menu

Strona Główna > Newsy > GAIN Capital ubiega się o licencję CySEC

GAIN Capital ubiega się o licencję CySEC


Serwis Finance Magnates wskazuje, że amerykańska spółka GAIN Capital złożyła wniosek o przyznanie licencji Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC). Broker zamierza w ten sposób wzmocnić swoją ekspansję na rynek europejski w perspektywie zbliżającego się Brexitu.

GAIN Capital, właściciel marki brokerskiej City Index, oferuje usługi dla klientów detalicznych i instytucjonalnych w zakresie rynku forex na całym świecie. Spółka jest już regulowana przez brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) jako GAIN Capital UK Limited. Wniosek o licencję CySEC to element planu, który pozwoli bez przeszkód świadczyć usługi klientom w Europie już po tym, gdy Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Niedawno podobną strategię przyjął australijski broker Pepperstone, który również złożył wniosek o przyznanie licencji CySEC.

8 licencji

Obecnie GAIN Capital i jej spółki zależne są regulowane w ośmiu jurysdykcjach na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych broker działa na licencji Commodity Futures Trading Commission (CFTC) i National Futures Association. Ponadto spółka posiada licencje w Wielkiej Brytanii, Australii, Singapurze, Japonii, Kanadzie i na Kajmanach.

Przejęcie spółki

GAIN Capital jest obecnie w trakcie sprzedaży swych udziałów spółce INTL FCStone. Nowy właściciel przejmuje akcje GAIN po 6 USD za sztukę, co daje łączną kwotę transakcji w wysokości około 236 mln USD. W ubiegłym miesiącu za takim rozwiązaniem opowiedziało się  71% akcjonariuszy GAIN Capital. Przeciwko przejęciu sprzeciwiało się natomiast trzech dyrektorów: Peter Quick, Chris Sudgen i Alex Goor.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
exante baner

Najnowsze wiadomości:

asic uderza w dwa scamy

ASIC ogłasza poważne zmiany zasad integralności rynku

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) opublikowała nowe zasady integralności rynku, których celem jest ...
Czytaj dalej

Promocja Purple Trading: 50% zniżki dla pierwszych 100 osób

Broker Purple Trading ogłosił promocję, w której nagrodzi 100 pierwszych osób, które otworzą u niego ...
Czytaj dalej
maltański nadzór finansowy mfsa

MFSA nałożyła blisko 1 mln EUR kar administracyjnych w 2020 roku

Maltański Urząd Nadzoru Usług Finansowych (MFSA) opublikował roczne sprawozdanie za 2020 rok, w którym wskazuje, ...
Czytaj dalej
fed utrzymuje politykę monetarną na obecnym kursie

Fed zachowuje optymizm i nie zmienia polityki monetarnej

Zgodnie z oczekiwaniami, Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) jednogłośnie utrzymał stopy procentowe na niezmienionym poziomie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę