menu

Strona Główna > Newsy > Klienci IC Markets zapłacą za dostęp do danych

Klienci IC Markets zapłacą za dostęp do danych


Broker IC Markets poinformował swych klientów o wprowadzeniu nowej opłaty. Dotyczy ona dostępu do danych australijskich akcji, które są notowane na giełdzie ASX. Zgodnie z informacjami brokera opłata będzie naliczana miesięcznie już od września bieżącego roku.

Opłata obejmie wszystkich klientów, którzy mają dostęp do danych rynkowych z platformy MetaTrader 5. Klientów z pewnością zaskoczy fakt, że IC Markets pobierze opłatę za dostęp do danych, nawet jeśli nie przeprowadzą oni żadnej transakcji. Krótko mówiąc, każdy inwestor, który korzysta z danych rynkowych na platformie MetaTrader 5, będzie obciążony opłatą w wysokości 22 AUD. Plusem w tej niezbyt korzystnej sytuacji jest na pewno fakt, że klient posiadający więcej niż jeden rachunek, opłatę poniesie tylko raz.

Broker poinformował również, że od 1 września 2020 roku wprowadzi minimalną prowizję od kontraktów CFD na akcje notowane na australijskiej giełdzie papierów wartościowych. Prowizja będzie stała i wyniesie 7 AUD bez względu na wartość transakcji. Decyzje brokera można uznać za zaskakujące, biorąc pod uwagę ostatnie wyniki finansowe publikowane przez tę branżę. Pandemia koronawirusa wywołała prawdziwe szaleństwo na rynkach finansowych, a liczba chętnych do wykorzystania dużej zmienności przekroczyła wszelkie oczekiwania. Nie inaczej było w przypadku IC Markets.

Umowa z Interem Mediolan

W ostatnim czasie broker aktywnie działa również w sferze marketingu. Miesiąc temu IC Markets pochwalił się informacją o podpisaniu umowy sponsorskiej z włoskim klubem piłkarskim Inter Mediolan. Logo brokera pojawi się na rękawach koszulek aktualnego wicemistrza Włoch i półfinalisty trwających jeszcze rozgrywek w ramach Ligi Europy. Umowa opiewa na kwotę 10 mln EUR. Na razie umowę podpisano na sezon 2020/21.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

asic uderza w dwa scamy

ASIC ogłasza poważne zmiany zasad integralności rynku

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) opublikowała nowe zasady integralności rynku, których celem jest ...
Czytaj dalej

Promocja Purple Trading: 50% zniżki dla pierwszych 100 osób

Broker Purple Trading ogłosił promocję, w której nagrodzi 100 pierwszych osób, które otworzą u niego ...
Czytaj dalej
maltański nadzór finansowy mfsa

MFSA nałożyła blisko 1 mln EUR kar administracyjnych w 2020 roku

Maltański Urząd Nadzoru Usług Finansowych (MFSA) opublikował roczne sprawozdanie za 2020 rok, w którym wskazuje, ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed zachowuje optymizm i nie zmienia polityki monetarnej

Zgodnie z oczekiwaniami, Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) jednogłośnie utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę