menu

Strona Główna > Newsy > Pepperstone ostrzega klientów przed oszustami

Pepperstone ostrzega klientów przed oszustami


Australijski broker Pepperstone rozesłał do swoich klientów wiadomość mailową z ostrzeżeniem przed firmami, które podszywają się pod jego markę i wyłudzają dane osobowe. Broker wskazał, że oszuści twierdzą, że kontaktują się w imieniu Pepperstone lub informują, że broker zakończył swą działalność.

Serwis Finance Magnates podał, że podmioty podszywające się pod brokera próbują nakłonić klientów do przesłania określonej kwoty pieniędzy lub proponują skorzystanie ze zdalnego pulpitu. W rozmowie z Finance Magnates rzecznik prasowy Pepperstone przyznał, że niestety drobna część danych kontaktowych klientów spółki wyciekła kilka dni temu. Zapewnił jednak, że dane te ograniczają się do nazwisk klientów i danych kontaktowych – nie ma w nich informacji o rachunkach, hasłach lub identyfikatorach.

Rzecznik podkreślił, że spółka zidentyfikowała problem i zablokowała dalszy wyciek danych. Wszyscy klienci dotknięci tym incydentem otrzymali stosowne powiadomienia. W e-mailu wysłanym do klientów broker wskazuje, że zewnętrzne podmioty, które kontaktują się z klientami, w żaden sposób nie są związane z Pepperstone.

Pepperstone informuje odpowiednie władze

Broker uzyskał informację o możliwym wycieku 21 lipca. Od razu przy udziale zewnętrznych ekspertów uruchomiono postępowanie sprawdzające przyczyny problemu. Pepperstone powiadomił również krajowe agencje zajmujące się cyberprzestępczością i inspektorów ochrony danych osobowych w krajach, w których prowadzi działalność. Broker zapewnił swych klientów, że incydent w żaden sposób nie wpłynął na bezpieczeństwo zawierania transakcji, ani też na czynności wykonywane w panelu klienta. Według rozesłanego e-maila, ważne informacje dotyczące finansów i aktywności tradingowej pozostają bezpieczne i klienci mogą spokojnie korzystać z systemów tradingowych udostępnianych przez Pepperstone.

Australijski broker rozwija swą działalność w skali globalnej. Niedawno pisaliśmy m.in. o tym, że uzyskał licencję w Dubaju i ubiega się o stosowne zezwolenie w cypryjskiej CySEC.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

asic uderza w dwa scamy

ASIC ogłasza poważne zmiany zasad integralności rynku

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) opublikowała nowe zasady integralności rynku, których celem jest ...
Czytaj dalej

Promocja Purple Trading: 50% zniżki dla pierwszych 100 osób

Broker Purple Trading ogłosił promocję, w której nagrodzi 100 pierwszych osób, które otworzą u niego ...
Czytaj dalej
maltański nadzór finansowy mfsa

MFSA nałożyła blisko 1 mln EUR kar administracyjnych w 2020 roku

Maltański Urząd Nadzoru Usług Finansowych (MFSA) opublikował roczne sprawozdanie za 2020 rok, w którym wskazuje, ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed zachowuje optymizm i nie zmienia polityki monetarnej

Zgodnie z oczekiwaniami, Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) jednogłośnie utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę