menu

Strona Główna > Newsy > CFTC przyjmuje regułę transgranicznego stosowania swapów

CFTC przyjmuje regułę transgranicznego stosowania swapów


Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) przyjęła ostateczną regułę dotyczącą transgranicznego stosowania określonych zapisów w odniesieniu do swapów.

Regulator w szczególności zatwierdził regułę wymogów kapitałowych dla dealerów swapów i głównych uczestników swapów. Dzięki temu udało się zamknąć Rozdział 731 Ustawy o giełdach towarowych (Commodity Exchange Act).

4:2

Przepisy przyjęto w głosowaniu, wynikiem 4:2. Obejmują one progi rejestracyjne oraz określone wymagania dla dealerów i głównych uczestników swapów. CFTC w swym oświadczeniu wskazała, że reguła jest zgodna z celami ustawy Dodda-Franka, a jednocześnie promuje większą płynność i konkurencyjność rynków, zwiększa współpracę regulacyjną, a także poprawia globalną harmonizację przepisów obejmujących swapy.

Dodd-Frank

Według amerykańskiego regulatora, przyjęcie ostatecznego kształtu reguły stanowi zwieńczenie pewnego rozdziału rozpoczętego przez ustawę Dodda-Franka. Ustawa przyjęta w roku 2010, wraz z innymi przepisami prawa, ma na celu ochronę klientów detalicznych w branży usług finansowych i jednocześnie zwiększa wymagania kapitałowe wobec brokerów.

16

Regulator przyjął też poprawkę dotyczą platform tradingowych Unii Europejskiej, zgodnie z którą wyłączył 16 wielostronnych platform obrotu (MTF) i zorganizowanych platform obrotu (OTF) z wymogu rejestracji jako platformy realizujące swapy. Ponadto, CFTC wyjaśniła stosowanie obecnych wytycznych wobec MTF i OTF znajdujących się w Wielkiej Brytanii w okresie przejściowym Brexitu, który kończy się 31 grudnia 2020 roku.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

trader of the month tickmill

Tickmill: trader sierpnia ze skutecznością 80%

Nowym traderem miesiąca w konkursie Tickmill został Ahmed, który wykazał się w sierpniu imponującą skutecznością na poziomie ...
Czytaj dalej
etoro nawiązuje współpracę z arsenalem - źródło: arsenal

eToro nawiązuje współpracę z Arsenalem

Izraelski broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z angielskim klubem piłkarskim Arsenal Londyn. To jeden ...
Czytaj dalej
broker capital.com informuje o dużym wzroście liczby nowych użytkowników w 1 kwartale 2021

Capital.com wprowadza wpłaty i wypłaty poprzez PayPal

Capital.com, jedna z najszybciej rozwijających się platform handlowych i inwestycyjnych w Europie, ogłosiła, że wprowadziła ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed: rynki przygotowane na zmianę polityki monetarnej

Kilka miesięcy temu prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział, że zdaniem banku centralnego w gospodarce ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę