menu

Strona Główna > Newsy > ForexRev: przegląd tygodnia (28.09 – 4.10)

ForexRev: przegląd tygodnia (28.09 – 4.10)


Warszawski sąd zatwierdził areszt dla byłego dyrektora finansowego piramidy OMEGA, FCA ogłosiło konsultacje ws. inwestycji konsumenckich, CySEC zbiera informacje o zagranicznej działalności nadzorowanych spółek. Wiceprezes rosyjskiego Sberbanku twierdzi, że blisko połowa kotłowni działa z więzień, a 5 edycja XTB Trading Masterclass odbędzie się 23 października. Zapraszamy na przegląd zeszłego tygodnia.

Areszt dla Łukasza B.

Były dyrektor finansowy platformy OMEGA trafił do aresztu. Warszawski sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Piramida finansowa doprowadziła do szkód blisko 520 osób, które straciły ponad 10 mln złotych.

Czytaj całość: Tymczasowy areszt dla dyrektora finansowego platformy OMEGA

Więźniowie na słuchawce

W wywiadzie dla Izwiestii, wiceprezes Sberbanku powiedział, że 40 – 50% kotłowni prowadzi działalność z więzień. Nieuczciwe call-center, wyłudzające pieniądze, ma funkcjonować w co trzecim areszcie na terenie Rosji.

Czytaj całość: Wiceprezes Sberbanku: 40-50% kotłowni działa z więzień

Konsultacje FCA

Brytyjskie Financial Conduct Authority ogłosiło konsultacje ws. inwestycji konsumenckich. Nadzór chce wykryć problemy i poprawić regulacje oraz ochronę klientów. Zbieranie opinii potrwa do 15 grudnia.

Czytaj całość: FCA prowadzi konsultacje ws. inwestycji konsumenckich

Informacje dla CySEC

Cypryjski nadzór finansowy ogłosił, że zbiera dane na temat zagranicznej działalności spółek, które nadzoruje. Każda cypryjska firma korzystająca z paszportu EOG powinna powiadomić go o tym do 15 października.

Czytaj całość: CySEC chce wiedzieć o zagranicznej działalności nadzorowanych spółek

XTB Trading Masterclass

5 edycja konferencji online odbędzie się 23 października. W wydarzeniu weźmie udział 11 ekspertów, którzy podzielą się swoimi strategiami i doświadczeniem na rynkach. Zapisy do transmisji są darmowe.

Czytaj całość: 5 edycja XTB Trading Masterclass już 23 października

Ostrzeżenia z ubiegłego tygodnia:

Uwaga na:

  • TRS Markets – trsmarkets.com
  • Aston Trust (BMB SERVICES LTD) – astontrust.com
  • Acceptrade – acceptrade.com
  • Bluebird Options Limited – bluebirdoptions.com/index.html
  • Luxeeforex (klon Luxe Asset Finance Ltd) – luxeeforex.com
  • Tradebase24 – tradebase24.com
  • Investobrokers – tradebase24.com
  • Richemontson – richemontson.cc
  • Globalix Ltd – globalixs.com
  • Astrica Ltd – market4fx.com
  • Tradixa Ltd – tradi-xa.com
  • MyCapital – mycapitalit.cc
  • LevelTrades – leveltrades.com
  • Livia Options (LvO Ltd) – liviaoptions.com
  • Alioth Club – alioth.club
  • Apptrader – apptrader.com
  • Create Capital Invest – createcapitalinvest.com
  • Gfx royal – gfxroyal.com
  • IFP Markets – ifpmarkets.com
  • OmegaPro – omegapro.world
  • Online-union – online-union.com
  • Vantage Trades – vantagetrades.com
  • Coin Révélation – coinrevelation.com
  • Crypto VIP Club – cryptovip-club.com
  • BitcoinFrance – fc.bitcoinfrance-appl.com
  • Circuit-BTC – fr.circuit-btc.com
  • DIGITALE finance – idigitale-finance.com
  • Paradise Crypto – paradisecrypto.net
  • TerratradeX – terratradex.com
  • Apex Finance Group (klon Apex Private Finance Limited) – apex-financialgroup.com
  • SMI Markets – smimarkets.com
  • Principle Forsakrings Holdings (klon Principle Forsakrings AB) – pfabholdings.com
  • Direct Forex Signals (James Mills Limited) – directforexsignals.co.uk
  • Markets Swiss (Holding Plc.) – marketsswiss.com
  • Concept4x ( Allgreen Capital Ltd.) – concept4x.com
  • Iq option expert – iqoptionexpert.com
  • AXAIM-Market – axaimarketfx.com
  • AtlantraGlobal – alantraglobal.com (klon spółki Atlantra Capital Markets SV, S.A)
  • UCM Limited – ucm-limited.com (klon Universal Capital Markets Limited)
  • Quadriga Asset Managers – quadrigaassetmanagers.com (klon Quadriga Asset ManagersSGIIC, S.A. – quadrigafunds.es)
  • El Método Español – auramarkets.com/metodo-espanol/
  • MarketsCFD (SWISSGEMS LTD) – marketscfd.net
  • Green Finance GmbH – greenfinance.at
  • CryptoXpertz (CryptoXpertz Investment Ltd) – cryptoxpertz.com
  • Tycoon69 (Tycoon69 International F.Z.E) – tycoon69int.com
  • Raxtrade (ROI STOCK LIMITED) – raxtrade.com
  • Etorocoinoption – etorocoinoption.com
  • Blackstone500 – blackstone500.com
  • Osaka Matsui Management – ommcorp.com
  • WilliamPartners – williampartners.net
  • InterCryptos Ltd – intercryptos.net
  • Starkmarkets (Krisimark Ltd) – starkmarkets.com
  • Payback Ltd (firma klon) – payback-ltd.com
  • Funds Recovery Ltd (firma klon)  – funds-recovery.com
  • Lewis & Wright Advocates – lewiswrightadvocates.com
  • Main Trading Center / MTC Institute
  • LCT Capital, LLC (firma klon) – lctcapitalllc.com
  • South Texas Securities, Co. (firma klon) – southtexassecuritiesco.com
Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Najnowsze wiadomości:

sc malayasia

Malezyjski regulator ostrzega przed 3 brokerami, w tym HotForex

Malezyjska Komisja ds. Papierów Wartościowych (SC) dodała trzy kolejne spółki do swej czarnej listy. Uwagę ...
Czytaj dalej
etoro wchodzi na rynek defi

Klienci eToro z dostępem do danych z amerykańskiego rynku

Broker eToro poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą Nasdaq, amerykańskim operatorem giełdy papierów wartościowych i ...
Czytaj dalej
centralny bank rosjii uchwalił nowe kategorie dotyczące klientów

Likwidacja rosyjskiego brokera PSB-Forex

Zapowiadane od dłuższego czasu zamknięcie PSB-Forex stało się faktem. Broker poprosił klientów o zamknięcie swoich ...
Czytaj dalej
bank goldman sachs zapłaci 2 mld usd w ramach ugody z doj

Goldman Sachs zawarł ugodę o wartości 2 mld USD

Bank Goldman Sachs zawarł ugodę z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości dotyczącą udziału banku w skandalu 1MDB ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę