menu

Strona Główna > Newsy > Rakuten Securities przeprowadza ekspansję na rynek australijski

Rakuten Securities przeprowadza ekspansję na rynek australijski


Japońska firma Rakuten Securities Inc. (RSI) z siedzibą w Tokio kontynuuje swoją ekspansję w regionie Azji i Pacyfiku. W związku z tym uruchomiła właśnie swój odział w Australii. Samo RSI jest spółką zależną Rakuten Inc. –  właściciela i operatora całej sieci spółek z sektora fin-tech, jest ona klasyfikowana jako wiodący dostawca usług walutowych, obecnie obsługuje ponad 2,3 miliona klientów z całego świata.

Wejście na rynek australijski jest zarówno decyzją biznesową jaki i strategiczną, jak wyjaśnia prezes RSI, Yuji Kusunoki:

Widzimy Australie jako szansę na rozwój strategiczny, ponieważ wprowadzamy technologię naszej firmy na zupełnie nowy rynek. Innowacja i wzmocnie pozycji klientów indywidualnych poprzez wykorzystanie najnowocześniejszej technologii i przedsiębiorczości to podstawa misji Rakuten i uważamy, że to kluczowy wyróżnik dla naszych klientów na całym świecie.

Rakuten coraz bardziej globalny

Wzrost aktywność Rakuten Securities w celu ekspansji jest widoczny już od dłuższego czasu. Na początku 2017 roku spółka rozpoczęła działanie w sektorze bankowości komercyjnej w Europie otwierając siedzibę w Luksemburgu. Oferta europejska obejmuje usługi bankowe w zakresie płatności, depozytów i pożyczek na terenie całej Unii Europejskiej.

Jeśli chodzi o Azję, największym dotychczasowym posunięciem RSI było przejęcie FXCM Japan Securities Co. za kwotę 62 milionów dolarów w 2005 roku. Ten zakup znacznie zwiększył udział RSI w japońskim rynku i wyeliminował jednego z największych konkurentów na rynku krajowym. Dodatkowo w maju 2017 roku RSI otrzymało zezwolenie na prowadzenie działalności w Malezji. Co tylko potwierdza, że firma dąży do tego, aby stać się wiodącym dostawcą usług walutowych. Wiadomość o ekspansji w Australii to tylko urzeczywistnienie kroków podejmowanych przez firmę kroków w celu urealnienia jej wizji.

Rakuten będzie dążyć do wdrożenie swojej technologii i usług na rynku australijskim, co rzecz jasna przekłada się na to, że stanie się jednym z większych konkurentów w tym regionie. Według słów dyrektora operacyjnego RSI, Nicka Twidale:

Japonia posiada najbardziej rozwinięty rynek detalicznego handlu walutami na świecie, a RSI zapewnia inwestorom odpowiednie narzędzia i bezpieczeństwo do poruszania się na tego typu rynkach. Badania RSA pokazują, że bardziej świadome cyfrowo pokolenie inwestorów przekłada się na zwiększony popyt na alternatywne inwestycje, takie jak właśnie handel walutami online, i cieszymy się, że możemy wprowadzić usługi Grupy Rakuten na terenie Australii.

Stałe spready – przepis na sukces?

Krajobraz światowego przemysłu walutowego składa się z szerokiej gamy domów maklerskich, z których każdy obiecuje atrakcyjne warunki handlu swoim klientom. RSI zastosowało coś, czego większość firm już nie oferuje – stałe spready. Stałe spready par walutowych i kontraktów CFD dominowały na początku istnienia handlu detalicznego walutami online. W miarę upływu czasu, coraz więcej firm zaczęło wprowadzać ruchomy spread w celu lepszego zarządzania ryzykiem. Stałe spready często nie odzwierciedlają prawdziwych warunków rynku, ponieważ zapewniają stała różnicę między ceną kupna i sprzedaży, bez uwzględnienia takich rzeczy jak powiększenie wolumenu, nagłe zmiany trendu, publikacja danych ekonomicznych oraz wielu innych czynników mający wpływ na zmienność wysokości spreadu u poszczególnych brokerów.

Istnieją jednak rodzaje traderów którzy preferują stałe spready, pozwalają one bowiem realizować im swoją konkretną strategię handlowa. Wynika to z tego, ze ustawnie zlecenia typu stop albo limit przy zmiennym spreadzie, powoduje, że może on mieć bezpośredni wpływ na daną pozycję, ponieważ gdy spread jest poszerzany lub zwężany ma to wpływ na cenę danego aktywa, gdyż oprócz samoistnego ruchu ceny jest ona zmieniana w celu odzwierciedlenia zaktualizowanego poziomu spreadu. RSI będzie szukało inwestorów, którzy będą chcieli handlować aktywami o stałym spreadzie oraz będzie dążyć do zilustrowania korzyści z tego płynących w porównaniu z bardziej powszechnymi spreadami zmiennymi.

 

 

Autor: Dominik Zieliński

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Reklama:
xtb

Najnowsze wiadomości:

do kwon terra

SEC domaga się 5,3 miliarda dolarów od Terraform Labs

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła wniosek o odzyskanie ponad 5 miliardów dolarów ...
inwestowanie indeksowe

„Inwestowanie indeksowe. Instrumenty finansowe typu ETN i ETC” – książka Tomasza Miziołka

Zapraszamy Cię do zapoznania się z nową książką Tomasza Miziołka pt. „Inwestowanie indeksowe. Instrumenty finansowe ...
the funded trader rycerz ai

Kolejny gigant branży prop-tradingowej wstrzymał działalność

W ubiegłym roku CFTC doprowadziło do zamknięcia kanadyjskiej MyForexFunds, zarzucając jej m.in. działanie na szkodę ...
xtb

XTB zwiększa oprocentowanie środków do 6%

Jim Rogers, znany inwestor i współpracownik Georga Sorosa, kiedyś powiedział, że kluczową zasadą inwestowania jest ...
Przewiń na górę