menu

Strona Główna > Newsy > ForexRev: przegląd tygodnia [1.02 – 7.02.2021]

ForexRev: przegląd tygodnia [1.02 – 7.02.2021]


Belgijski nadzór finansowy informuje o wzroście liczby oszustw, CFTC stawia zarzuty w sprawie manipulacji cenowej, a TopForex zawiera ugodę z CySEC. IG Group wstrzymuje handel i naraża się na pozew zbiorowy w Stanach Zjednoczonych. FCA nakazuje zwrot depozytów od nieuczciwych pośredników inwestycyjnych. Przedstawiamy przegląd tygodnia:

1555 oszustw w Belgii

FSMA poinformowało o 30% wzroście liczby zgłoszonych oszustw finansowych. Najpopularniejszym scamem w ubiegłym roku były fałszywe platformy inwestycyjne. Dotyczyło ich 474 z 1555 zgłoszeń, które otrzymał belgijski nadzór finansowy.

Czytaj całość: Belgijski nadzór finansowy informuje o wzroście liczby oszustw

Manipulacja w Nomurze

Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) złożyła pozew przeciwko byłemu szefowi działu tradingu grupy Nomura. Komisja twierdzi, że dopuszczał się manipulacji cenami, składał fałszywe zeznania i niszczył dowody.

Czytaj całość: CFTC stawia zarzuty w sprawie manipulacji cenowej

IG Group z pozwem

Powodem pozwu i wściekłości klientów było piąte w tym roku wstrzymanie handlu na platformie brokera w okresie wysokiej zmienności. IG Group jest podejrzewane o prowadzenie b-booka, co budzi wątpliwości co do dbania o najlepszy interes traderów.

Czytaj całość: Bunt przeciwko b-booking. Traderzy pozywają IG Group

Ugoda TopForex

Broker TopForex zawarł porozumienie z cypryjskim regulatorem i zapłaci 270 tys. EUR. CySEC stwierdził, że spółka mogła naruszyć przepisy w zakresie wymogów organizacyjnych i konfliktu interesów. O winie może świadczyć dobrowolne poddanie się każe.

Czytaj całość: TopForex zawiera ugodę z CySEC na 270 tys. EUR

Nakaz zwrotu

Brytyjskie FCA uzyskało sądowy nakaz zwrotu ponad 676 tys. GBP przez pięciu z siedmiu oskarżonych o nielegalne przyjmowanie depozytów. Obciążone osoby prowadziły fałszywe programy inwestycyjne na rynkach Forex i kryptowalut.

Czytaj całość: FCA nakłada nakaz zwrotu środków na oszustów finansowych

Ostrzeżenia z ubiegłego tygodnia:

Uwaga na:

  • Plus-500 (klon Plus500) – plus-500.ltd, plus500.ltd
  • Copy Trade Capital / Premium Trade Capital – copytradecapital.co.uk, premiumtradecapital.co.uk
  • Motion Capital Ltd – motioncapital.co
  • CMS Trader – cmstrader.com
  • FxGlobalTraders – fxglobaltraders.com
  • Live Bit – live-bit.com
  • Bleaxmond – bleaxmond.com
  • Capital FX – capitalfx.co
  • CreditEUBank – crediteubank.com
  • Cryptofundfx Ltd – cryptofundfx.com
  • Global CTB – globalctb.com
  • My Coin Elite – mycoinelite.com
  • NorthState – northstate.io
  • Just2Trade – just2trade.live
  • MarketsEU – marketseu.com
  • CaratCapital – caratcapital.com
  • Reliable Trade – reliable-trade.com
  • NorthFinTechFX (Northfintech Trading Services LTD) – northfintechfx.co
  • CAPITALFX (EZ2GO LTD) – capitalfx.co, client.capitalfx.co
  • GT STOX (Bryx Tech LTD) – gtstox.com
  • NYC Capital (NYCCapital Ltd) – nyc-capital.com
  • JC Capital Markets (JC Capital Ltd) – jccapitalmarkets.com
  • JP Holdings Ltd – jpholdings.uk
  • Fxglobalcfd – fxglobalcfd.com
  • RevolutionFX – revolution-fx.io, revolution-fx.cc
  • DMA Direct AB – dmadirectab.com, client.dmadirectab.com
  • Capitalcom Investment – capitalcominvestment.com
  • Broker Major Ltd – brokermajor24.com
  • Konsens. – konsens-investment.com
  • Belgius Capital – belgius.com
  • Brock Holdings – brockholdings.com
  • Cortez Capital – cortezcap-hk.com
  • Greenbridge International – greenbridgeinternational.com
  • Hepburn Investment – hepburninvestment.com
  • Kasimayari Group – kasimayari.com
  • Okuras Global Capital – okuras-global.capital

Przejdź do pełnej listy ostrzeżeń ForexRev

Autor: Michał Misiura

Jesteś traderem?

Pomóż innym i oceń swojego brokera! Skorzystaj z wyszukiwarki lub znajdź go na liście.



Reklama:

Najnowsze wiadomości:

bank nigerii

Bank Centralny Nigerii kończy współpracę z Bureau de Change

Bank Centralny Nigerii (CBN) niespodziewanie poinformował o zakończeniu sprzedaży i outsourcingu wymiany walutowej operatorom Bureau ...
Czytaj dalej
ostrzeżenia finansowe

Ostrzeżenia (28.07): Global Maxis, Status Markets, Gloffix…

Global Maxis na liście ostrzeżeń KNF Na liście ostrzeżeń publicznych Krajowej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) ...
Czytaj dalej
Banki korzystały z 200 chatroomów do manipulacji na rynku forex

Wzrost obrotów na rynkach walutowych w USA i Wielkiej Brytanii

Amerykańska Foreign Exchange Committee (FEC) i brytyjska Foreign Exchange Joint Standing Committee (FEJSC) opublikowały raporty ...
Czytaj dalej
sec nagradza kolejnych informatorów

SEC zaostrza wymagania dla chińskich firm notowanych w USA

Wysoko postawiona urzędniczka SEC - komisarz Allison Lee powiedziała, że chińskie spółki, notowane na amerykańskich ...
Czytaj dalej
Przewiń na górę