menu

Strona Główna > Newsy > Klienci IC Markets zapłacą za dostęp do danych

Klienci IC Markets zapłacą za dostęp do danych


Broker IC Markets poinformował swych klientów o wprowadzeniu nowej opłaty. Dotyczy ona dostępu do danych australijskich akcji, które są notowane na giełdzie ASX. Zgodnie z informacjami brokera opłata będzie naliczana miesięcznie już od września bieżącego roku.

Opłata obejmie wszystkich klientów, którzy mają dostęp do danych rynkowych z platformy MetaTrader 5. Klientów z pewnością zaskoczy fakt, że IC Markets pobierze opłatę za dostęp do danych, nawet jeśli nie przeprowadzą oni żadnej transakcji. Krótko mówiąc, każdy inwestor, który korzysta z danych rynkowych na platformie MetaTrader 5, będzie obciążony opłatą w wysokości 22 AUD. Plusem w tej niezbyt korzystnej sytuacji jest na pewno fakt, że klient posiadający więcej niż jeden rachunek, opłatę poniesie tylko raz.

Broker poinformował również, że od 1 września 2020 roku wprowadzi minimalną prowizję od kontraktów CFD na akcje notowane na australijskiej giełdzie papierów wartościowych. Prowizja będzie stała i wyniesie 7 AUD bez względu na wartość transakcji. Decyzje brokera można uznać za zaskakujące, biorąc pod uwagę ostatnie wyniki finansowe publikowane przez tę branżę. Pandemia koronawirusa wywołała prawdziwe szaleństwo na rynkach finansowych, a liczba chętnych do wykorzystania dużej zmienności przekroczyła wszelkie oczekiwania. Nie inaczej było w przypadku IC Markets.

Umowa z Interem Mediolan

W ostatnim czasie broker aktywnie działa również w sferze marketingu. Miesiąc temu IC Markets pochwalił się informacją o podpisaniu umowy sponsorskiej z włoskim klubem piłkarskim Inter Mediolan. Logo brokera pojawi się na rękawach koszulek aktualnego wicemistrza Włoch i półfinalisty trwających jeszcze rozgrywek w ramach Ligi Europy. Umowa opiewa na kwotę 10 mln EUR. Na razie umowę podpisano na sezon 2020/21.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

ICC Intercertus Capital zawiera ugodę z CySEC

ICC Intercertus Capital zawiera ugodę z CySEC

Spółka ICC Intercertus Capital Limited, operator marki Axiance, która oferuje instrumenty rynku forex i kontrakty ...
Czytaj dalej
ASIC ostrzega przed kampaniami typu „pump and dump”

ASIC: 28% inwestorów nie chce inwestować w kontrakty CFD

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) opublikowała raport z badania inwestorów detalicznych, w którym ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

FXBFI Broker zawiera ugodę z CySEC o wartości 150 tys. EUR

FXBFI Broker Financial Investment Limited, firma inwestycyjna zarejestrowana na Cyprze, zapłaciła 150 tys. EUR Cypryjskiej ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje kolejne towary do swej platformy

Broker internetowy eToro dodał do swojej platformy inwestycyjnej osiem towarów. Tym razem wśród nowych aktywów ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę