menu

Ostrzeżenia dot. brokerów – Hiszpania, USA, Kanada, Wielka Brytania, Cypr


Ostatnie kilka dni to dosyć żywy okres jeśli chodzi o rynki finansowe. Oprócz szczególnie ważnego oświadczenia wydanego przez ESMA ws. najnowszej europejskiej dyrektywy MIFID II, na świecie wydarzyło się na przestrzeni ostatnich dni jeszcze pare rzeczy – kilku centralnych regulatorów wydało ostrzeżenia co do niektórych brokerów, a jedno z państw nałożyło nawet kare.

Sygnały z Hiszpanii

Główny regulator rynków finansowych w Hiszpanii – Comisión Nacional del Mercado de Valores (CNMV) wydał ostrzeżenie w którym zwraca uwagę na dwóch brokerów – Trade12 (trade12.com) i Binomo (binomo.com). Według CNMV firmy te nie widnieją w ich rejestrach, w związku z czym nie mają uprawnień do świadczenia usług inwestycyjnych na terenie Hiszpanii.

Cała lista CNMV

Kanada walczy z oszustwami

British Columbia Securities Commission (BCSC), czyli centralny regulator w Kanadzie ostatnimi czasy wydaje wiele ostrzeżeń przed nieregulowanymi brokerami oraz innymi oszustwami inwestycyjnymi, które są zmorą na tamtejszym rynku detalicznym. Teraz za cel obrano brokera Usi-Tech (usitech-int.com), świadczy on usługi w zakresie rynków FX oraz Bitcoina. Wedle oświadczeń firmy posiada ona swoją centrale w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. BCSC zaleca szczególną ostrożność Kanadyjczykom podczas wyboru swoich brokerów, niektórzy z nich mogą nie posiadać uprawnień do handlu na terenie Kanady.

Wielka Brytania w trosce o swoich inwestorów

Brytyjski organ nadzoru finansowego Financial Conduct Authority (FCA) wydało ostrzeżenie przed nieregulowanym dostawcą usług finansowych działającym na rynku brytyjskim. Ostrzeżenie dotyczy Giant Global Market Limited (giantglobalfx.com) – nie widnieje ona w rejestrze prowadzonym przez FCA, ale stara się reklamować i trafiać do konsumentów z Wielkiej Brytanii, nie posiadając odpowiedniej licencji.

Cypryjski sposób na oszustwa

Zarząd Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC), czyli tamtejszego centralnego organu nadzorczego ogłosił, że podjął decyzję o nałożeniu kary na Central Spot Trading Ltd (opteck.com), która wynosi 50 000 EUR za nieprzestrzeganie tamtejszego prawa. Regulator oskarżył brokera o nieprecyzyjny, niejasny i wprowadzający w błąd mailing oraz brak działania w sprawie pogorszenia ryzyka operacyjnego, co mogło narazić klientów na straty.

Amerykańska czerwona lista coraz dłuższa

The Commodity Futures Trading Commission (CFTC), czyli niezależna agencja w Stanach Zjednoczonych mająca regulować rynek kontraktów futures poinformowała, że dodała 21 nowych instytucji do RED listy. Lista ta została uruchomiona we wrześniu 2015 i jest to zbiór podmiotów zagranicznych świadczących uługi finansowe, które działają na rynku w USA, a nie są autoryzowane przez CFTC,  mimo iż tamtejsze prawo wymaga takowej rejestracji. Obecna liczba podmiotów zagranicznych na tej liście wynosi 125. Oczywiście widnienie w rejestrze CFTC nie eliminuje ryzyka oszustwa w całości, ale pozwala sprawdzić czy brokerzy spełniają minimalne standardy oraz wymogi wynikające z tamtejszej ustawy o giełdach towarowych.

Najnowsi brokerzy dodani do RED listy:

Astercap Ltd. Fundix Inc.
Broker Official Global Consulting Group
Axetrades Goldex Technology Limited
B&K Investment K2 Investing
Binary Mate Markets The World
Binary Options Ltd. Options Robot
Binary Options Robot Signals Binary
Capital City Markets Suomen Kerran LP d/b/a/ Finministry
DineroLibre Trade24 Global Ltd.
Finance Group Corp. UTC Broker
Forward Option

 

Cała lista tutaj

CTCF wydała również ostrzeżenie dla konsumentów w związku ze zwiększeniem się ilości oszustw finansowych obejmujących opcje binarne. Organizacja ostrzega, że oszuści odmawiają m.in. zwrotu funduszy, kradną tożsamość i manipulują oprogramowaniem w celu generowania przegranych transakcji.Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Reklama:

Najnowsze wiadomości:

Opera w Sydney, Australia

ASIC martwi się o „absurdalną” dźwignię

Podczas niedawnej konferencji w Sydney, Calissa Aldridge, reprezentująca Australijską Komisję Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) ...
Czytaj dalej
fma nowa zelandia ostrzeżenie

FMA: uwaga na klon Smart Financial Pty Ltd

Nowozelandzki regulator Financial Markets Authority (FMA) wydał ostrzeżenie przed firmą, która posługuje się nazwą Smart ...
Czytaj dalej
bafin ostrzeżenie

BaFin: uwaga na Olympus Markets

Niemiecki regulator BaFin wydał ostrzeżenie przed firmą Olympus Markets, a także zalecił jej zaprzestanie działalności ...
Czytaj dalej
Amerykański regulator nakłada kare

CTFC oskarża Oasis Global FX o oszustwo na 75 mln USD

Amerykański regulator Commodity Futures Trading Commission (CFTC) wniósł oskarżenie przeciwko właścicielom Oasis Global FX. Chodzi ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę