menu

Strona Główna > Newsy > CME Group ze spadkiem zysków w drugim kwartale

CME Group ze spadkiem zysków w drugim kwartale


Broker CME Group działający na globalnym rynku instrumentów pochodnych opublikował swe wyniki finansowe za drugi kwartał 2020 roku.

Z udostępnionych danych wynika, że broker zakończył kwartał z przychodami na poziomie 1,2 mld USD i zyskiem z działalności operacyjnej w wysokości 638 mln USD. Dla porównania, w drugim kwartale 2019 roku broker osiągnął przychody w wysokości 1,3 mld USD i zyski z działalności operacyjnej na poziomie 699 mln USD.

Dochód netto CME Group wyniósł 503 mln USD i był nieznacznie niższy niż osiągnięty przed rokiem (514 mln USD). Rozwodniony zysk na akcję w drugim kwartale 2020 roku to 1,40 USD, w porównaniu z 1,43 USD w analogicznym okresie roku poprzedniego. Po korekcie dochód netto wyniósł 583 mln USD, a rozwodniony zysk na akcję osiągnął poziom 1,63 USD.

Ambitne plany rozwoju CME Group

Mimo trudnych okoliczności spowodowanych pandemią koronawirusa, nasze rynki pomagały klientom w zarządzaniu ryzykiem i nawigowaniu w warunkach niepewności. W tym czasie wprowadzaliśmy nasze innowacyjne produkty, w tym m.in. ponownie udostępniliśmy kontrakty futures na 3-letnie bony skarbowe. Ponadto od sierpnia w naszej ofercie znajdą się nowe opcje na cieszące się popularnością kontrakty futures Micro E-Mini Equity. Koncentrujemy się również na usprawnieniach dla uczestników rynku poprzez migrację  naszej marki BrokerTec do CME Globex, do czego dojdzie w czwartym kwartale – powiedział Terry Duffy, prezes CME Group.

Średni dzienny wolumen transakcji w drugim kwartale 2020 roku osiągnął 17,6 mln kontraktów, w tym 4,9 mln kontraktów spoza USA. Na dzień 30 czerwca 2020 roku spółka dysponowała zasobami pieniężnymi w wysokości 1,5 mld USD (w tym 125 mln USD zdeponowane w Fixed Income Clearing Corporation oraz w innych bieżących aktywach) oraz miała 3,4 mld USD zadłużenia. W drugim kwartale spółka wypłaciła dywidendę w wysokości 304 mln USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (15.06): RevoTrade, Tradobit, Antares…

All Financial Trading - www.allfinancialtrading.com JMGTradingMarkets - www.jmgtradingmarkets.com EUFM / European Financial Market - www.eufm.eu Eu-Trade4u ...
Czytaj dalej
były trader jp morgan spędzi 8 miesięcy w więzieniu

Deutsche Bank może zarobić 1 mld USD na inwestycji w firmę żeglugową

Mark Spehn nie mógł dołączyć do miliardera Idana Ofera na przyjęciu z okazji pierwszej oferty ...
Czytaj dalej
kubańskie banki nie będą przyjmować dolarów w gotówce

Banki na Kubie przestaną przyjmować dolary w gotówce

Od 21 czerwca kubańskie banki przestaną przyjmować dolary w gotówce, z powodu embarga nałożonego przez ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (14.06): SEC aktualizuje zbiorczą listę ostrzeżeń

Investorcog - www.investorcog.com Irvine Mutual - www.irvinemutual.com JC Capital Markets - www.jccapitalmarkets.com Lane Capital Group - ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę