menu

Strona Główna > Newsy > Problemy techniczne platformy eToro

Problemy techniczne platformy eToro


Podczas gdy rynek kryptowalut doświadczał najgorszego dnia w 2021 roku, traderzy nie mogli zalogować się na swoje konta na platformie eToro. Izraelski broker zmagał się ponownie z problemami technicznymi. Tym razem jego platforma transakcyjna była niedostępna przez ponad cztery godziny.

Broker na swojej stronie internetowej informował, że „przyczyna problemów została zidentyfikowana i programiści czynią starania, aby ją usunąć. Dodatkowe informacje będą przekazywane na bieżąco”. Jednak mimo uspokajających komunikatów, platforma przez wiele godzin była niedostępna.

Zamieszanie dotknęło klientów eToro w momencie, gdy rynki kryptowalut notowały gwałtowne spadki, tracąc ponad 200 mld USD wartości w ciągu zaledwie 24 godzin. Prawie wszystkie kryptowaluty nadal notują duże straty: BTC – spadek o 15%, ETH – spadek o 16%, BCH – spadek o 21%, a XRP spadek o ponad 23%.

Kłopoty znów w czasie zamieszania na rynku

To nie pierwszy przypadek, kiedy eToro doświadcza przestojów w bardzo zmiennych warunkach rynkowych. Pod koniec stycznia dostęp do usług eToro był poważnie zakłócony w chwili, gdy wielu rynków zmagało się z rosnącym popytem ze strony inwestorów detalicznych.

Spółka eToro nie podała żadnego oficjalnego wyjaśnienia i na tym etapie nie jest jasne, ilu kont dotyczył problem, gdzie występowały trudności techniczne. Pierwsza oficjalna odpowiedź udzielona na prośbę portalu Finance Magnates brzmiała: „Obecnie doświadczamy zakłóceń w świadczeniu usług. Pracujemy ciężko, aby rozwiązać to tak szybko, jak to możliwe. Przepraszamy wszystkich klientów dotkniętych tą trudnościami w dostępie do naszych usług”.

Po pewnym czasie spółka eToro ponownie przesłała informację do Finance Magnates. Wskazała w niej, że klienci mogą korzystać z platformy w trybie offline. Według eToro, jest ona w pełni funkcjonalna i pozwala zobaczyć, ze platforma nie została naruszona.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

szykuje się poważna podwyżka podatków od zysków kapitałowych w stanach zjednoczonych - joe biden

Joe Biden podwyższy podatki dla najbogatszych inwestorów do 39,6%?

Administracja Joe Bidena planuje podwyższyć podatki od zysków kapitałowych dla inwestorów o zarobkach przekraczających 1 ...
Czytaj dalej
broker plus500 publikuje wyniki finansowe

Plus500 przejmuje Cunningham Commodities

Plus500, jeden z czołowych brokerów Forex/CFD, wchodzi na rynek opcji i kontraktów futures w Stanach ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA aresztuje szefów Great Private Equity. Inwestorzy stracili 51 mln PLN

Funkcjonariusze CBA zatrzymali w zeszłym tygodniu 4 osoby z kierownictwa spółki Great Private Equity (GPE) ...
Czytaj dalej
finra usa

FINRA nakłada zakaz działalności na byłego analityka Goldman Sachs

Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) zakazała byłemu analitykowi Goldman Sachs, Brianowi Maguire, pozyskiwania poufnych informacji ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę