menu

Strona Główna > Newsy > ICC Intercertus Capital zawiera ugodę z CySEC

ICC Intercertus Capital zawiera ugodę z CySEC


Spółka ICC Intercertus Capital Limited, operator marki Axiance, która oferuje instrumenty rynku forex i kontrakty CFD oraz Inflyx, dostawcy usług płynności, zapłaciła 100 000 EUR w ramach ugody z Cypryjską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC).

Płatność ma na celu rozliczenie możliwych naruszeń rozporządzenia Unii Europejskiej w sprawie rynków instrumentów finansowych uchwalonego w maju 2014 roku. Szczegóły ugody obejmują potencjalne naruszenia w zakresie marketingu, dystrybucji i sprzedaży CFD klientom detalicznym.

CySEC ogłosiła ugodę w środę w oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej. Cypryjski regulator wskazał również, że decyzja o ugodzie zapadła 18 lipca bieżącego roku. CySEC podkreśla, że dochody generowane w ramach porozumień zawieranych z brokerami  należą do skarbu państwa, a nie regulatora.

CySEC na tropie nieprawidłowości u brokerów

WE wtorek CySEC poinformowała, że spółka FXBFI Broker Financial Investment Limited zapłaciła 150 tys. EUR w ramach ugody związanej z potencjalnymi naruszeniami lokalnych przepisów regulujących rynek finansowy. Regulator zauważył, że ugoda jest m.in. związana z ustaleniami dotyczącymi dokumentacji zgodności spółki z wymogami rejestracyjnymi cypryjskiej spółki inwestycyjnej (CIF) w okresie od lutego do sierpnia 2020 roku.

Dodatkowo w zeszłym tygodniu CySEC ujawniła, że dwaj brokerzy – F1 Markets i Magnum FX również wpłacili po 150 tys. EUR w ramach ugody. Podobnie jak w innych przypadkach, regulator zauważył, że ugoda dotyczyła naruszenia lub możliwego naruszenia lokalnych przepisów finansowych. Inny broker, spółka Triangleview Investment Limited, z tego samego powodu zapłacił regulatorowi 50 000 EUR.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:
tms

Najnowsze wiadomości:

nvidia

CEO Nvidia niczym gwiazdka rocka w Tajwanie, na fali boomu na AI

Jensen Huang, dyrektor generalny Nvidia Corp. (NVDA), jest obecnie na fali popularności podczas swojej wizyty ...
Czytaj dalej
lira turecka

Reelekcja Erdogana pogłębia kryzys liry tureckiej – nowe minimum

Lira turecka osiągnęła kolejne rekordowe minimum, gdy urzędujący prezydent Recep Tayyip Erdogan zdobył reelekcję w ...
Czytaj dalej
pieniądze

Oszustwo w banku: Pracownica zatrzymana za wyłudzenie 1,5 mln zł od klientów

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą w Krakowie zatrzymali 34-letnią kobietę pracującą jako ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

eToro dodaje nowe instrumenty: 44 akcje australijskich spółek na ASX

eToro, popularna platforma inwestycyjna, rozszerza swoją ofertę o akcje 44 australijskich spółek notowanych na giełdzie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę