menu

Strona Główna > Newsy > Pozew przeciwko eToro za naruszenia praw autorskich

Pozew przeciwko eToro za naruszenia praw autorskich


Spółka Handsome Music złożyła pozew przeciwko eToro w sprawie naruszenia praw autorskich. Handsome Music zarzuca brokerowi, że w jednej ze swoich reklam wykorzystał określony utwór muzyczny bez odpowiedniej zgody.

W dokumentach złożonych w sądzie stanu Kalifornia, wytwórnia wskazuje, że chodzi o utwór zatytułowany „Long gaze”, który eToro wykorzystał w reklamie „Too Busy to Trade on Your Own? Discover Copy Trading on eToroTM” umieszczonej w serwisie YouTube. Zgodnie z pozwem reklama ukazała się pod koniec października ubiegłego roku. W filmiku występuje aktor Alec Baldwin zachwalający aplikację mobilną eToro, a w tle słychać utwór „Long gaze”.

Handsome Music argumentuje w pozwie, że „pozwani naruszyli prawa autorskie do utworu muzycznego „Long Gaze” postępując niezgodnie z ustawą o prawie autorskim, powielając utwór w reklamie bez zgody lub licencji powoda, oraz poprzez dalsze rozpowszechnianie, wyświetlanie i kopiowanie materiału publicznie w Internecie i przez reklamę również bez udzielonej zgody lub licencji. Handsome Music twierdzi, że w efekcie wspomnianego naruszenia prawa jest uprawniona do udziału w zyskach eToro wynikających z tego naruszenia.

Nietypowy problem eToro

Poszkodowana spółka dodaje, że w wyniku wskazanych w pozwie zachowań poniosła i nadal będzie ponosić znaczne i nieodwracalne szkody. Domaga się również wydania natychmiastowego zakazu emisji reklamy z utworem „Long gaze”. Co ciekawe, Handsome Music wskazuje w swoim pozwie, że jej prawo do utworu zostało zarejestrowane w dniu 26 listopada 2019 (numer rejestracyjny SR 865-828) i weszło w życie 17 marca 2020.

To dość nietypowe problemy platformy inwestycyjnej eToro, która niedawno informowała o uruchomieniu nowego portfela inwestycyjnego obejmującego spółki związane z technologią chmury obliczeniowej. Nowa oferta daje klientom detalicznym dostęp do 30 spółek technologicznych wykorzystujących wspomniana technologię.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (27.11): Any1Pro, Zurich Markets…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Access Fx Trade (B.O. Tradefinancials Ltd) - accessfxtrade.com Bright Finance ...
Czytaj dalej
asic uderza w dwa scamy

ASIC anuluje licencje AFS dwóm spółkom

Australijski regulator rynku finansowego (ASIC) poinformował o anulowaniu licencji australijskich usług finansowych (AFS) dwóm podmiotom ...
Czytaj dalej
xtb

Black Friday W XTB

Szaleństwo promocyjne związane z Black Friday nie ominęło również branży Forex. Broker XTB przygotował dla ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (26.11): 24 News Trade, WikiFX…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: 24 News Trade - 24news.trade MrGuru - mrguru.io/en Market Pulse ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę