menu

Strona Główna > Newsy > Operator 24option.com ukarany grzywną 15 000 EUR przez AFM

Operator 24option.com ukarany grzywną 15 000 EUR przez AFM


Holenderski Urząd do spraw Rynków Finansowych (AFM) nałożył na Rodeler Limited oraz jej lokalną jednostkę Rodeler (NL) BV grzywnę administracyjną w wysokości 15 000 EUR. Powodem kary jest naruszenie ustawy o ogólnym prawie administracyjnym. Firmy nie chciały współpracować z AFM.

Holenderski organ nadzoru finansowego wszczął dochodzenie przeciwko lokalnej jednostce Rodeler w celu ustalenia, czy przedsiębiorstwo wymaga licencji AFM na swoją działalność. AFM chciał w trakcie dochodzenia także ustalić, czy lokalna jednostka Rodeler dopuszcza się stosowania nieuczciwych praktyk handlowych. W czasie śledztwa holenderski regulator poprosił o dostarczenie nagrań rozmów telefonicznych między Rodeler NL i klientami. Firma nie dostarczyła większości nagranych rozmów, w ten sposób utrudniając AFM sprawowanie nadzoru.

Kara za brak współpracy

Przedsiębiorstwa nie współpracowały z regulatorem w trakcie dochodzenia. Zatem AFM ukarał je grzywną w wysokości 15 000 EUR. Maksymalna kara za takie naruszenie to 2 mln EUR.  Kara została zaniżona ze względu na sytuację finansową obu firm oraz na poprzednie kary, które otrzymały, a które jeszcze bardziej osłabiły ich aktywa.

To nie pierwsza akcja regulacyjna skierowana przeciwko Rodelerowi. Na początku tego roku Holenderski Urząd Nadzoru Finansowego (AFM) opublikował komunikat, w którym poinformował o nałożeniu kary na cypryjską platformę transakcyjną 24option oraz podmioty z nią powiązane o łącznej wysokości 375 000 EUR. Powodem kary było stosowanie agresywnych metod marketingowych, które miały nakłonić mieszkańców Holandii do podejmowania bardzo ryzykownych inwestycji.

W marcu tego toku natomiast Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) ogłosiła, że wycofała licencję cypryjskiej spółce inwestycyjnej (CIF) Rodeler Ltd. Decyzja cypryjskiego regulatora rynku finansowego została podjęta po tym, jak firma zamierzała dobrowolnie zrezygnować ze swojej licencji CIF.

Autor: Anna Sutowicz

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

Saxo Bank nie będzie świadczyć usług klientom z Rosji i Białorusi

Saxo Bank wprowadza nowości dla klientów

Spółka Saxo Bank wprowadziła nową wersję swojego OpenAPI, wzbogacając grupy usług AutoTrading i Portfolio. W ...
Czytaj dalej
BitMEX wprowadza wieczyste kontrakty swap dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych

BitMEX wprowadza wieczyste kontrakty swap dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych

BitMEX, jedna z najdłużej działających giełd instrumentów pochodnych na rynku kryptowalut, przenosi się na tradycyjne ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

Napięcia na Tajwanie i kolejna podwyżka Bank of England. MakroPrzegląd #2/4 Sierpień

Bank of England doskonale wie, że Wielka Brytania stoi u progu recesji, jednak kontynuuje zaostrzanie ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

Nieznana spółka AMTD Digital podbija Wall Street

Spółka AMTD Digital w ubiegłym tygodniu zadebiutowała na nowojorskiej giełdzie przy cenie akcji na poziomie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę