiej z włoskim klubem piłkarskim Inter Mediolan. Logo brokera pojawi się na rękawach koszulek aktualnego wicemistrza Włoch i półfinalisty trwających jeszcze rozgrywek w ramach Ligi Europy. Umowa opiewa na kwotę 10 mln EUR. Na razie umowę podpisano na sezon 2020/21.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (30.09): TerratradeX, Concept4x…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Alioth Club - alioth.club Apptrader - apptrader.com Create Capital Invest ...
Czytaj dalej
Financial Conduct Authority publikuje sprawozdania roczne

FCA: platformy takie jak Google powinny brać odpowiedzialność za reklamy

Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) opublikował swój okresowy raport, który obejmuje szereg problemów regulacyjnych, w ...
Czytaj dalej
xtb trading masterclass 2020

5 edycja XTB Trading Masterclass już 23 października

23 października odbędzie się 5 edycja konferencji XTB Trading Masterclass. Wydarzenie online zbierze 11 ekspertów, ...
Czytaj dalej
nawet połowa oszukańczych call center działa z rosyjskich więzień

Wiceprezes Sberbanku: 40-50% kotłowni działa z więzień

Wiceprezes Sberbanku - Stanislaw Kuznetsov powiedział w wywiadzie dla Izwiestii, że 40 - 50% oszukańczych ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę