menu

Strona Główna > Newsy > Operator 24option.com ukarany grzywną 15 000 EUR przez AFM

Operator 24option.com ukarany grzywną 15 000 EUR przez AFM


Holenderski Urząd do spraw Rynków Finansowych (AFM) nałożył na Rodeler Limited oraz jej lokalną jednostkę Rodeler (NL) BV grzywnę administracyjną w wysokości 15 000 EUR. Powodem kary jest naruszenie ustawy o ogólnym prawie administracyjnym. Firmy nie chciały współpracować z AFM.

Holenderski organ nadzoru finansowego wszczął dochodzenie przeciwko lokalnej jednostce Rodeler w celu ustalenia, czy przedsiębiorstwo wymaga licencji AFM na swoją działalność. AFM chciał w trakcie dochodzenia także ustalić, czy lokalna jednostka Rodeler dopuszcza się stosowania nieuczciwych praktyk handlowych. W czasie śledztwa holenderski regulator poprosił o dostarczenie nagrań rozmów telefonicznych między Rodeler NL i klientami. Firma nie dostarczyła większości nagranych rozmów, w ten sposób utrudniając AFM sprawowanie nadzoru.

Kara za brak współpracy

Przedsiębiorstwa nie współpracowały z regulatorem w trakcie dochodzenia. Zatem AFM ukarał je grzywną w wysokości 15 000 EUR. Maksymalna kara za takie naruszenie to 2 mln EUR.  Kara została zaniżona ze względu na sytuację finansową obu firm oraz na poprzednie kary, które otrzymały, a które jeszcze bardziej osłabiły ich aktywa.

To nie pierwsza akcja regulacyjna skierowana przeciwko Rodelerowi. Na początku tego roku Holenderski Urząd Nadzoru Finansowego (AFM) opublikował komunikat, w którym poinformował o nałożeniu kary na cypryjską platformę transakcyjną 24option oraz podmioty z nią powiązane o łącznej wysokości 375 000 EUR. Powodem kary było stosowanie agresywnych metod marketingowych, które miały nakłonić mieszkańców Holandii do podejmowania bardzo ryzykownych inwestycji.

W marcu tego toku natomiast Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) ogłosiła, że wycofała licencję cypryjskiej spółce inwestycyjnej (CIF) Rodeler Ltd. Decyzja cypryjskiego regulatora rynku finansowego została podjęta po tym, jak firma zamierzała dobrowolnie zrezygnować ze swojej licencji CIF.

Autor: Anna Sutowicz

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro podsumowuje wyniki spółek za IV kwartał

Spółka eToro przedstawiła podsumowanie wyników spółek za IV kwartał. Autorem analizy jest Paweł Majtkowski, analityk ...
Czytaj dalej
Nieruchomosci usa

USA – pozytywne dane z rynku nieruchomości!

Mamy świeże dane na temat pozwoleń na budowę budynków mieszkalnych na terenie Stanów Zjednoczonych. To ...
Czytaj dalej
Wielka Brytania UK CPI

Wielka Brytania – CPI 5.4% vs konsensus: 5.2%

Główny urząd statystyczny Wielkiej Brytanii opublikował świeże dane na temat wartości Consumer Price Index, powszechnie ...
Czytaj dalej
chińska prowincja przetestuje politykę wspólnego dobrobytu czyli redystrybucję dochodów

Chiny z 8,1% wzrostem gospodarczym w 2021 roku

Gospodarka Chin odbiła się w 2021 roku, odnotowując najlepszy wzrost od dekady, w czym pomógł ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę