menu

Strona Główna > Newsy > USGFX Vanuatu przesuwa termin spłaty klientów z Australii

USGFX Vanuatu przesuwa termin spłaty klientów z Australii


USGFX Vanuatu poinformowało o przesunięciu ostatecznego terminu zwrotu środków klientów z Australii. Pieniądze miały znaleźć się na ich kontach do końca tego roku. Nowym terminem jest marzec 2021. 

Jako przyczynę opóźnienia podano, nałożone przez regulatora, ograniczenia w prowadzeniu działalności. W oficjalnym komunikacie spółki czytamy:

USG bardzo ciężko pracowało nad przetwarzaniem wypłat, ale niestety okazało się, że jest to proces wolniejszy niż początkowo przewidywano ze względu na ograniczenia wprowadzone przez regulatora. Obecnie jest oczywiste, że nie wszyscy klienci otrzymają pełną kwotę wypłaty do wcześniej określonego celu na koniec roku.

Kłopoty USGFX Australia

Z informacji pozyskanych przez Finance Magnates wynika, że ograniczenia, o których mowa w komunikacie mają związek z problemami australijskiego oddziału spółki. USGFX Australia zostało poddane w stan likwidacji po długim sporze z lokalnym nadzorem finansowym ASIC. Spółka chcąc ograniczyć straty poddała się pod dobrowolny zarząd komisaryczny. Niezależni audytorzy wykazali jednak zbyt wiele naruszeń, żeby poprowadzić ją przez proces restrukturyzacji.

Finałem tej sprawy była utrata australijskiej licencji oraz postawienie USGFX Australia w stan likwidacji. Pomimo problemów w Australii dom maklerski kontynuuje działalność w pozostałych oddziałach, po przeniesieniu swojej głównej siedziby do Londynu. Rachunki klientów z Australii trafiły zaś w większości przypadków do USGFX Vanuatu.

USG jako grupa jest oddana naszym wysiłkom w radzeniu sobie z sytuacją likwidacyjną USG AU, a w USG Vanuatu nie ma żadnych problemów – powiedział rzecznik spółki w rozmowie z Finance Magnates.

Przedstawiciel USGFX dodał także, że duża część środków należących do byłych klientów australijskiego oddziału, znajduje się wciąż w rękach ASIC oraz wyznaczonego przez urząd likwidatora czyli firmy BRI Ferrer. 

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (18.05): 24Trading, Solutions Markets, Olymp Trade…

Na liście ostrzeżeń pojawili się: 24Trading - www.24trading.co MangroupFX - www.mangroupfx.com Investigram - fr.investigram.com SKYWAY/NEEW ...
Czytaj dalej
broker pepperstone ostrzega przed oszustami

Pepperstone zmienia wymagania dla klientów korzystających z MT4/MT5

Broker Pepperstone, działający na rynku Forex i CFD, wprowadza istotne zmiany w warunkach handlowych, szczególnie ...
Czytaj dalej
poziom konsumpcji w chinach słabł w kwietniu

Ożywienie gospodarcze w Chinach wciąż niezrównoważone

Kwietniowy wzrost gospodarczy Chin pozostawał niezrównoważony, a jego głównymi motorami były eksport i rynek nieruchomości ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (17.05): AgeFX, Goldstein, UnixBroker…

Na liście ostrzeżeń pojawili się: AgeFX - www.agefx.io Goldstein - www.goldstein-invest.com CapitalPartnerOnline - www.capital-partnersonline.com TopEpargne ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę