menu

Strona Główna > Newsy > ForexRev: przegląd tygodnia [25.01 – 31.01.2021]

ForexRev: przegląd tygodnia [25.01 – 31.01.2021]


W minionym tygodniu: traderzy z Reddita zajmują pozycje przeciwko funduszom z Wall Street, broker XTB pozywa fundację Trading Jam Session, a ukraińskie służby zatrzymują hakerów stojących za trojanem bankowym Emotet. Wiedeńska policja aresztuje dwie osoby, które pomogły w ucieczce COO Wirecard. Prokuratura szuka poszkodowanych przez Aspen Holding. 

WallStreetBets

Występująca pod nazwą WallStreetBets, grupa użytkowników Reddita, umówiła się na pompowanie akcji spółek shortowanych przez fundusze inwestycyjne. Ich ruch wywołał zamieszanie na amerykańskim rynku i pokazał, że bogaci mogą liczyć na wsparcie brokerów.

Czytaj całość: Reddit vs. Wall Street – Robinhood stanął po stronie bogatych

XTB kontra TJS

XTB pozwało Trading Jam Session, jej prezesa Rafała Zaorskiego oraz osoby związane z facebookową grupą fundacji. Chodzi o wypowiedzi związane z tzw. niesymetryczną dewiacją. Broker uważa, że godzą w jego dobre imię i są nieprawdziwe.

Czytaj całość: XTB pozywa fundację Trading Jam Session

Emotet powstrzymany

W akcji ukraińskich i międzynarodowych służb zatrzymano grupę hakerów stojących na największym z istniejących botnetów, atakujących banki w Europie i Stanach Zjednoczonych. Emotet doprowadził do strat rzędu 2,5 mld USD.

Czytaj całość: Ukradli 2,5 mld USD – zatrzymanie ukraińskich hakerów

Aresztowania ws. Wirecard

Wiedeńska policja aresztowała byłego pracownika służb specjalnych i polityka, którzy pomogli w ucieczce dyrektora operacyjnego Wirecard. Jan Marsalek ukrył się na Białorusi, po tym gdy ujawniono, że na kontach jego spółki brakuje 1,9 mld EUR.

Czytaj całość: 2 Austriaków aresztowanych za pomoc w ucieczce COO Wirecard

Aspen Holding na celowniku

Prokuratura Krajowa wydała ostrzeżenie przed fałszywym brokerem Aspen Holding i wzywa jego ofiary do zgłaszania się do najbliższych jednostek policji lub prokuratury. Sprawę prowadzi rzeszowski wydział ds. cyberprzestępczości.

Czytaj całość: Prokuratura szuka pokrzywdzonych przez Aspen Holding

Ostrzeżenia z ubiegłego tygodnia:

Uwaga na:

  • Ballion (Ballion Investments Ltd.) – ballion.net
  • GMBanc (Goldmans Banc) – gmbanc.io
  • Tessline – tessline.tech
  • COMEX Trades (COMEX Limited) – comextrades.com
  • Vip Forex Pro (Astrica Ltd.) – vipforexpro.com
  • Markets Swiss (HOLDING PLC) – marketsswiss.com
  • Gartoninvest (Mine Factory Ltd Limited) – gartoninvest.co
  • Market Corp Invest – marketcorpinvest.com
  • Master Trade International (Master Trade Int Corp) – mastertradeinternationalcorporation.com
  • TIOmarkets (TIO Markets Ltd) – tiomarkets.com
  • Doxera Group – doxera.biz
  • Parker Prime (CloudFin OU) – parker-prime.com
  • Swiss Prime – swissprime.cc
  • Avex Capital – avexcapital.com
  • Invest Chambers (Chambers Investment Trading PTY LTD) – investchambers.com
  • IMC Trades (KBS Capital Markets LTD) – imctrades.com
  • Finexics (Slinqo Group LTD) – finexics.io
  • FR Financial Reserves – freserves.com
  • Insta-Trading (Protiviti Group LTD) – insta-trading.com
  • Swisskapital – swisskapital.eu
  • Solid Invest (Capital Letter GmbH) – solidinvest.co
  • Bright Finance – brightfinance.co
  • Centralspottradingltd – centralspottradingltd.com
  • Global Commodity Investments Limited (GCIL) – gcil.co.uk
  • Broker Major Ltd – brokermajor-fx.com, brokermajor24.com, brokermajor.com
  • The Alert Nation – thealertnation.com
  • Black Diamond Finance / Black Diamond Online (klon spółki Black Diamond Capital Management Ltd) – blackdiamondfinance.com
  • PrimeXQ (klon IS Prime Limited) – primexq.com
  • Wealth Nation Ltd / Wealth Mentor Gold – wealthnation.tv, wealthnation.net, wealthmentorgold.com
  • CM Cryptomarket (Melgreg Services OU) – cryptopmarket.com
  • Fundico sp. z o.o. – fundico.eu
  • Zawex sp. z o.o.
  • Cryptofundfx Ltd. – cryptofundfx.com
  • Wexness Banc (Gozala Enterprise Ltd) – wexness.cc, wexness.io
  • Traderking – traderking.cc, traderking.io
  • BIMFX24 – bimfx24.com
  • Octafx (Octa Markets Incorporated) – octafx.com
  • i-Swap Euro B.V. (klon iSwap Euro Limited) – iswap-euro.com

Przejdź do pełnej listy ostrzeżeń ForexRev

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Reklama:

Najnowsze wiadomości:

szykuje się poważna podwyżka podatków od zysków kapitałowych w stanach zjednoczonych - joe biden

Joe Biden podwyższy podatki dla najbogatszych inwestorów do 39,6%?

Administracja Joe Bidena planuje podwyższyć podatki od zysków kapitałowych dla inwestorów o zarobkach przekraczających 1 ...
Czytaj dalej
broker plus500 publikuje wyniki finansowe

Plus500 przejmuje Cunningham Commodities

Plus500, jeden z czołowych brokerów Forex/CFD, wchodzi na rynek opcji i kontraktów futures w Stanach ...
Czytaj dalej
aresztowanie 4 szefów Great Private Equity

CBA aresztuje szefów Great Private Equity. Inwestorzy stracili 51 mln PLN

Funkcjonariusze CBA zatrzymali w zeszłym tygodniu 4 osoby z kierownictwa spółki Great Private Equity (GPE) ...
Czytaj dalej
finra usa

FINRA nakłada zakaz działalności na byłego analityka Goldman Sachs

Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) zakazała byłemu analitykowi Goldman Sachs, Brianowi Maguire, pozyskiwania poufnych informacji ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę