menu

Strona Główna > Newsy > ForexRev: przegląd tygodnia (19.10 – 25.10)

ForexRev: przegląd tygodnia (19.10 – 25.10)


ASIC ogłasza interwencję produktową na rynku Forex, Goldman Sachs zapłaci 2 mld USD w ramach ugody, a 3 australijskich brokerów przyjęło grzywny o wartości 53 mln. Trader miesiąca Tickmill zarobił we wrześniu 45 000 USD. PSB-Forex zakończy obsługę kwotowań 2 listopada. Przedstawiamy przegląd tygodnia:

Interwencja produktowa w Australii

ASIC zadecydował o ograniczeniu dźwigni finansowej na australijskim rynku Forex. Zmiany wejdą w życie 29 marca 2021 roku. Maksymalne lewarowanie dla głównych par walutowych wyniesie 1:30; dla złota, głównych indeksów i pozostałych walut 1:20.

Czytaj całość: Australia obniża dźwignię do 1:30

Ugoda na 2 miliardy

Goldman Sachs zapłaci za udział w aferze finansowej, w której pomógł pozyskać 6,5 mld USD nieuczciwemu funduszowi 1Malaysia Development Berhad. Departamentem Sprawiedliwości USA przyjmie od banku 2 mld dolarów, w ramach ugody.

Czytaj całość: Goldman Sachs zawarł ugodę o wartości 2 mld USD

Kara dla 3 brokerów

Australijski sąd ukarał brokerów AGM Markets, OT Markets i Ozifin Tech. 3 spółki naruszały świadomie prawo przy sprzedaży instrumentów pochodnych i zapłacą za to kary. Ich łączna wysokość to 53 mln USD (87 mln AUD).

Czytaj całość: Australijski sąd nakłada 53 mln USD kary na trzy spółki

Trader września Tickmill

Zwycięzcą w kolejne odsłonie konkursu Tickmill: Trader of The Month został Longjun, który zarobił we wrześniu 45 000 USD. Pomogły mu w tym wysoka skuteczność i konsekwentna, wyważona taktyka.

Czytaj całość: Tickmill: trader września zarobił 45 000 USD

Koniec PSB-Forex

PSB-Forex zakończy obsługę zleceń klientów. Czas na zamknięcie pozycji upływa wraz z końcem października. Długo zapowiadane, skurczenie się rosyjskiego rynku Forex do 3 brokerów staje się faktem.

Czytaj całość: Likwidacja rosyjskiego brokera PSB-Forex\

Ostrzeżenia z ubiegłego tygodnia:

Uwaga na:

  • FXPB – fxpb.us
  • AVEX Capital – avexcapital.com
  • UI Group – u-i-group.com
  • Markets Swiss – marketsswiss.com
  • Primaryfxmarkets – primaryfxmarkets.com
  • Conventus Group – conventusgroup.com
  • Capital Level – capitallevel.com
  • Cress Capital (klon Trium Capital LLP) – cress-capital.com
  • Etf Market UK Ltd (klon Wealthsimple UK Ltd) – etfmarket.co.uk
  • EVFX (klon Electronic and Voice Foreign Exchange Limited) – en.evfxgroup.com/index.html
  • Solid Invest (Capital Letter GmbH) – solidinvest.co
  • Bitrend – bitrend.io
  • Pibexa – pibexa.com
  • Meritkapital – meritkapital.co
  • General Investment Partners – generalinvestment-partners.com
  • Wallwood Broker (klon Wallwood Capital Management Limited) – wallwoodbroker.com
Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Reklama:

Najnowsze wiadomości:

Operator Black Diamond Forex i Advanta FX aresztowany

Surowe wyroki dla organizatorów piramidy finansowej Eagle Gates

Wymiar sprawiedliwości w Tajlandii bardzo surowo potraktował zatrzymanych w sprawie piramidy finansowej Eagle Gates. Z ...
Czytaj dalej
tygodniowy przegląd rynku forex

ForexRev: przegląd tygodnia (23.11 – 29.11)

ESMA publikuje ostateczne stanowisko ws. obrotu DTO po Brexicie. FCA nakłada karę za drukowanie transakcji ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (27.11): Any1Pro, Zurich Markets…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Access Fx Trade (B.O. Tradefinancials Ltd) - accessfxtrade.com Bright Finance ...
Czytaj dalej
asic uderza w dwa scamy

ASIC anuluje licencje AFS dwóm spółkom

Australijski regulator rynku finansowego (ASIC) poinformował o anulowaniu licencji australijskich usług finansowych (AFS) dwóm podmiotom ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę