menu

Strona Główna > Newsy > Pozew przeciwko eToro za naruszenia praw autorskich

Pozew przeciwko eToro za naruszenia praw autorskich


Spółka Handsome Music złożyła pozew przeciwko eToro w sprawie naruszenia praw autorskich. Handsome Music zarzuca brokerowi, że w jednej ze swoich reklam wykorzystał określony utwór muzyczny bez odpowiedniej zgody.

W dokumentach złożonych w sądzie stanu Kalifornia, wytwórnia wskazuje, że chodzi o utwór zatytułowany „Long gaze”, który eToro wykorzystał w reklamie „Too Busy to Trade on Your Own? Discover Copy Trading on eToroTM” umieszczonej w serwisie YouTube. Zgodnie z pozwem reklama ukazała się pod koniec października ubiegłego roku. W filmiku występuje aktor Alec Baldwin zachwalający aplikację mobilną eToro, a w tle słychać utwór „Long gaze”.

Handsome Music argumentuje w pozwie, że „pozwani naruszyli prawa autorskie do utworu muzycznego „Long Gaze” postępując niezgodnie z ustawą o prawie autorskim, powielając utwór w reklamie bez zgody lub licencji powoda, oraz poprzez dalsze rozpowszechnianie, wyświetlanie i kopiowanie materiału publicznie w Internecie i przez reklamę również bez udzielonej zgody lub licencji. Handsome Music twierdzi, że w efekcie wspomnianego naruszenia prawa jest uprawniona do udziału w zyskach eToro wynikających z tego naruszenia.

Nietypowy problem eToro

Poszkodowana spółka dodaje, że w wyniku wskazanych w pozwie zachowań poniosła i nadal będzie ponosić znaczne i nieodwracalne szkody. Domaga się również wydania natychmiastowego zakazu emisji reklamy z utworem „Long gaze”. Co ciekawe, Handsome Music wskazuje w swoim pozwie, że jej prawo do utworu zostało zarejestrowane w dniu 26 listopada 2019 (numer rejestracyjny SR 865-828) i weszło w życie 17 marca 2020.

To dość nietypowe problemy platformy inwestycyjnej eToro, która niedawno informowała o uruchomieniu nowego portfela inwestycyjnego obejmującego spółki związane z technologią chmury obliczeniowej. Nowa oferta daje klientom detalicznym dostęp do 30 spółek technologicznych wykorzystujących wspomniana technologię.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA zatrzymuje kolejnych pracowników Great Private Equity

Jak podano dziś na stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego, funkcjonariusze CBA zatrzymali trzech dyrektorów oddziałów regionalnych ...
Czytaj dalej
xtb

Spadek przychodów i zysków XTB

Grupa XTB opublikowała wstępne wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2021 roku. W tym okresie broker ...
Czytaj dalej
bank nigerii

Bank Centralny Nigerii kończy współpracę z Bureau de Change

Bank Centralny Nigerii (CBN) niespodziewanie poinformował o zakończeniu sprzedaży i outsourcingu wymiany walutowej operatorom Bureau ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (28.07): Global Maxis, Status Markets, Gloffix…

Global Maxis na liście ostrzeżeń KNF Na liście ostrzeżeń publicznych Krajowej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę