menu

Strona Główna > Newsy > Operator 24option.com ukarany grzywną 15 000 EUR przez AFM

Operator 24option.com ukarany grzywną 15 000 EUR przez AFM


Holenderski Urząd do spraw Rynków Finansowych (AFM) nałożył na Rodeler Limited oraz jej lokalną jednostkę Rodeler (NL) BV grzywnę administracyjną w wysokości 15 000 EUR. Powodem kary jest naruszenie ustawy o ogólnym prawie administracyjnym. Firmy nie chciały współpracować z AFM.

Holenderski organ nadzoru finansowego wszczął dochodzenie przeciwko lokalnej jednostce Rodeler w celu ustalenia, czy przedsiębiorstwo wymaga licencji AFM na swoją działalność. AFM chciał w trakcie dochodzenia także ustalić, czy lokalna jednostka Rodeler dopuszcza się stosowania nieuczciwych praktyk handlowych. W czasie śledztwa holenderski regulator poprosił o dostarczenie nagrań rozmów telefonicznych między Rodeler NL i klientami. Firma nie dostarczyła większości nagranych rozmów, w ten sposób utrudniając AFM sprawowanie nadzoru.

Kara za brak współpracy

Przedsiębiorstwa nie współpracowały z regulatorem w trakcie dochodzenia. Zatem AFM ukarał je grzywną w wysokości 15 000 EUR. Maksymalna kara za takie naruszenie to 2 mln EUR.  Kara została zaniżona ze względu na sytuację finansową obu firm oraz na poprzednie kary, które otrzymały, a które jeszcze bardziej osłabiły ich aktywa.

To nie pierwsza akcja regulacyjna skierowana przeciwko Rodelerowi. Na początku tego roku Holenderski Urząd Nadzoru Finansowego (AFM) opublikował komunikat, w którym poinformował o nałożeniu kary na cypryjską platformę transakcyjną 24option oraz podmioty z nią powiązane o łącznej wysokości 375 000 EUR. Powodem kary było stosowanie agresywnych metod marketingowych, które miały nakłonić mieszkańców Holandii do podejmowania bardzo ryzykownych inwestycji.

W marcu tego toku natomiast Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) ogłosiła, że wycofała licencję cypryjskiej spółce inwestycyjnej (CIF) Rodeler Ltd. Decyzja cypryjskiego regulatora rynku finansowego została podjęta po tym, jak firma zamierzała dobrowolnie zrezygnować ze swojej licencji CIF.

Autor: Anna Sutowicz

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
akcje w xtb

Najnowsze wiadomości:

Dukascopy Bank wprowadza możliwość wpłat i wypłat w USDT

Dukascopy zmienia warunki handlowe w reakcji na kryzys bankowy

Broker Dukascopy Bank zmienia warunki handlowe w odniesieniu do niektórych instrumentów. To reakcja na kryzys, ...
Czytaj dalej
LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

LME wykryła „nieprawidłowości” w kilku pakietach niklu

London Metal Exchange (LME) przełożyła w piątek wznowienie handlu niklem w godzinach pracy w Azji ...
Czytaj dalej
Broker Oanda ma kłopoty w Brazylii

OANDA przenosi europejską siedzibę do Polski

OANDA Global Corporations poinformowała o rozpoczęciu prowadzenia europejskiej działalności z Polski pod nadzorem Komisji Nadzoru ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC podsumowuje działania prowadzone w 2022 roku

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) podsumowała 2022 rok i poinformowała, że nadzorowała 837 ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę