menu

Strona Główna > Newsy > USGFX Vanuatu przesuwa termin spłaty klientów z Australii

USGFX Vanuatu przesuwa termin spłaty klientów z Australii


USGFX Vanuatu poinformowało o przesunięciu ostatecznego terminu zwrotu środków klientów z Australii. Pieniądze miały znaleźć się na ich kontach do końca tego roku. Nowym terminem jest marzec 2021. 

Jako przyczynę opóźnienia podano, nałożone przez regulatora, ograniczenia w prowadzeniu działalności. W oficjalnym komunikacie spółki czytamy:

USG bardzo ciężko pracowało nad przetwarzaniem wypłat, ale niestety okazało się, że jest to proces wolniejszy niż początkowo przewidywano ze względu na ograniczenia wprowadzone przez regulatora. Obecnie jest oczywiste, że nie wszyscy klienci otrzymają pełną kwotę wypłaty do wcześniej określonego celu na koniec roku.

Kłopoty USGFX Australia

Z informacji pozyskanych przez Finance Magnates wynika, że ograniczenia, o których mowa w komunikacie mają związek z problemami australijskiego oddziału spółki. USGFX Australia zostało poddane w stan likwidacji po długim sporze z lokalnym nadzorem finansowym ASIC. Spółka chcąc ograniczyć straty poddała się pod dobrowolny zarząd komisaryczny. Niezależni audytorzy wykazali jednak zbyt wiele naruszeń, żeby poprowadzić ją przez proces restrukturyzacji.

Finałem tej sprawy była utrata australijskiej licencji oraz postawienie USGFX Australia w stan likwidacji. Pomimo problemów w Australii dom maklerski kontynuuje działalność w pozostałych oddziałach, po przeniesieniu swojej głównej siedziby do Londynu. Rachunki klientów z Australii trafiły zaś w większości przypadków do USGFX Vanuatu.

USG jako grupa jest oddana naszym wysiłkom w radzeniu sobie z sytuacją likwidacyjną USG AU, a w USG Vanuatu nie ma żadnych problemów – powiedział rzecznik spółki w rozmowie z Finance Magnates.

Przedstawiciel USGFX dodał także, że duża część środków należących do byłych klientów australijskiego oddziału, znajduje się wciąż w rękach ASIC oraz wyznaczonego przez urząd likwidatora czyli firmy BRI Ferrer. 

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

wall street

Kontynuacja spadków na Wall Street – spółki mają problem z inflacją. MakroPrzegląd #4/4 Maj

Rynek powoli wyczekuje końca spadków indeksu S&P500, który tracił na wartości siódmy tydzień z rzędu ...
Czytaj dalej
logo brokera etoro, który zamierza dać klientom kartę debetową

Komentarz eToro: Polak za granicą poszukuje okazji

Paweł Majtkowski, analityk rynków eToro w Polsce, opublikował komentarz poświęcony badaniu przeprowadzonemu przez eToro. Wynika ...
Czytaj dalej
cypryjski regulator cysec

CySEC zawiera ugodę z operatorem marek eXcentral i NicoFX

Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC) zawarła ugodę z firmą Mount Nico Corp Ltd, ...
Czytaj dalej
reach4biz meetup

Reach4.biz Meetup – Inwestowanie w startupy i nowe technologie

Już 2 czerwca Warszawa otwiera się na inwestorów i startupy. Konferencja Reach4.biz Meetup - inwestycje ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę