menu

Strona Główna > Newsy > CME Group ze spadkiem zysków w drugim kwartale

CME Group ze spadkiem zysków w drugim kwartale


Broker CME Group działający na globalnym rynku instrumentów pochodnych opublikował swe wyniki finansowe za drugi kwartał 2020 roku.

Z udostępnionych danych wynika, że broker zakończył kwartał z przychodami na poziomie 1,2 mld USD i zyskiem z działalności operacyjnej w wysokości 638 mln USD. Dla porównania, w drugim kwartale 2019 roku broker osiągnął przychody w wysokości 1,3 mld USD i zyski z działalności operacyjnej na poziomie 699 mln USD.

Dochód netto CME Group wyniósł 503 mln USD i był nieznacznie niższy niż osiągnięty przed rokiem (514 mln USD). Rozwodniony zysk na akcję w drugim kwartale 2020 roku to 1,40 USD, w porównaniu z 1,43 USD w analogicznym okresie roku poprzedniego. Po korekcie dochód netto wyniósł 583 mln USD, a rozwodniony zysk na akcję osiągnął poziom 1,63 USD.

Ambitne plany rozwoju CME Group

Mimo trudnych okoliczności spowodowanych pandemią koronawirusa, nasze rynki pomagały klientom w zarządzaniu ryzykiem i nawigowaniu w warunkach niepewności. W tym czasie wprowadzaliśmy nasze innowacyjne produkty, w tym m.in. ponownie udostępniliśmy kontrakty futures na 3-letnie bony skarbowe. Ponadto od sierpnia w naszej ofercie znajdą się nowe opcje na cieszące się popularnością kontrakty futures Micro E-Mini Equity. Koncentrujemy się również na usprawnieniach dla uczestników rynku poprzez migrację  naszej marki BrokerTec do CME Globex, do czego dojdzie w czwartym kwartale – powiedział Terry Duffy, prezes CME Group.

Średni dzienny wolumen transakcji w drugim kwartale 2020 roku osiągnął 17,6 mln kontraktów, w tym 4,9 mln kontraktów spoza USA. Na dzień 30 czerwca 2020 roku spółka dysponowała zasobami pieniężnymi w wysokości 1,5 mld USD (w tym 125 mln USD zdeponowane w Fixed Income Clearing Corporation oraz w innych bieżących aktywach) oraz miała 3,4 mld USD zadłużenia. W drugim kwartale spółka wypłaciła dywidendę w wysokości 304 mln USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

tradingview osiąga kapitalizację rzędu 3 mld

Platforma TradingView pozyskała finansowanie w wysokości 298 mln USD

Spółka TradingView, jedna z najpopularniejszych na świecie platform do tworzenia wykresów dla inwestorów i traderów, ...
Czytaj dalej
etoro kończy rok 2020 z przychodami w wysokości 660 milionów dolarów

eToro (UK) ze wzrostem przychodów o 717% w 2020 roku

Spółka eToro (UK) Limited, brytyjski oddział globalnej grupy, ujawniła swoje dane finansowe za rok fiskalny ...
Czytaj dalej
Atak hakerski na ASIC

ASIC bierze na cel 300-osobową grupę pump and dump

Na kanale ASX Pump Organization w serwisie Telegram pojawiło się ostrzeżenie od Australijskiej Komisji Papierów ...
Czytaj dalej
giełda w bukareszcie z rekordową wartością transakcji

Zaskakująca aktywność traderów detalicznych w Korei Południowej

Ostatni miesiąc letnich wakacji przyniósł kontynuację kluczowych trendów w branży FX. Jak pokazują najnowsze dane ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę