menu

Strona Główna > Newsy > Ostrzeżenia dot. brokerów – Hiszpania, USA, Kanada, Wielka Brytania, Cypr

Ostrzeżenia dot. brokerów – Hiszpania, USA, Kanada, Wielka Brytania, Cypr


Ostatnie kilka dni to dosyć żywy okres jeśli chodzi o rynki finansowe. Oprócz szczególnie ważnego oświadczenia wydanego przez ESMA ws. najnowszej europejskiej dyrektywy MIFID II, na świecie wydarzyło się na przestrzeni ostatnich dni jeszcze pare rzeczy – kilku centralnych regulatorów wydało ostrzeżenia co do niektórych brokerów, a jedno z państw nałożyło nawet kare.

Sygnały z Hiszpanii

Główny regulator rynków finansowych w Hiszpanii – Comisión Nacional del Mercado de Valores (CNMV) wydał ostrzeżenie w którym zwraca uwagę na dwóch brokerów – Trade12 (trade12.com) i Binomo (binomo.com). Według CNMV firmy te nie widnieją w ich rejestrach, w związku z czym nie mają uprawnień do świadczenia usług inwestycyjnych na terenie Hiszpanii.

Cała lista CNMV

Kanada walczy z oszustwami

British Columbia Securities Commission (BCSC), czyli centralny regulator w Kanadzie ostatnimi czasy wydaje wiele ostrzeżeń przed nieregulowanymi brokerami oraz innymi oszustwami inwestycyjnymi, które są zmorą na tamtejszym rynku detalicznym. Teraz za cel obrano brokera Usi-Tech (usitech-int.com), świadczy on usługi w zakresie rynków FX oraz Bitcoina. Wedle oświadczeń firmy posiada ona swoją centrale w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. BCSC zaleca szczególną ostrożność Kanadyjczykom podczas wyboru swoich brokerów, niektórzy z nich mogą nie posiadać uprawnień do handlu na terenie Kanady.

Wielka Brytania w trosce o swoich inwestorów

Brytyjski organ nadzoru finansowego Financial Conduct Authority (FCA) wydało ostrzeżenie przed nieregulowanym dostawcą usług finansowych działającym na rynku brytyjskim. Ostrzeżenie dotyczy Giant Global Market Limited (giantglobalfx.com) – nie widnieje ona w rejestrze prowadzonym przez FCA, ale stara się reklamować i trafiać do konsumentów z Wielkiej Brytanii, nie posiadając odpowiedniej licencji.

Cypryjski sposób na oszustwa

Zarząd Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC), czyli tamtejszego centralnego organu nadzorczego ogłosił, że podjął decyzję o nałożeniu kary na Central Spot Trading Ltd (opteck.com), która wynosi 50 000 EUR za nieprzestrzeganie tamtejszego prawa. Regulator oskarżył brokera o nieprecyzyjny, niejasny i wprowadzający w błąd mailing oraz brak działania w sprawie pogorszenia ryzyka operacyjnego, co mogło narazić klientów na straty.

Amerykańska czerwona lista coraz dłuższa

The Commodity Futures Trading Commission (CFTC), czyli niezależna agencja w Stanach Zjednoczonych mająca regulować rynek kontraktów futures poinformowała, że dodała 21 nowych instytucji do RED listy. Lista ta została uruchomiona we wrześniu 2015 i jest to zbiór podmiotów zagranicznych świadczących uługi finansowe, które działają na rynku w USA, a nie są autoryzowane przez CFTC,  mimo iż tamtejsze prawo wymaga takowej rejestracji. Obecna liczba podmiotów zagranicznych na tej liście wynosi 125. Oczywiście widnienie w rejestrze CFTC nie eliminuje ryzyka oszustwa w całości, ale pozwala sprawdzić czy brokerzy spełniają minimalne standardy oraz wymogi wynikające z tamtejszej ustawy o giełdach towarowych.

Najnowsi brokerzy dodani do RED listy:

Astercap Ltd. Fundix Inc.
Broker Official Global Consulting Group
Axetrades Goldex Technology Limited
B&K Investment K2 Investing
Binary Mate Markets The World
Binary Options Ltd. Options Robot
Binary Options Robot Signals Binary
Capital City Markets Suomen Kerran LP d/b/a/ Finministry
DineroLibre Trade24 Global Ltd.
Finance Group Corp. UTC Broker
Forward Option

 

Cała lista tutaj

CTCF wydała również ostrzeżenie dla konsumentów w związku ze zwiększeniem się ilości oszustw finansowych obejmujących opcje binarne. Organizacja ostrzega, że oszuści odmawiają m.in. zwrotu funduszy, kradną tożsamość i manipulują oprogramowaniem w celu generowania przegranych transakcji.

Autor: Dominik Zieliński

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.Najnowsze wiadomości:

ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (7.08): omegapro.world, Remaxima…

Na listach ostrzeżeń pojawili się:  omegapro.world Remaxima - remaxima.com LionsRing Trading Limited - lionsring.co AMF ...
Czytaj dalej
budynek komisji nadzoru finansowego na pięknej w warszawie

KNF i CBA z nowym porozumieniem o współpracy

Komisja Nadzoru Finansowego i Centralne Biuro Antykorupcyjne zawarły nowe porozumienie określające zasady wzajemnego przekazywania dokumentów ...
Czytaj dalej
broker pepperstone ostrzega przed oszustami

Pepperstone informuje o naruszeniu bezpieczeństwa danych

Obecny na wielu rynkach broker Pepperstone poinformował swych klientów o naruszeniu bezpieczeństwa danych, do którego ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (6.08): fxg.market, miritkapital…

Na listach ostrzeżeń pojawili się: fxg.market 247firstinvest.com keyoncapital.com procloudoptions.online cryptotradecentr.com fxgrowcapital.com meritkapital.net CySEC publikuje ostrzeżenie ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę