menu

Strona Główna > Newsy > CME Group ze spadkiem zysków w drugim kwartale

CME Group ze spadkiem zysków w drugim kwartale


Broker CME Group działający na globalnym rynku instrumentów pochodnych opublikował swe wyniki finansowe za drugi kwartał 2020 roku.

Z udostępnionych danych wynika, że broker zakończył kwartał z przychodami na poziomie 1,2 mld USD i zyskiem z działalności operacyjnej w wysokości 638 mln USD. Dla porównania, w drugim kwartale 2019 roku broker osiągnął przychody w wysokości 1,3 mld USD i zyski z działalności operacyjnej na poziomie 699 mln USD.

Dochód netto CME Group wyniósł 503 mln USD i był nieznacznie niższy niż osiągnięty przed rokiem (514 mln USD). Rozwodniony zysk na akcję w drugim kwartale 2020 roku to 1,40 USD, w porównaniu z 1,43 USD w analogicznym okresie roku poprzedniego. Po korekcie dochód netto wyniósł 583 mln USD, a rozwodniony zysk na akcję osiągnął poziom 1,63 USD.

Ambitne plany rozwoju CME Group

Mimo trudnych okoliczności spowodowanych pandemią koronawirusa, nasze rynki pomagały klientom w zarządzaniu ryzykiem i nawigowaniu w warunkach niepewności. W tym czasie wprowadzaliśmy nasze innowacyjne produkty, w tym m.in. ponownie udostępniliśmy kontrakty futures na 3-letnie bony skarbowe. Ponadto od sierpnia w naszej ofercie znajdą się nowe opcje na cieszące się popularnością kontrakty futures Micro E-Mini Equity. Koncentrujemy się również na usprawnieniach dla uczestników rynku poprzez migrację  naszej marki BrokerTec do CME Globex, do czego dojdzie w czwartym kwartale – powiedział Terry Duffy, prezes CME Group.

Średni dzienny wolumen transakcji w drugim kwartale 2020 roku osiągnął 17,6 mln kontraktów, w tym 4,9 mln kontraktów spoza USA. Na dzień 30 czerwca 2020 roku spółka dysponowała zasobami pieniężnymi w wysokości 1,5 mld USD (w tym 125 mln USD zdeponowane w Fixed Income Clearing Corporation oraz w innych bieżących aktywach) oraz miała 3,4 mld USD zadłużenia. W drugim kwartale spółka wypłaciła dywidendę w wysokości 304 mln USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (26.01): Ballion, GMBanc, Tessline…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Ballion (Ballion Investments Ltd.) - ballion.net GMBanc (Goldmans Banc) - ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

Atak hakerski na serwery ASIC

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) potwierdziła w poniedziałek, że bezpieczeństwo jednego z jej ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro kończy 2020 rok z przychodami w wysokości 600 mln USD

Izraelska platforma transakcyjna eToro pochwaliła się wynikami finansowymi za 2020 rok. Wynika z nich, że ...
Czytaj dalej
holenderskie amf rozważa ograniczenie sprzedaży certyfikatów turbo

AFM nakłada 375 tys. EUR kary na 24option

Holenderski Urząd Nadzoru Finansowego (AFM) opublikował komunikat, w którym informuje o nałożeniu kary na cypryjską ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę