menu

Strona Główna > Newsy > LMAX Digital: 85 mld USD obrotu w ciągu dwóch lat działalności

LMAX Digital: 85 mld USD obrotu w ciągu dwóch lat działalności


Instytucjonalna giełda kryptowalutowa LMAX Digital poinformowała, że w ciągu pierwszych dwóch lat działalności zanotowała obroty w wysokości 85 mld USD.

Giełda jest częścią LMAX Group i pierwszą tego typu giełdą kierującą swą ofertę do klientów instytucjonalnych. W ciągu pierwszych dwóch lat działalności LMAX Digital stała się wiodącą giełdą kryptowalutową dla klientów instytucjonalnych. Dziś współpracuje z najpoważniejszymi graczami rynku krypto w USA, Europie i Azji.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy giełda zanotowała dziesięciokrotny wzrost obrotów, które osiągnęły poziom 75 mld USD. W tym czasie LMAX Digital zdobyła dużą część rynku i nawiązała współpracę z największymi instytucjonalnymi graczami branży kryptowalutowej. David Mercer, CEO LMAX Group, powiedział, że w pierwszym kwartale 2020 roku spółka zanotowała 41% wzrost kwartalnego wolumenu obrotu osiągając 20 mld USD. Zdaniem Mercera to efekt organicznego rozwoju firmy i większej zmienności rynkowej.

Szef LMAX Group jest przekonany, że giełda odegra znaczącą rolę w ewolucji branży kryptowalutowej i przyczyni się do szerszej akceptacji kryptowalut przez klientów instytucjonalnych. Jego zdaniem, skłoni to duże globalne banki do przygotowania oferty usług bankowych dla takich klientów, co zwiększy płynność na rynku i przeniesie kryptowaluty do finansowego mainstreamu. W ciągu ostatnich 12 miesięcy działalności giełda LMAX Digital nawiązała współpracę ze 125 klientami instytucjonalnymi. Średni dzienny wolumen obrotu osiąga obecnie 250 mln USD.

Autor: Mariusz Przepiórka

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

broker usgfx opuszcza australię

Australia obniża dźwignię do 1:30

ASIC wprowadził ograniczenia w sprzedaży kontraktów CFD. Zmiany wchodzą w życie 29 marca 2021 roku ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (22.10): Solid Invest, Bitrend, Pibexa…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  Solid Invest (Capital Letter GmbH) - solidinvest.co Bitrend - bitrend.io ...
Czytaj dalej
sądowe kłopoty brokera global brokerage

Kolejni inwestorzy mogą dołączyć do pozwu przeciwko Global Brokerage

Przedstawiciele stron składających pozew zbiorowy przeciwko spółce Global Brokerage, wcześniej funkcjonującej jako FXCM, złożyli w ...
Czytaj dalej
sc malayasia

Malezyjski regulator ostrzega przed 3 brokerami, w tym HotForex

Malezyjska Komisja ds. Papierów Wartościowych (SC) dodała trzy kolejne spółki do swej czarnej listy. Uwagę ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę