menu

Strona Główna > Newsy > Pepperstone ostrzega klientów przed oszustami

Pepperstone ostrzega klientów przed oszustami


Australijski broker Pepperstone rozesłał do swoich klientów wiadomość mailową z ostrzeżeniem przed firmami, które podszywają się pod jego markę i wyłudzają dane osobowe. Broker wskazał, że oszuści twierdzą, że kontaktują się w imieniu Pepperstone lub informują, że broker zakończył swą działalność.

Serwis Finance Magnates podał, że podmioty podszywające się pod brokera próbują nakłonić klientów do przesłania określonej kwoty pieniędzy lub proponują skorzystanie ze zdalnego pulpitu. W rozmowie z Finance Magnates rzecznik prasowy Pepperstone przyznał, że niestety drobna część danych kontaktowych klientów spółki wyciekła kilka dni temu. Zapewnił jednak, że dane te ograniczają się do nazwisk klientów i danych kontaktowych – nie ma w nich informacji o rachunkach, hasłach lub identyfikatorach.

Rzecznik podkreślił, że spółka zidentyfikowała problem i zablokowała dalszy wyciek danych. Wszyscy klienci dotknięci tym incydentem otrzymali stosowne powiadomienia. W e-mailu wysłanym do klientów broker wskazuje, że zewnętrzne podmioty, które kontaktują się z klientami, w żaden sposób nie są związane z Pepperstone.

Pepperstone informuje odpowiednie władze

Broker uzyskał informację o możliwym wycieku 21 lipca. Od razu przy udziale zewnętrznych ekspertów uruchomiono postępowanie sprawdzające przyczyny problemu. Pepperstone powiadomił również krajowe agencje zajmujące się cyberprzestępczością i inspektorów ochrony danych osobowych w krajach, w których prowadzi działalność. Broker zapewnił swych klientów, że incydent w żaden sposób nie wpłynął na bezpieczeństwo zawierania transakcji, ani też na czynności wykonywane w panelu klienta. Według rozesłanego e-maila, ważne informacje dotyczące finansów i aktywności tradingowej pozostają bezpieczne i klienci mogą spokojnie korzystać z systemów tradingowych udostępnianych przez Pepperstone.

Australijski broker rozwija swą działalność w skali globalnej. Niedawno pisaliśmy m.in. o tym, że uzyskał licencję w Dubaju i ubiega się o stosowne zezwolenie w cypryjskiej CySEC.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

trader of the month tickmill

Tickmill: trader sierpnia ze skutecznością 80%

Nowym traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Ahmed, który wykazał się w sierpniu imponującą skutecznością na poziomie ...
Czytaj dalej
etoro nawiązuje współpracę z arsenalem - źródło: arsenal

eToro nawiązuje współpracę z Arsenalem

Izraelski broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z angielskim klubem piłkarskim Arsenal Londyn. To jeden ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com wprowadza wpłaty i wypłaty poprzez PayPal

Capital.com, jedna z najszybciej rozwijających się platform handlowych i inwestycyjnych w Europie, ogłosiła, że wprowadziła ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed: rynki przygotowane na zmianę polityki monetarnej

Kilka miesięcy temu prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że zdaniem banku centralnego w gospodarce ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę