menu

Strona Główna > Newsy > Problemy techniczne platformy eToro

Problemy techniczne platformy eToro


Podczas gdy rynek kryptowalut doświadczał najgorszego dnia w 2021 roku, traderzy nie mogli zalogować się na swoje konta na platformie eToro. Izraelski broker zmagał się ponownie z problemami technicznymi. Tym razem jego platforma transakcyjna była niedostępna przez ponad cztery godziny.

Broker na swojej stronie internetowej informował, że „przyczyna problemów została zidentyfikowana i programiści czynią starania, aby ją usunąć. Dodatkowe informacje będą przekazywane na bieżąco”. Jednak mimo uspokajających komunikatów, platforma przez wiele godzin była niedostępna.

Zamieszanie dotknęło klientów eToro w momencie, gdy rynki kryptowalut notowały gwałtowne spadki, tracąc ponad 200 mld USD wartości w ciągu zaledwie 24 godzin. Prawie wszystkie kryptowaluty nadal notują duże straty: BTC – spadek o 15%, ETH – spadek o 16%, BCH – spadek o 21%, a XRP spadek o ponad 23%.

Kłopoty znów w czasie zamieszania na rynku

To nie pierwszy przypadek, kiedy eToro doświadcza przestojów w bardzo zmiennych warunkach rynkowych. Pod koniec stycznia dostęp do usług eToro był poważnie zakłócony w chwili, gdy wielu rynków zmagało się z rosnącym popytem ze strony inwestorów detalicznych.

Spółka eToro nie podała żadnego oficjalnego wyjaśnienia i na tym etapie nie jest jasne, ilu kont dotyczył problem, gdzie występowały trudności techniczne. Pierwsza oficjalna odpowiedź udzielona na prośbę portalu Finance Magnates brzmiała: „Obecnie doświadczamy zakłóceń w świadczeniu usług. Pracujemy ciężko, aby rozwiązać to tak szybko, jak to możliwe. Przepraszamy wszystkich klientów dotkniętych tą trudnościami w dostępie do naszych usług”.

Po pewnym czasie spółka eToro ponownie przesłała informację do Finance Magnates. Wskazała w niej, że klienci mogą korzystać z platformy w trybie offline. Według eToro, jest ona w pełni funkcjonalna i pozwala zobaczyć, ze platforma nie została naruszona.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
tms

Najnowsze wiadomości:

Saxo Bank nie będzie świadczyć usług klientom z Rosji i Białorusi

Saxo Bank wprowadza nowości dla klientów

Spółka Saxo Bank wprowadziła nową wersję swojego OpenAPI, wzbogacając grupy usług AutoTrading i Portfolio. W ...
Czytaj dalej
BitMEX wprowadza wieczyste kontrakty swap dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych

BitMEX wprowadza wieczyste kontrakty swap dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych

BitMEX, jedna z najdłużej działających giełd instrumentów pochodnych na rynku kryptowalut, przenosi się na tradycyjne ...
Czytaj dalej
makroprzeglad forexrev

Napięcia na Tajwanie i kolejna podwyżka Bank of England. MakroPrzegląd #2/4 Sierpień

Bank of England doskonale wie, że Wielka Brytania stoi u progu recesji, jednak kontynuuje zaostrzanie ...
Czytaj dalej
Zamknięcie moskiewskiej giełdy blokuje zyski traderów

Nieznana spółka AMTD Digital podbija Wall Street

Spółka AMTD Digital w ubiegłym tygodniu zadebiutowała na nowojorskiej giełdzie przy cenie akcji na poziomie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę